Sezonu uzsākam ar Eiropas ģeogrāfijas pārbaudi

Post date: Nov 08, 2020 1:30:29 PM

7.novembrī norisinājās pirmā LJĢS nodarbība šajā mācību gadā, kad jaunajos infektoloģiskajos apstākļos dalībnieki tikās tiešsaistes apstākļos. Nodarbība vienlaicīgi norisinājās arī Vidzemes un Kurzemes ģeogrāfu skolās.

Žūrijas uzdevums bija sagatavot jautājumus, kuru atbildes nebūtu ātri google atrodamas, tāpat arī attēlus žūrija piekrāsoja ar ūdenszīmēm un pat grieza kājām gaisā, ierobežojot meklētājprogrammu iespējas palīdzēt. Lai gan vairums jautājumu tika piedāvāti ar atbilžu variantiem, tie bieži prasīja dziļāku izpratni par vienkāršu faktu pārbaudi.

Žūrija atvainojas par tehniskajām problēmām, kas pavadīja tiešsaistes nodarbību! Ceram, ka iegūtās atziņas turpmāk ļaus šādas nodarbības rīkot mobilāk un veiksmīgāk!

Jaunajos apstākļos 6./7.klašu grupā vislabāk iejutās Ivars Punculis (Daugavpils 12.vsk.), kurš ieguva lielāko punktu skaitu. Otrās vietas diplomu sūtīsim uz Rēzekni, jo Betijai Elizabetei Cauņai (Rēzeknes 5.vsk.) izdevās iegūt otro labāko punktu summu, bet trešo vietu ieguva Sofija Mogorite no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja. Pirmais aiz godalgotajām vietām šoreiz palika Edijs Eikens (Daugavpils 12.vsk.).

8./9.klašu grupā nepārspēts palika šovasar Eiropas olimpiādē Latvijas izlasē debitējušais Vladimirs Bazans (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), kas apsteidza Adrianu Vanageli un Veroniku Kazakeviču (abas Daugavpils 16.vsk.), kurām attiecīgi otrā un trešā vieta. Turpat aiz labāko trijnieka arī meiteņu skolasbiedrs Germans Mikulovs.

Arī tiešsaistē savas zināšanas nodemonstrēja Huberts Zimackis (Rēzeknes Valsts 1.ģimn.), kuram Eiropas jautājumos ļoti sīvu konkurenci nodemonstrēja Rostislavs Osipovs (Daugavpils 16.vsk.). Trešo labāko punktu summu iekrāja Maksims Kirillovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), bet turpat aiz Makša arī Ņikita Arefjevs (Daugavpils 16.vsk.).

Vidusskolas labāko trijnieks uzrādīja arī TOP3 rezultātus Latgales absolūtajā vērtējumā. Turklāt Hubertam izdevās sasniegt dienas labāko rezultātu (dalīti ar cēsinieku Artūru Supi) Vislatvijas (visi reģioni kopā ņemti) absolūtajā vērtējumā (Rostislavs turpat aiz abiem trešais).

21.novembrī E.Birznieka JĢS rīkos nodarbību par Latvijas ģeogrāfiju, kura norisināsies tiešsaistē. Šajā nodarbībā drīkst piedalīties ikviens Latgales skolas skolēns! Savukārt, LJĢS ieskaitē nākamā nodarbība paredzēta decembrī, kad tiešsaistē skatīsim kultūras ģeogrāfiju un dažādas pasaules tradīcijas.