Jaunumi

Aleksandrs Koževņikovs - uzvar Ģeoloģijas olimpiādē un LJĢS sezonā!

20. aprīlī aizvadījām šīs sezonas pēdējo nodarbību Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā, kas bija ikgadējā ģeoloģijas nodarbība. 7 kārtās uzzinājām jaunus faktus par Zemes uzbūvi, tajā notiekošajiem procesiem, ar ģeoloģiju cieši saistītiem tūrisma objektiem un pat ielūkojāmies aerolāzerskenēšanas jeb LiDAR tehnoloģijā. Kopumā piedalījās 30 dalībnieki no 6 Daugavpils skolām. Kā jau ierasts līdz šim, LJĢS apbalvo 3 labākos klašu grupās (7-8), (9-10) un (11-12). Tāpat arī īpaši tiek apbalvots skolēns, kurš iegūst visaugstāko punktu skaitu no visiem. 

1-8. klašu grupā ar personīgo augstāko panākumu, laužot otro vietu lāstu un 1. vietu pārliecinoši izcīnīja Nikita Juņajevs (Daugavpils Iespēju vidusskola), apsveicam! 2. vietas panākums Gļebam Derevjanko (Daugavpils Saskaņas pamatskola), kamēr veiksmīga debija ar 3. vietas panākumu Kristiānam Grigorjevam no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas!

Arī 9-10. klašu grupā jauns personīgais panākums un ļoti pārliecinoša 1. vieta Edgaram Trofimovam no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, sveicam! Arī cīņa par otro un trešo vietu bija ne mazāk spraiga starp diviem Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolēniem, tomēr Edvīns Lavrinovičs izrādījās pārāks pār savu tiešo konkurentu - Nikitu Kiseļovu.

11-12. klašu grupā un absolūto uzvaru izcīnīja Aleksandrs Koževņikovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), liels sveiciens no visas LJĢS žūrijas! Šoreiz 2. vieta Komandu maču čempionam Jānim Meškovskim no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas, kamēr 3. vieta un augstākais panākums šosezon - Renātam Mihailovam (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola).


Šosezon arī tiek apbalvoti katru klašu grupas 3 labākie skolēni sezonā. 7-8. klašu grupā pārliecinoši sezonas gaitā pārsvaru ieguva Gļebs Derevjanko! 2. vietu pēdējā nodarbībā "Ģeoloģija" izrāva Ņikita Juņajevs! 3. vietas rezultāts aktīvai sezonas dalībniecei - Taisijai Pevcovai no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja.

9-10. klašu grupā cīņa par pirmo trijnieku bija lielāka, tomēr 1. vietu izcīnīja viens no dalībniekiem, kas šosezon ieradās uz visām nodarbībām - Ervīns Rihards Gordijenko! 2. vieta Edvīnam Lavrinovičam, kamēr 3. vietā, pateicoties augstajam panākumam nodarbībās "Ģeoloģija" un "Komandu mači" ierindojās Edgars Trofimovs.

11-12. klašu grupā intriga par pirmo vietu sezonā bija līdz pēdējai nodarbībai, tomēr Aleksandrs Koževņikovs izcīnīja pirmo vietu! Raineram Timšānam no Daugavpils Valsts ģimnāzijas 2. vietas panākums un ļoti augstvērtīga sezona kopumā, izceļot kā absolūto uzvarētāju Atklātajā olimpiādē!  3. vietā ierindojās Germans Mikulovs, kurš šosezon bijis aktīvs, apmeklējot visas nodarbības un visaugstāko sniegumu uzrādot nodarbībā "Dienvidaustrumāzija", gūstot 5. vietu!

LJĢS izsaka lielu pateicību visiem jaunajiem ģeogrāfiem, entuziastiem, skolotājiem un citiem interesentiem, kas veltīja savas brīvās sestdienas, lai uzlabotu zināšanas vai vienkārši kopā pavadītu jautri laiku! 

Balvas par nodarbību "Ģeoloģija" un sezonu tiks nogādātas uz skolām līdz mācību gada beigām.

Izdevušos semestra noslēgumu un veiksmi visiem gala pārbaudījumos!

LJĢS 2023./2024.m.g. kalendārs:


14.oktobris - Latvijai 105

4.novembris - Atklātā olimpiāde

2.decembris - mežu ģeogrāfija

20.janvāris - nodarbība individuāli

6.februāris - novadu ģeogrāfijas olimpiāde

17.februāris - Dienvidaustrumāzija

9.marts - komandu mači

11.-12.aprīlis - Valsts ģeogrāfijas olimpiāde

20.aprīlis - Ģeoloģija

11.-12.maijs - JĢS brīvdabas olimpiāde

Sezonas noslēgumā ikgadējā Ģeoloģijas olimpiāde!

Ik gadu Jauno ģeogrāfu skolas kalendārā vismaz kāda nodarbība tiek veltīta ģeoloģijai. Minerāli un ieži, kas ir mūsu Zemes pamats, procesi, kas norisinās Zemes dzīlēs,  derīgie izrakteņi, kādus dārgakmeņus varam izveidot no bagātīgā materiāla, un daudz kā cita par un ap ģeoloģiju LJĢS, 20. aprīlī! 

20.aprīļa nodarbība norisināsies Kauņas ielā 8, Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā!

Nodarbības sākums: 10:00, noslēgums ap 14:00

Nodarbības sākumā apbalvosim labākos komandu mačos!

Līdzi ņemam: rakstāmpiederumu, 2 eur iemaksu

Atgādinām, ka operatīva informācija pieejama mūsu FB grupā https://www.facebook.com/groups/904617999619529, kā arī mājas lapā jgs.lv

Uz tikšanos!

Spraigā cīņā komandu mačos uzvaru izrauj komanda 'Bez nosaukuma'!

9. martā viesojāmies Daugavpils Iespēju vidusskolā, kur tika aizvadīti ikgadējie Latgales Jauno ģeogrāfu skolas komandu mači. Tika izspēlētas 13 komandu izvēlētās kārtas ar maksimālo iegūstamo punktu skaitu 84. Kopumā piedalījās 23 komandas, katrā līdz 4 dalībniekiem, no Daugavpils, Rēzeknes un Baltinavas. Atšķirībā no iepriekšējām sezonām, šogad noteikums par obligāti 1 pamatskolēnu komandā bija atcelts, tomēr komandas, kurās visi dalībnieki bija pamatskolēni varēja sacensties par "Jaunības specbalvu". LJĢS apbalvo "olimpisko sešinieku".

6. vietā ierindojās komanda "Riekstiņš" (Georgijs Timofejevs, Andrejs Mihailovs, Nikita Anisko, Aleksandrs Volonevičs) no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, kas pēdējā kārtā 'Kaujas' ieguva maksimālo punktu skaitu, aiz sevis atstājot "Error 404". 

Iegūstot augstvērtīgāko punktu skaitu pēdējās 7 kārtās jeb spēles otrajā daļā, 5. vietu izcīnīja komanda "Kvasa partija" (Dainis Bivka, Boriss Kotovs, Sofija Mogorite) no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja.

Ierindojoties 4. vietā, par nesen slēgto Rēzeknes JĢS lika atgādināt komanda "Cherry bullets" (Emīls Taukuļs, Gatis Vulāns, Raivo Usāns, Linards Strods) no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas.

Panākumi komandai "Āfrikas tulpe" (Rainers Timšāns, Artūrs Kaminskis, Līga Kaminