Jaunumi

LJĢS nodarbību grafiks zināms - atzīmējam savos kalendāros!

LJĢS atgriežas pie papīra formāta, tās norises vieta būs Daugavpils

Augusta nogalē Jauno ģeogrāfu skolas žūrijas kopsapulcē pieņemts lēmums atgriezties pie JĢS ilggadējā formāta - dalībniekiem uzdevumu atbildes aizpildot papīra formātā. Žūrija ņēma vērā saņemtās atsauksmes gan no dalībniekiem, gan pedagogiem, kurās dominēja viedoklis par vecā formāta priekšrocībām attiecībā pret google forms. Jāatzīmē, ka telefona atbilžu formāts tika ieviests covid-19 ierobežojumu iespaidā, tādēļ, situācijai atgriežoties normālās sliedēs, no tā arī iespējams atteikties. 

Kopsapulcē tika lemts par Rēzeknes JĢS slēgšanu, nodarbībām Latgalē norisinoties vienīgi Daugavpilī. Nodarbību organizēšana abās pilsētās arī bija zināms risinājums drošības uzlabošanai pandēmijas laikā, tādēļ atgriešanās pie vienotas JĢS Latgalē ir likumsakarīga. LJĢS pateicas visiem, kas atbalstīja un palīdzēja JĢS nodarbību organizēšanā Rēzeknē!

Ņemot vērā LJĢS žūrijas vairākuma izvēlēto dzīvesvietu - Rīgu, LJĢS ir spiesta atgriezties pie dalības maksas noteikšanas skolēniem par dalību nodarbībās, lai segtu transporta un citus ar nodarbību saistītos izdevumus, 2023./24.mācību gadā to nosakot 2 EUR apmērā no dalībnieka par nodarbību. LJĢS priecāsies, ja kāds atbalstītājs būs gatavs šos izdevumus segt, lai no dalības maksas varētu atteikties! 

Līdz mācību gada pirmajai nodarbībai tiks veiktas izmaiņas LJĢS nolikumā, par kurām izziņosim arī publiski! Atgādinām, ka operatīva informācija pieejama mūsu FB grupā https://www.facebook.com/groups/904617999619529

Uz tikšanos 2023./24. mācību gada nodarbībās!

LJĢS 2023./2024.m.g. provizoriskais kalendārs:


14.oktobris - Latvijai 105

4.novembris - Atklātā olimpiāde

2.decembris - mežu ģeogrāfija

20.janvāris - nodarbība komandās

6.februāris - novadu ģeogrāfijas olimpiāde

17.februāris - Dienvidaustrumāzija

9.marts - komandu mači

11.-12.aprīlis - Valsts ģeogrāfijas olimpiāde

20.aprīlis - Ģeoloģija

11.-12.maijs - JĢS brīvdabas olimpiāde

Aleksandrs Koževņikovs kļūst par šīs sezonas labāko Latgales ģeogrāfu!

LJĢS 2022./23.mācību gads noslēdzies pēc 7 nodarbību maratona, kura laikā esam noskaidrojuši šī mācību gada spēcīgākos Latgales jaunos ģeogrāfus. Kopvērtējuma punkti rēķināti gan visas Latvijas mērogos, gan atsevišķi Latgales ieskaitē, tādēļ dalībnieku iegūtās punktu summas rezultātu tabulā atšķiras. 

12.klašu grupā panākums sezonas kopvērtējumā Līgai Somai (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola), kas apsteidza Maksimu Kirillovu un Ņikitu Zirjanovu (abi no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja). Vislatvijas 12.klašu ieskaitē Līgai trešā vieta šosezon!

11.klašu grupā šīs sezonas labāko punktu summu iekrāja Aleksandrs Koževņikovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), otro vietu ieguvis Ivans Bočarovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), bet trešo Rolands Geikins (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija).

Rainers Timšāns no Daugavpils Valsts ģimnāzijas kļuvis ne vien par Latgales, bet arī visas Latvijas labāko 10.klašu ģeogrāfu šosezon! Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas skolēni Adriana Vanagele un Jaroslavs Šeršņovs Latgalē ierindojās otrajā un trešajā vietā, bet valsts kopvērtējumā attiecīgi trešajā un ceturtajā!

Nieka tiesa kopvērtējuma tabulā šķīra abus labākos devītos, par sezonas uzvarētāju kļūstot Edgaram Trofimovam (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), bet otro vietu ieņemot Rolandam Eisānam (Daugavpils Valsts ģimnāzija). Abi arī ieguvuši attiecīgi otrās un trešās vietas diplomus Latvijā! Edvīns Lavrinovičs (Daugavpils Valsts ģimnāzija) sakrāja trešo labāko punktu summu Latgalē šajā klašu grupā!

8.klašu grupā visi Latvijas TOP4 skolēni mācās Daugavpilī! Par sezonas uzvarētāju kļuva Dainis Bivka (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), otro vietu ieguva Olegs Ivanovs, bet trešo - Mihails Bakumecs (abi Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola). Jāuzteic arī Ervīns Rihards Gordijenko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola), kas gan reģionā, gan valstī finišēja turpat aiz labāko trio!

Gļebs Derevjanko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola) kļuvis par uzvarētāju 7.klašu grupā, turklāt arī visas Latvijas mērogos Gļebam otrā vieta! Ričards Cakuls (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija) kopvērtējumā sakrāja otro labāko punktu summu, bet Artūrs Asta (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) šo sezonu noslēdzis kopvērtējuma trešajā vietā!

Sesto klašu grupā šosezon savus spēkus izmēģināja vien Dans Alens Daņilovs (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola). 

Par šīs sezonas labāko Latgales jauno ģeogrāfu kļuva Aleksandrs Koževņikovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), kas sakrāja 521 kopvērtējuma punktu. Rainers Timšāns (Daugavpils Valsts ģimnāzija) ar 514 punktiem šo sezonu noslēdzis Latgales otrajā vietā, bet trešā punktu augstākā punktu summa Līgai Somai (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola) - 507 punkti! Par šī mācību gada labāko ģeogrāfu valstī kļuvis Rojas vidusskolas 11.klases skolnieks Mārtiņš Vīksne!

Latgales skolu kauss nonācis Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja komandas rokās, kas visas Latvijas mērogos sakrāja pārliecinoši 2.labāko punktu summu, piekāpjoties vien Rīgas Valsts 2.ģimnāzijai! Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas komanda šosezon uzrādīja 2. labāko punktu summu Latgalē (4. valstī), bet Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas komanda ieguva sezonas trešo vietu (valstī piektie)!

LJĢS novēl visiem, kam tā nepieciešama, veiksmi eksāmenos, veiksmi vasaras prieku baudīšanā un aicina par mums neaizmirst jau nākamajā - 2023./24. mācību gada LJĢS sezonā!

Ar Maksima Kirillova uzvaru noslēgusies ģeoloģijas nodarbība!

2022./23.mācību gada pēdējā nodarbībā nu jau tradicionāli veltīta ģeoloģijai, aplūkojot dažādos mūsu planētas attīstības posmus un to sekas. No tik specifiskas tēmas nenobijās 56 reģiona ģeogrāfi (sākotnēji drosmīgo skaits bija nedaudz lielāks, bet pec pirmajiem uzdevumiem bailes tomēr piezagās). 

12.klašu grupā savā pēdējā nodarbībā dalībnieka statusā panākumu izcīnīja ilggadējais LJĢS dalībnieks Maksims Kirillovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), kas uzrādīja absolūti labāko rezultātu Latgalē, bet Latvijas mērogos piekāpās vien 3 citiem dalībniekiem! Otrā vieta Līgai Somai (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola), bet trešā Maksima skolasbiedrenei Jeļizavetai Gorinai. 

11.klašu grupā labākie ģeologi izrādījās Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja puiši - uzvaru izcīnīja Adrians Formanickis, pārspējot tuvākos sekotājus Ņikitu Iznovu un Grigoriju Gridasovu. 

10.klašu grupā dubultuzvara Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas skolēniem - pirmo vietu izcīnīja Veronika Kazakeviča, bet dalīto otro ieguva Germans Mikulovs. Pie otrās vietas diploma ticis arī Rainers Timšāns no Daugavpils Valsts ģimnāzijas. 

Mārtiņš Niks Jurāns kļuvis par uzvarētāju 9.klašu grupā, retu diplomu nodrošinot Kārsavas vidusskolai. Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja skolēni ieguva abus pārējos diplomus, otrajam finišējot Edgaram Trofimovam, bet trešajai - Karolīnai Vasiļjevai.

8.klašu grupā labākais ģeologs izrādījās Mihails Bakumecs (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola), pārspējot gan skolasbiedru Olegu Ivanovu, gan Viktoriju Gabrenu no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja. 

Deniss Matusevičs un Ksenija Kazakeviča no Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas ieguva pirmās divas vietas 7.klašu grupā, kamēr Ričards Cakuls (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija) vienu diplomu nogādāja arī Rēzeknē. 

Attālināti šoreiz piedalījās vien Roberts Zelčs no Kārsavas vidusskolas. 

Sezonu noslēgsim ar ģeoloģiju!

2022./23.mācību gada LJĢS sezona aizvadīta klātienē ar neklātienes žūrijas prezentācijām. Šāds risinājums nodarbībās izmantots pirmo reizi, saņemot gan pozitīvas atsauksmes par visas Latvijas vienotību, gan negatīvas, par žūrijas komentāru sarukumu. Kā būs nākamajā mācību gadā tiks lemts JĢS galotņu tikšanās laikā, bet krietni tuvāka kalendāram ir mācību gada noslēdzošā nodarbība par un ap ģeoloģiju. "Tie visi ir akmeņi" - teiks mazāk gudrie, bet žūrija punktus dos par gudrākām atbildēm! Lai tādas iesniegtu, atliek ierasties kādā no norises vietām!

Laiks: 22.aprīlis 10:30 (ar finišu līdz 15), reģistrācija no 10:00

Vietas: 

Daugavpils Valsts ģimnāzija (Cietokšņa iela 33)

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā (Lubānas iela 49)

Līdzi jāņem: Uzlādēts mobilais telefons, uzlādētas prāta pelēkās šūnas

Vairāk informācijas: jgs.lv 

Uz tikšanos!

Noskaidroti Latgales labākie polārie un urbānie eksperti!

Februārī atbilstoši šīs ziemas laikapstākļiem žūrija bija izvēlējusies polāro apgabalu pētīšanu, kas izrādījās ļoti uzrunājoša tēma, jo klātienē sapulcēja 67 dalībniekus! Vēl 6 dalībnieki pieslēdzās nodarbībbai tiešsaistē. 

12.klašu grupā dubultuzvara jaunkundzēm no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas - Līga Soma iekrāja labāko punktu summu, viņai sekoja Elizabetes Lispuhas rezultāts. Trešā vieta Ņikitam Zirjanovam no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja. Šīs skolas audzēknis Aleksandrs Koževņikovs toties uzvarēja 11.klašu grupā, kļūstot arī par nodarbības absolūto uzvarētāju. Otrā vieta klašu grupā un nodarbībā kopumā Rolandam Geikinam (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija). Rolanda skolasbiedrs Vladislavs Visockis šoreiz trešajā vietā. 

10.klašu grupā nieka punkts izšķīra vietu secību, par polārās nodarbības uzvarētāju kļūstot Raineram Timšānam, bet otro vietu iegūstot Arnim Ozolam. Aiz abiem Daugavpils Valsts ģimnāzijas puišiem trešajā vietā Germans Mikulovs no Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas. 9.klašu grupā arī pirmās divas vietas Daugavpils Valsts ģimnāzijas puišiem - Rolandam Eisānam un Edvīnam Lavrinovičam. Trešās vietas diploms pienākas Patrikam Upeniekam no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja. 

Ļoti kupli pārstāvētajā 8.klašu grupā arī rezultāti punkts punktā, panākumu izcīnot Ervīns Rihards Gordijenko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola). Otrajā vietā ierindojās Olegs Ivanovs (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola), bet trešā vieta Dainim Bivkam (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs). Daugavpils Saskaņas Pamatskolas audzēknis izrādījās labākais arī 7.klašu grupā - Gļebs Derevjanko apsteidza vienādu punktu summu uzrādījušos Artūru Astu (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) un Ričardu Cakulu (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija). Attālināti labāko punktu summu iekrāja Edgars Trofimovs no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja 9.klases. 


Martā aizvadītajā urbānajā ģeogrāfijā klātienē startēja 62 dalībnieki, kā arī Karolīna Vasļjeva (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) pieslēdzās attālināti.

12.klašu grupā  Līga Soma iekrāja pārliecinoši labāko punktu summu, viņai sekoja Elizabetes Lispuhas rezultāts. Abas meitenes no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas. Trešā vieta Andrim Krasovskim no Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijas. Viktorija Ivanova (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola) un Daniils ZIls (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) dalīja pirmo vietu 11.klašu grupā, bet tikai punkts mazāk Daniila kolēģim Artjomam Kalmašņikovam. 

Nodarbības absolūtajā vērtējumā abi labākie rezultāti šoreiz 10.klašu grupā, uzvarot Jaroslavs Šeršņovs (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola), bet otro vietu iegūstot Raineram Timšānam (Daugavpils Valsts ģimnāzija). Trešā vieta vēl vienam Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas audzēknim Andrejam Lalinam. 

9.klašu grupā pirmā vieta Rolandam Eisānam no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, otrais Edgars Trofimovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), bet trešais Edvīns Lavrinovičs (Daugavpils Valsts ģimnāzija).  

8.klašu grupā vēl viens panākums Ervīnam Rihardam Gordijenko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola). Otrajā un trešajā vietā ierindojās Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas skolēni Olegs Ivanovs un Mihails Bakumecs. Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas audzēknis Deniss Matusevičs uzvarēja 7.klašu grupā, apsteidzot Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijas skolēnus Evu Šesleri un Ričardu Cakulu. 


Šī mācību gada noslēdzošā nodarbība būs 22.aprīlī, kad tiksimies ierastajā ģeoloģijas pasaulē!

Marta nodarbībā iegrimsim pilsētu džungļos!

Šajā mācību gadā esam viesojušies savannās un prērijās, zemes aukstākajos apgabalos ap poliem, bet par marta nodarbības tēmu esam izvēlējušies pavisam cita veida dzīvotni - pilsētas vidi. Kas tādā mitinās, kā šī vide funkcionē? No Dagdas kultūras nama līdz pat Empire State Building Ņujorkā - tik plašs būs žūrijas skatu punkts šajā tēmā! 

Laiks: 11.marts 10:30 (ar finišu līdz 15), reģistrācija no 10:00

Vietas: 

Daugavpils Universitāte (Parādes iela 1A)

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā (Lubānas iela 49)

Līdzi jāņem: Uzlādēts mobilais telefons, uzlādētas prāta pelēkās šūnas

Vairāk informācijas: jgs.lv 

Uz tikšanos!

Polārpētnieki: "Sniega apēšana, kad paliek auksti, nav prātīgākais lēmums!"

Ikmēneša nodarbības tēmu februārim esam izvēlējušies gadalaikam atbilstošu jeb visaukstāko iespējamo - Polāro ģeogrāfiju. Žūrijas sagatavotajos uzdevumos tiks skatītas teritorijas ap planētas poliem, pētot tur mītošos dzīvniekus, augus, cilvēkus. Veiksim ieskatu arī nākotnē, kad polārie apgabali solās pakust un atklāt vēl neapgūtas zemes un ūdeņu platības. Un, vai zinājāt, ka somu uzņēmums Polar Electro radījis pirmo bezvadu sirds testēšanas monitoru? 

Laiks: 18.februāris 10:30 (ar finišu līdz 15), reģistrācija no 10:00

Vieta: Daugavpils Valsts ģimnāzija (Cietokšņa iela 33) un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā (Lubānas iela 49)

Līdzi jāņem: Uzlādēts mobilais telefons, uzlādētas prāta pelēkās šūnas

Vairāk informācijas: jgs.lv 

Uz tikšanos!

Pēc gara pārtraukuma Daugavpilī un Rēzeknē tiekas 38 komandas, uzvaru svin Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzisti! 

Ja ikmēneša nodarbības covid-19 gados turpināja notikt, tad komandu mači to formāta dēļ tika izlaisti, tādēļ ar prieku tos atjaunojām šogad, kad JĢS atkal norisinās klātienē. Jau pirms pandēmijas darbs komandās vienmēr piesaistīja ievērojamu dalībniekus skaitu, un par laimi nekas nav mainījies arī pēc dīkstāves, jo Daugavpilī sacensties gatavas ieradās 30 komandas, bet vēl 8 tikās Rēzeknē! Atšķirībā no iepriekšējiem komandu mačiem, šajos komandas veidoja trīs dalībnieki, turklāt nebija vairs obligāti komandā jāpiedalās vismaz vienam pamatskolēnam. 

Par 2023.gada komandu maču uzvarētājiem apvienotajā Latgales JĢS vērtējumā kļuva Rolands Geikins, Katrīna Kambala un Eva Šeslere no Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas, kas apvienojās komandā ar nosaukumu "Šreks, Ēzelītis un Fiona". 

Otro vietu ieguva komanda "Everests", kurā apvienojās Rainers Timšāns, Emīls Pitrāns un Toms Priedītis no Daugavpils Valsts ģimnāzijas. Šim trio līdz uzvarai pietrūka nieka punkts. 

Trešā vieta komandu mačos pienācās uzreiz divām komandām - "VaboleŽŽŽ", kuru veidoja Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja puiši - Aleksandrs Kočevņikovs, Ņikita Zirjanovs un Maksims Kirillovs, un "Žurkas", kurā apvienojās Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas jaunkundzes Līga Soma, Elizabete Lispuha un Ieva Trokša. 

Turpat arī finišēja piektā un sestā labākā komanda - "Ezernieki" (Grigorijs Gridasovs, Artjoms Kalmašņikovs, Antonijs Dacjuks no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja) un "12" (Mārtiņš Vaikuls un Ervīns Stūrītis no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas).

Spēcīgākā Latvijas komanda šogad nāk no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas - "Anabāze", kuras sastāvu veidoja Linards Lūsis, Dārta Urbanoviča un Hilda Mikšus.     

Nākamie komandu mači būs tieši pēc gada, bet JĢS uz tikšanos aicinās jau februārī, kad plānota nākamā ikmēneša nodarbība! 

Laiks noskaidrot spēcīgāko ģeogrāfu skolu!

Ja kovid laikā ikmēneša nodarbības un pat Atklātās olimpiādes tika rīkotas attālināti, tad vienmēr tik populārajiem Komandu mačiem nācās ņemt ievērojamu pauzi, jo pulcēšanās un gūzmēšanās vienuviet nebija prātīgākais risinājums. Beidzot pienācis brīdis, kad ierobežojumi vairs nepastāv, tādēļ šajā mācību gadā esam atgriezušies ne vien klātienē pie nodarbību soliem, bet arī gatavi ap vienu galdu sēdināt vairākas kūpošas galvas, tādēļ ar prieku ziņojam par Komandu mačiem 2023! 

21.janvārī tiksimies gan Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas (Tautas ielā 11), gan Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas (Lubānas ielā 49) telpās, maču sākums 10:30, noslēgums ne vēlāk kā 15:00. Šoreiz rakstīšana notiks tikai oldskūlīgajā versijā - ar pildspalvu un uz papīra, tādēļ telefonus var ne vien atstāt neuzlādētus, bet pat neņemt līdzi. Katrai komandai jāizdomā nosaukums, kuru tā izmantos maču laikā! 

Komandas veidošanā šoreiz nosakam 3 vienas skolas skolēnu izmērus, neatkarīgi no to pārstāvētās klases. Protams, apbalvosim spēcīgākās komandas katrā no pilsētām, neaizmirstot uzslavēt arī labākās komandas, ko veidos vienīgi pamatskolas skolēni (ja tādas būs). Komandām būs jāizvēlas pašām jautājumi, kuras tās vēlēsies atbildēt no žūrijas piedāvātajām tēmām, dodot iespēju mačus padarīt pašiem saistošākus. Nedaudz plašāka informācija te: https://www.jgs.lv/2023/01/2023-gada-21-janvari-riga-un-regionos.html

Komandu mačiem nepieciešami drukātie materiāli un balvas, tādēļ lūgsim katram dalībniekam veikt nelielu dalības iemaksu 1,50 eur apmērā!

Uz tikšanos!

Aleksandrs Koževņikovs labākais arī zālāju biomā!

3.decembrī Daugavpils un Rēzekne uzņēma Latgales jaunos ģeogrāfus ikmēneša nodarbībā, kuras tēma šoreiz ļoti plaša - pasaules zālāji. Žūrija lūkoja uzdevumos iekļaut gan to atrašanās vietas, gan dzīvniekus un augus, kas tajos sastopami.

12.klašu grupā uzvarēja Maksims Kirillovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), otro vietu iegūstot Līgai Somai (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola). Abi visas Latvijas ieskaitē uzrādīja otro un trešo labāko rezultātu starp divpadsmitajiem. Latgales čempions Ņikita Zirjanovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), zālāju ģeogrāfijā ieguva trešo vietu. 

11.klašu grupā uzvarēja Latgales absolūtais čempions Aleksandrs Koževņikovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), otro vietu ieguva Viktorija Ivanova (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola), bet trešo vietu - Kristers Zelčs (Daugavpils Valsts ģimnāzija)

10.klašu grupā labāko punktu summu iekrāja Emīls Pitrāns (Daugavpils Valsts ģimnāzija), bet otro vietu ar vienādu punktu summu dalīja Adriana Vanagele un Irina Zenkova (abas Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola). Emīlam otrā vieta visas Latvijas ieskaitē!

9.klašu grupā uzvara Edgaram Trofimovam, bet otrā vieta Patrikam Upeniekam (abi no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas - liceja). Edvīns Lavrinovičs (Daugavpils Valsts ģimnāzija) ierindojās trešajā vietā. Edgara uzrādītā punktu summa izrādījās otrā augstākā starp visiem Latvijas devītajiem!

Atkal lieliski visas Latvijas mērogos bija Latgales astotklasnieki. Sofija Mogorite (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs) uzvarēja nodarbībā Latgalē un ieguva otro vietu valstī, bet Latvijas astotklasnieku čempions kļuvis Dainis Bivka (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs) zālāju nodarbības otrās vietas diplomam Latgalē pieplusojis trešās vietas diplomu valstī! Henrijs Kaširskis (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola) ierindojās trešajā vietā Latgalē.

Par Latgales un visas Latvijas labāko zālāju ekspertu 7.klašu grupā kļuvis Ričards Cakuls (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija)! Gļebs Derevjanko (Daugavpils Saskaņas pamatskola) ieguva otro vietu Latgalē, bet šoreiz trešais finišēja Latgales čempions Artūrs Asta (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), šo vietu dalot ar Denisu Matuseviču no Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas. 

Neklātnieku grupā šoreiz vien četri latgalieši, Jānim Meškovskim (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola, 11.klase) pārspējot Iļju Balaško (Daugavpils Iespēju vidusskola, 9.klase) un Eināru Kozačkovu (Ludzas pilsētas vidusskola, 9.klase). 

Absolūti labāko rezultātu nodarbībā Latgalē sasniedza pirms pāris nedēļām par Latgales čempionu kronētais Aleksandrs Koževņikovs! Par Zālāju nodarbības absolūtajiem uzvarētājiem visā Latvijā dalīti kļuva Artūrs Supe no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Mārtiņš Vīksne no Rojas vidusskolas! 

Aleksandrs Koževņikovs - šī gada Latgales čempions!

19.novembrī norisinājās JĢS Atklātā olimpiāde, kuras ietvaros tika noskaidroti gan spēcīgākie Latvijas jaunie ģeogrāfi, gan Latgales čempioni šajā mācību gadā. Sacensības norisinājās vienlaikus divās pilsētās - Daugavpilī un Rēzeknē, kopā pulcējot kuplu 92 dalībnieku skaitu! Žūrija, kā ierasts, bija sagatavojusi ļoti plašu jautājumu klāstu, lai dalībniekiem savas zināšanas būtu iespēja parādīt pēc iespējas labāk.

12.klašu grupā par Latgales čempionu kļuva Ņikita Zirjanovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), kurš apsteidza savu skolasbiedru Maksimu Kirillovu un Līgu Somu (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola). Visas Latvijas vērtējumā Ņikita ieguva 3.vietas diplomu, bet Maksims palika turpat aiz pjedestāla!

11.klašu grupā uzvarēja Aleksandrs Koževņikovs, otro vietu ieguva Daniils Zils, bet trešo - Vitālijs Papšs. Visi trīs labākie mācās Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā - licejā. 

10.klašu grupā jaunais Latgales čempions ir Rainers Timšāns (Daugavpils Valsts ģimnāzija), par otrās vietas ieguvēju kļuva Adriana Vanagele (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola), bet trešā vieta Artūram Mateļonokam (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs). Raineram otrā vieta visas Latvijas ieskaitē!

9.klašu grupā par Latgales čempionu kļuvis Iļja Balaško (Daugavpils Iespēju vidusskola), bet otrās un trešās vietas diplomi ceļos pie Rolanda Eisāna (Daugavpils Valsts ģimnāzija) un Mihaila Puhova (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola). 

Latgales labākie astotklasnieki izrādījās arī labākie trīs visā Latvijā! Par Latvijas čempionu kļuvis Dainis Bivka (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), bet otro un trešo vietu ieguva Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas puiši Mihails Bakumecs un Olegs Ivanovs. 

Arī Latgales čempions 7.klašu grupā Artūrs Asta (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs) kļuvis par Latvijas čempionu starp septītajiem! Gļebs Derevjanko (Daugavpils Saskaņas pamatskola) savam Latgales vicečempiona titulam pievienos Latvijas 3.vietas diplomu, bet Ksenija Kazakeviča (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola) saņems Latgales 3.vietas diplomu. 

6.klašu grupā šoreiz viens dalībnieks - Dans Alens Daņilovs (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola), kurš līdz ar to arī var lepoties ar Latgales čempiona nosaukumu. 

Neklātnieku grupā par Latgales čempionu saucams Armands Ūdris (Daugavpils Valsts ģimnāzija, 10.klase), otro labāko punktu summu iekrāja Renārs Grudinskis (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija, 10.klase), bet trešo - Akims Meņšikovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs, 10.klase). 

Par šī mācību gada Latgales čempionu kļuvis Aleksandrs Koževņikovs! Bet visas Latvijas čempions šogad ir Mārtiņš Vīksne no Rojas vidusskolas! 

Decembrī pētīsim pasaules zālājus

Kamēr žūrija turpina apgūt modernās tehnoloģijas, dalībniekiem decembrī tā lēmusi piedāvāt apgūt vienu no pasaulē populārām, bet Latvijā krietni mazāk skatītām biomām - zālājus. Pampas, prērijas, stepes un savannas varētu būt dzirdētākās dabas zonas dažādās pasaules malās. Kas mitinās zālājos, ko tajos dara cilvēks?  

Norises vietas: 

Daugavpils Universitātes dabaszinātņu fakultātes korpusā, Parādes ielā 1a.  Žūrijas vadītājs Renārs (28301810)

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā Lubānas ielā 49. Žūrijas vadītāja Rudīte (25414063)

Laiks: 3.12. no 10:30 līdz 15:00

Dalībnieki: ikviens Latgales skolēns

Līdzi jāņem: uzlādēts mobilais tālrunis ar skārienjutību

Vairāk informācijas: jgs.lv 


Uz tikšanos!

Klāt sezonas nozīmīgākā nodarbība! 

Katrā LJĢS sezonā pienāk tā īpašā diena, kurā tiek kronēti (tiesa – bez kroņiem) paši labākie Latgales ģeogrāfi. Arī šis gads nebūs izņēmums, tādēļ 19.novembrī visi tiek aicināti piedalīties Latgales Atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē – nodarbībā, kuras rezultātu nozīmīgumu nav iespējams pārvērtēt! Šogad, žūrijas izveidotā projekta “JĢS seko skolēnam” ietvaros šī nodarbība norisināsies vienlaikus 6 pilsētās, tostarp Daugavpilī un Rēzeknē. Kā ierasts, Atklātā olimpiāde nepiedāvā noteiktu tēmu, tādēļ būsim gatavi visiem izaicinājumiem!


Norises vietas: 

Daugavpils Universitātes dabaszinātņu fakultātes korpusā, Parādes ielā 1a.  Žūrijas vadītāja Paula (25639900)

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā Lubānas ielā 49. Žūrijas vadītāja Sarmīte (26634736)

Laiks: 19.11. no 10:30 līdz 15:00

Dalībnieki: ikviens Latgales skolēns

Līdzi jāņem: uzlādēts mobilais tālrunis ar skārienjutību

Vairāk informācijas: jgs.lv 


Uz tikšanos!

Ar Maksima Kirillova uzvaru iesākusies jaunā LJĢS sezona! 

Latgales Jauno ģeogrāfu skola šajā mācību gadā atgriezusies klātienē, Daugavpils Universitātes un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas telpās pulcējot reģiona ģeogrāfijas entuziastus. Pirmā nodarbība sapulcēja veselus 77, turklāt vairāki latgalieši piedalījās arī attālināti!

Šogad klašu grupas vairs netiek apvienotas, labākos katrā klašu grupā atzīmējot visas Latvijas ietvaros. LJĢS diplomus iespējams iegūt arī labāko 3 rezultātu īpašniekiem Latgales reģiona ietvaros.

7.klašu grupā labākā punktu summa Ričardam Cakulam (Rēzeknes valsts poļu ģimn.), turpat aiz viņa otrās vietas ieguvēja Valērija Vasiļjeva (Rēzeknes Valsts 1. ģimn.) un dalītās trešās vietas ieguvēji Deniss Matusevičs (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vsk.) un Annemarija Novika (Rēzeknes Valsts 1. ģimn.). Visas Latvijas mērogā Ričardam 5.labākā punktu summa šajā klašu grupā! 

8.klašu grupā panākums Ervīnam Rihardam Gordijenko (Daugavpils Saskaņas psk.), kurš turklāt uzrādīja labāko sniegumu starp visiem Latvijas astotklasniekiem! Arī Sofija Mogorite (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs) sezonu iesāka ar 2 diplomiem par otro vietu LJĢS un visas Latvijas ieskaitē, bet Ričards Čelenko (Daugavpils Saskaņas psk.) ieguva trešo vietu reģionā un ceturo valstī! 

9.klašu vērtējumā labākais Rolands Eisāns (Daugavpils Valsts ģimn.), apsteidzot Mihailu Puhovu (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vsk.) un Edgaru Trofimovu (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs). 

10.klašu grupā labākā punktu summa Raineram Timšānam (Daugavpils Valsts ģimn.), kas apsteidza Jeļizavetu Dubovsku un Andreju Žogotu no Rēzeknes 2.vsk. Rainers turklāt uzrādīja labāku rezultātu visas Latvijas 10.klašu ieskaitē, bet Jeļizaveta tajā ierindojās 3.vietā!

11.klašu grupā pirmās vietas diploms reģionā pienākas Ivanam Bočarovam (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs), otrās - Rolandam Geikinam (Rēzeknes valsts poļu ģimn.), bet trešās - Vladimiram Bazanam (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs). 

12.klašu grupā par pirmās nodarbības LJĢS absolūto uzvarētāju kļuva Maksims Kirillovs (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs), kurš šajā klašu grupā apsteidza Ņikitu Zirjanovu (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs) un Līgu Somu (Daugavpils Valstspilsētas vsk.). Maksims visas Latvijas 12-klasnieku vērtējumā uzrādīja otro augstāko punktu summu!  

Par pirmās nodarbības absolūtajiem uzvarētājiem kļuva Artūrs Supe no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Nikolas Henrijs Kunce no Rīgas Hanzas vidusskolas un Linards Lūsis no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas, visiem finišējot ar identisku 75 punktu summu.  Pirmajā nodarbībā klātienē visā Latvijā tikās 261 ģeogrāfs. Lauris Mizišs (12.klase, Ludzas Pilsētas vsk.) uzrādīja augstāko punktu summu Latgales neklātnieku grupā! Aleksandrs Ziļs (11.klase, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vsk.) sakrāja otro labāko punktu summu, bet trešo - Guntars Ulāns (12.klase, Ludzas Pilsētas vsk.). 

Jauno ģeogrāfu skola šajā mācību gadā startēs 8.oktobrī!

Latgales Jauno ģeogrāfu skola arī 2022./23. mācību gadā piedāvās nodarbības reģiona skolēniem, sadarbībā ar E.Birznieka Rīgas JĢS, kā arī Vidzemes un Kurzemes reģionālajām JĢS organizējot nodarbības vienlaikus. Šajā mācību gadā ceram uz regulāru tikšanos klātienē, lai atgrieztu tikšanās prieku, plecu pie pleca sacenšoties jauniešiem ar kopīgām interesēm. 

Pirmās nodarbības datums būs 8.oktobris, kurā tiksimies 10:30, nodarbības paredzamais laiks būs ne vēlāk kā 15:00.

Nodarbība norisināsies vienlaikus:

Daugavpils Universitātes dabaszinātņu fakultātes korpusā, Parādes ielā 1a.  Žūrijas vadītāja Paula (25639900)

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā Lubānas ielā 49. Žūrijas vadītājs Edmunds (26572616)

Sīkāka informācija par reģistrēšanos, jauno JĢS formātu, kā arī noteikumu izmaiņām sekos tuvākajā laikā!

Ieplānojam tikšanos 8.oktobrī!

Ar panākumu ģeoloģijas nodarbībā savu izcilo JĢS dalībnieka karjeru noslēdz Huberts Zimackis!

LJĢS 2021./2022.mācību gads 5.martā noslēdzās ar ģeoloģijas nodarbību. Žūrijas uzdevumu klāstā gan pavisam ikdienišķas lietas (kā laukšpats), gan sarežģīta ķīmija, bez kuras, diemžēl, ģeoloģijā nekas daudz nav iespējams. Lai nu kā, pēc 138 jautājumu aizpildīšanas esam noskaidrojuši gan reģiona zinošākos ģeologus, gan izcilniekus sezonas kopvērtējumā!

Jaunākajai klašu grupai vairāki uzdevumi noteikti varēja šķist neatrisināmi, jo skāra vidusskolas tēmas, tomēr arī šādos jautājumos izdevās neapjukt. Par ģeoloģijas nodarbības uzvarētāju kļuva Dainis Bivka (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), kas apsteidza Denisu Matusevicu (Daugavpils 16.vidusskola) un Ivaru Punculi (Daugavpils 12.vidusskola). Mācību gada noslēgumā Ivaram pirmā vieta, Dainim otrā, bet kopvērtējuma trešo vietu ieguva Sofija Mogorite (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs). 

8./9.klašu grupā labāko trijnieks ietilpa trīs punktos, panākumu gūstot Adrianai Vanagelei, kas apsteidza Veroniku Kazakeviču un Germanu Mikulovu. Viss labāko trijnieks līdz ar to Daugavpils 16.vidusskolas komandai! Arī sezonas kopvērtējuma diplomus sadalīja šis pats trio, Adrianai kļūstot par sezonas uzvarētāju, bet Germanam iegūstot otro vietu. Starp citu, arī ceturtajā vietā sezonas kopvērtējumā aiz Veronikas ir šīs pašas skolas dalībniece Irina Zenkova!

Vidusskolas klašu grupā savu pēdējo LJĢS nodarbību kā dalībnieki aizvadījuši abi sezonas līderi, arī šoreiz ieņemot pirmo un otro vietu. Huberts Zimackis (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija) ieguva pirmās vietas diplomu, bet Daniels Daņilovs (Daugavpils 12.vidusskola) ieguva otro vietu. Šādi pat abi finišējuši arī sezonas kopvērtējumā. Mārtiņš Vaikuls (Daugavpils 12.vidusskola) ģeoloģijas nodarbībā ierindojās trešajā vietā, bet Maksims Kirillovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) to paveica kopvērtējumā. 

Par sezonas absolūto uzvarētāju kļuva Huberts Zimackis, bet skolu kausā Daugavpils 12.vidusskolas komandai izdevās pirmo reizi iegūt LJĢS ceļojošo kausu! Turpat arī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs un Daugavpils 16.vidusskola, visām trim skolām aizvadot aizraujošu sezonas sacensību!

Ceram, ka rudenī varēsim tikties jau klātienē!

Klāt sezonas noslēgums!

LJĢS 2021./2022.mācību gada ietvaros aizvadījusi jau 4 nodarbības, bet noslēdzošo aizvadīs 5.martā, kad nodarbības tēma (tāpat kā pērn) būs ģeoloģija. Zemes veidošanās procesi, ieži un to īpašības, pasaulē pazīstamākie un unikālākie ģeoloģiskie veidojumi - tas viss un vēl vairāk sagaidāms žūrijas sagatavotajos materiālos! Žūrijas kolektīvs cer, ka šī būs pēdējā attālinātā nodarbība LJĢS vēsturē, nākamajā mācību gadā jau tiekoties tikai un vienīgi klātienē.  

Uz tikšanos!

Daniels Daņilovs uzvar politiskās ģeogrāfijas nodarbībā!

Šī mācību gada priekšpēdējā LJĢS nodarbība tika veltīta vienai no ģeogrāfijas pamatvērtībām - politiskajai ģeogrāfijai. Žūrijas sagatavotajos uzdevumos netrūka politisko (administratīvo) karšu materiālu, valstu simboliku un citu šīs tēmu jautājumu, kas noteikti iepriecināja daudzus ģeogrāfijas entuziastus.  LJĢS ieskaitē nodarbībā piedalījās 74 skolēni! 

6./7.klašu vērtējumā šoreiz uzvara krietni sīvākā cīņā tika Ivaram Punculim (Daugavpils 12.vidusskola), kuram ļoti līdzvērtīgu sniegumu rādīja Dainis Bivka (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs). Abus pēc 137 punktu izspēles šķīra nieka punkts! Arī trešās vietas ieguvējs Deniss Matusevicš (Daugavpils 16.vidusskola) bija turpat netālu rezultātu ailēs. Kopvērtējumā Ivars droši soļo pretī panākumam arī sezonas vērtējumā. 

8./9.klašu grupā otrā uzvara šosezon Germanam Mikulovam (Daugavpils 16.vidusskola). Otro vietu politiskajos jautājumos ieguva Adriana Vanagele (Daugavpils 16.vidusskola), saglabājot līderpozīcijas kopvērtējumā. Trešais šoreiz Georgijs Timofejevs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), tiekot pie šīs sezonas pirmā diploma! 

Līdzīgi kā 6./7.klašu, arī vidusskolas grupā uzvarētāja godu noteica viens punkts. Otrais panākums šosezon Danielam Daņilovam (Daugavpils 12.vidusskola), kas par mata tiesu pārspēja daudzkārtējo LJĢS čempionu Hubertu Zimacki (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija). Daniela sakrātā punktu summa nodrošināja viņam arī nodarbības absolūtā uzvarētāja godu! Ļoti negaidīti trešo vietu ieguva Kristiāna Seržane (Viļānu vidusskola), vienu šīs nodarbības diplomu nodrošinot arī viļāniešiem. Gan klašu grupas, gan sezonas absolūtajā kopvērtējumā pārliecinošā vadībā ir Latgales čempions Huberts, kuram ģeoloģijas nodarbībā gaidāms spožs dalībnieka karjeras noslēgums! 

Skolu kausā vēl vienu soli pretīm pirmajai LJĢS uzvarai spērusi Daugavpils 12.vidusskola. Pēdējā nodarbībā uz panākumu joprojām reāli var cerēt arī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs un Daugavpils 16.vidusskola. Būs interesanti!

Šī mācību gada noslēdzošā nodarbība paredzēta 5.martā, tās tēma - ģeoloģija. Ieži, atsegumi, zemes veidošanās procesi un vēl daudz dažādu tēmu, kuras žūrija piedāvās risināt! Uz tikšanos!

Huberts Zimackis - Latvijas labākais bioģeogrāfs!

4.decembra nodarbības tēma bioģeogrāfija deva iespēju žūrijai apvienot iekrātos jautājumus par floru un faunu, kā arī izlikties, ka īsti ģeogrāfi labi pārzina bioloģiju. Kā jau tas bija gaidāms, jautājumos ne vienmēr bioloģijas zināšanām bija liela nozīme, tādēļ vairums vadošie ģeogrāfi, salīdzinot ar citām nodarbībām, rezultātu tabulās lielas izmaiņas nepiedzīvoja. 

6./7.klašu grupā prātam neaptveramu nodarbību aizvadīja Ieva Rutkovska (Daugavpils 12.vidusskola), kas savā pirmajā dalības reizē pamanījās iegūt pat otro vietu absolūtajā vērtējumā! Aiz uzvarētājas diplomus ieguva arī Marta Bruzgule (Viļānu vidusskola) un Ivars Punculis (Daugavpils 12.vidusskola), kurš saglabā drošas līderpozīcijas grupas kopvērtējumā.

8./9.klašu grupā neizšķirti rezultāti ik uz soļa, uzvaru dalot Adrianai Vanagelei (Daugavpils 16.vidusskola) un Gatim Vulānam (Viļānu vidusskola). Arī trešās vietas diplomi būs divi, tos iegūstot Betijai Elizabetei Cauņai (Rēzeknes 5.vidusskola) un Irinai Zenkovai (Daugavpils 16.vidusskola). Lieki piebilst, ka dalītas bija arī 5., 7. un 9.vietas!

Vēl negaidītāks izvērtās vidusskolas klašu grupas noslēgums, jo uzreiz 6 dalībnieki tiks pie LJĢS diplomiem! Uzvaru, turklāt ļoti pārliecinošu, izcīnīja Huberts Zimackis (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija), kurš turklāt pārliecinoši uzvarēja visas Latvijas kopējā absolūtajā ieskaitē! Mārtiņš Vaikuls (Daugavpils 12.vidusskola) ieguva otro vietu. Par trešās vietas ieguvējiem kļuva Vladislavs Gaiļevskis (Daugavpils 16.vidusskola), kā arī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja trio - Boriss Kotovs, Jeļizaveta Gorina un Arnis Pirožoks! 10 gadus garajā LJĢS vēsturē šī ir pirmā reize, kad kāda kaluma diplomu iegūtu uzreiz 4 dalībnieki! 

Absolūtajā kopvērtējumā Huberts dara savas Huberta lietas, bet skolu kausā trīs Daugavpils skolām liela sāncensība atstāta uz 2022.gada sezonas pusi. 

Janvāra zinātnisko darbu konference būs vienīgi E.Birznieka JĢS ieskaitē, bet nākamā LJĢS nodarbība plānota 5.februārī!

Lai visiem izdevušies svētki!

Bioģegrāfija jeb dzīvā daba no ģeogrāfa skatu punkta!

Ar nodarbību 4.decembrī Jauno ģeogrāfu skolas noslēgs 2021.gada nodarbību programmu, iezīmējot pārtraukumu arī 2021./22. mācību gada ietvaros. LJĢS ieskaitē nākamā tikšanās reize būs 4.februārī (Zinātnisko darbu konference ir pēc brīvas izvēles un ies Rīgas E.Birznieka JĢS ieskaitē). 

Bioģeogrāfija ir hibrīdtēma, kas sevī ietver izpratni par dzīvās dabas daudzveidību, apmēriem un citiem rādītājiem ģeogrāfiskā griezumā - atrašanās vietām, izvēlēto dzīvotņu iemesliem, klimata pārmaiņu radītām problēmām un spēju līdzāspastāvēt ar cilvēku. 

Provizoriskā darba kārtība:

~11:00-11:15 Video instruktāža: https://www.youtube.com/channel/UC8qz14ndOy4grCBSARmZSGg/live

Uzdevumu laiki var mainīties, jāklausās vadītāju tiešraidē, kas dos startu un finišu katram:

~11:15-11:40 1.uzdevums: https://forms.gle/i31of72bpxhHzv4s8

~11:50-12:05 2.uzdevums: https://forms.gle/VgC8XbCZMRLd6t3G8

~12:15-12:30 3.uzdevums: https://forms.gle/BtLDw8jNXCVrYEMd8

~12:40-13:00 4.uzdevums: https://forms.gle/eifZ4aVa2KC6mT416

~13:20-13:50 5.uzdevums: https://forms.gle/Py6QnnPjcy5ZNKrQ7

~14:05-14:20 6.uzdevums: https://forms.gle/UfDXMYvgo89Ce4G47

~14:30-14:45 7.uzdevums: https://forms.gle/NseFEW4TdqG84HoH8

~15:00 Provizorisko rezultātu paziņošana: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTQN-8-bXwH1aqkCwdF3ZrKYFMPGJs01pXPw2x4TSm-oM3uOICkR4Fyq6hnEM5T1o4k-WxIjmaumzLQ/pubhtml

Nodarbību atbalsta: Valmieras pilsēta, Jāņa sēta, Latvijas Valsts meži

Tiem, kas šosezon vēl nav JĢS piedalījušies, nepieciešams reģistrēties mājas lapā jgs.lv, iegūstot dalībnieka numuru! Telefona numurus norādīt nav nepieciešams!!!

Uz tikšanos sestdien!   

Par Latgales čempionu kļūst Huberts Zimackis!

Latgales Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde arī šajā mācību gadā norisinājās tiešsaistē, pulcējot ļoti kuplu dalībnieku skaitu - 105! Žūrija dalībniekus nežēloja - uzdevumu bija daudz, tie bija plašu tēmu loku skaroši, punkti daudziem krājās lēnām. 

Apkopojot rezultātus pēc 8 uzdevumiem, par Latgales čempionu 6./7.klašu grupā kļuva Ivars Punculis (Daugavpils 12.vidusskola), kurš konkurentiem neatstāja nekādas cerības. Marta Bruzgule (Viļānu vidusskola) ieguva otro vietu, bet Deniss Matusevicš (Daugavpils 16.vidusskola) ierindojās trešajā vietā, uzrādot labāko rezultātu starp 6.klašu skolēniem. 

8./9.klašu grupā augstvērtīgāko punktu summu ieguva Germans Mikulovs (Daugavpils 16.vidusskola), kļūstot par Latgales čempionu. Bogdans Bogdanovs (Daugavpils 3.vidusskola) iegūs 2.vietas diplomu, bet trešās vietas diploms ceļos uz Viļānu vidusskolu Gatim Vulānam. Labākais starp 8.klašu skolēniem šajā reizē bija Deniels Derjugins (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs). 

Vidusskolas klašu grupā kārtējais čempiona tituls vienam no visu laiku izcilākajiem Latgales ģeogrāfiem Hubertam Zimackim (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija). Pirmās nodarbības uzvarētājs Daniels Daņilovs (Daugavpils 12.vidusskola) ieguva otro vietu, bet trešās vietas diploms ceļos pie Rūdolfa Modnika (Jēkabpils Valsts ģimnāzija). Jānis Meškovskis (Daugavpils 12.vidusskola) uzrādīja labāko rezultātu 10.klašu grupā, bet Maksims Kirillovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) bija labākais starp 11.klašu skolēniem. 

Absolūtajā kopvērtējumā plecu pie pleca līderi Huberts un Daniels, bet skolu kausā līderu trijniekā nedaudz priekšgalā izvirzījusies Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja komanda. 

Vēl viena nodarbība šajā gadā atlikusi - decembrī skatīsim bioģeogrāfiju! 

Klāt Atklātā olimpiāde!

Pandēmijas laikā jau otro reizi Latgales Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde norisināsies attālinātajā formātā, kopā ar pārējām Latvijas JĢS.  Pārceltā darba diena būs īpaši darbīga, jo jānoskaidro Latgales čempioni! Piedalīties drīkst ikviens Latgales skolas skolēns no 1. līdz 12.klasei (jaunākos apvienosim klašu grupā līdz 7.klasei).

Olimpiāde notiks 13.novembrī, tiešraides sākums 11:00. 

Uzdevumu laiki var mainīties, jāklausās vadītāju tiešraidē, kas dos startu un finišu katram:

Tiešraide meklējama te: https://www.youtube.com/channel/UC8qz14ndOy4grCBSARmZSGg/live

~11:15-11:30 1.uzdevums: https://forms.gle/XQJTGFRNrXQhMYEU6

~11:40-11:55 2.uzdevums: https://forms.gle/qs7B1vyPG43k7fPX8

~12:05-12:20 3.uzdevums: https://forms.gle/pa7EFW2UN1oZya4e9

~12:30-12:45 4.uzdevums: https://forms.gle/39EWAwoKoN2YXW2Q6

~12:55-13:10 5.uzdevums: https://forms.gle/tnr8Ueb64F1XkRUu8

~13:20-13:35 6.uzdevums: https://forms.gle/PGs7P1AbBQpxwNAz7

~13:45-14:00 7.uzdevums: https://forms.gle/NCt8RWv6oeAm3kQf7

~14:10-14:25 8.uzdevums: https://forms.gle/3xmVjMWdRRC1NBcq5

~14:35 Provizorisko rezultātu paziņošana

Dalībniekiem, kas jau piedalījušies kādā mūsu attālinātajā nodarbībā, īpaša reģistrācija nav nepieciešama. Dalībniekiem, kas pirmo reizi piedalīsies JĢS, lūgums reģistrēties, iegūstot numuru - jgs.lv

Jautājumu un neskaidrību gadījumā vērsties pie Gata Kampernova - g.kampernovs@gmail.com vai Facebook https://www.facebook.com/gatis.kampernovs/

Uz tikšanos

Ar Daniela Daņilova uzvaru sākas jaunā LJĢS sezona!

Ar nodarbību par Latvijas ģeogrāfiju 9.oktobrī visās Latvijas JĢS uzsākām jauno 2021./22. mācību gadu. Latgalē savas zināšanas nolēma pārbaudīt 64 skolēni, kas sacentās ierasto 3 klašu grupu ieskaitē. 

6.-7.klašu grupā lielisks pirmajā nodarbībā bija Ivars Punculis (Daugavpils 12.vidusskola), bet līdzīgā cīņā par otro vietu Dainis Bivka apsteidza Sofiju Mogoriti (abi (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs). 

8./9. klašu grupā pie pirmā panākuma tika Laura Zuģicka (Daugavpils Vienības pamatskola), otro un trešo vietu ieguva Daugavpils 16.vidusskolas skolēni Germans Mikulovs un Adriana Vanagele. 

Vidusskolas klašu grupā par pārsteigumu parūpējās Daniels Daņilovs (Daugavpils 12.vidusskola), apsteidzot ilggadējo LJĢS līderi Hubertu Zimacki (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija). Trešo vietu ieguva Marita Vulāne (Viļānu vidusskola). 

Ja Daniela un, jo īpaši, Huberta pirmās divas vietas nodarbības absolūtajā vērtējumā nebija liels pārsteigums, tad par tādu kļuva Ivara Puncuļa trešā vieta! Bet Ivara un Daniela pārstāvētā Daugavpils 12.vidusskola pēc pirmās nodarbības izvirzījusies vadībā LJĢS skolu kausā! Savukārt, tikai četrus punktus vairāk kā Daniels ieguva šīs nodarbības absolūtais uzvarētājs valsts mērogā - Mārtiņš Prokuratovs (RTU Inženierzinātņu vidusskola).  

Nākamā nodarbība - Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde jau novembrī!

9.oktobrī uzsāksim jauno sezonu!

Ar nodarbību par Latvijas ģeogrāfiju uzsāksim 2021./22. mācību gadu.  JĢS žūrija lūdz dalībniekus nodarbībās piedalīties godīgi un pēc labākās sirdsapziņas, jo tieši tā žūrija veic savu ikdienas darbu, lai šīs nodarbības nodrošinātu!  

Līdz olimpiādes sākumam jums šeit jāatrod/jāiegūst savs NUMURS: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Gad5gbn51J61OQ0UHvrYtsCfCY0jYD1seOakDP0BLZY/edit?fbclid=IwAR3AmestqLhLnY4GyNpZ89wfvv5Uyxb2QfclhY4Wd8zyas0tJojNsEpVcmY#gid=356004485 .... Ja sevi tabulā neatradi, tad norullē tabulu līdz pirmajam brīvajam numuram un pieraksti tur savu Vārdu Uzvārdu (tieši šādā secībā), skolu, klasi, LJĢS, izvēlieties "PIEDALĪŠOS". Ja pamanīji savā vārdā, skolā, klasē kļūdu - pieraksti izlaboto variantu blakus ailītēs (pa labi).

Šis dalībnieka numurs būs jāieraksta katra uzdevuma 2.ailītē - vienmēr raksti to precīzi bez atstarpēm un citiem simboliem!

Katra uzdevuma 1.ailītē būs jāieraksta arī, vēlams, funkcionējoša e-pasta adrese. Pēc katra uzdevuma izlabošanas uz to nosūtīsim ziņu ar Tavu rezultātu un pareizajām/nepareizajām atbildēm, Bet, ja pamanīta kļūda pašā uzdevumā, nekavējoties jāsūta atbildi uz to pašu e-pastu - izlabosim. Ja e-pasta nav, tad ailītē varēsiet ierakstīt arī izdomātu adresi.

Rezultāti būs apskatāmi mājaslapās: www.jgs.lv, vidzeme.jgs.lv, latgale.jgs.lv

Meklējiet informāciju mājaslapā: www.jgs.lv

2021./2022. mācību gads Latgales Jauno ģeogrāfu skolā norisināsies attālināti


Pēc garām apspriedēm ar ģeologiem un  meteorologiem, LJĢS žūrija pieņēmusi lēmumu jauno mācību gadu aizvadīt tāpat kā iepriekšējo - tiešsaistē. Ļoti labprāt žūrija tiktos ar dalībniekiem klātienē, tomēr esošie apstākļi šādu iespēju nepieļauj nedz šobrīd, nedz arī pārskatāmā nākotnē. Jaunajā sezonā visas 4 jauno ģeogrāfu skolas norisināsies vienlaikus, esot vieniem un tiem pašiem uzdevumiem. Žūrija ieplānojusi 3 nodarbības līdz jaunajam gadam, kā arī 3 pēc tā.  

LJĢS kopā ar pārējām JĢS jauno mācību gadu uzsāks ar Latvijas izzināšanu!


9.oktobrī tiešsaistē norisināsies pirmā šī mācību gada LJĢS nodarbība, kura vienlaikus paredzēta arī pārējās Latvijas JĢS. Par pirmās nodarbības tēmu izvēlēta vienīgā valsts, kuru pēdējā pusotra gada laikā varēja iepazīt nepārtraukti - Latvija. Kā ierasts, žūrijas domu lidojums jautājumu radīšanā var sniegties arī ārpus klasiskās ģeogrāfijas robežām, tādēļ arī piedalīties aicināsim ne vien rūdītus ģeofīlus, bet arī entuziastus, erudītus un vienkārši labus cilvēkus no 6. līdz 12.klasei!

Nodarbības sākums paredzēts 11:00, nodarbība norisināsies 3h. 

Nodarbības tiešsaistes adreses tiks izziņotas īsi pirms nodarbības sākuma! 

Nodarbībai būs nepieciešams reģistrēties vienīgi līdz šim ne reizi JĢS nestartējušiem dalībniekiem! Reģistrācija tiks atvērta vairākas dienas pirms nodarbības.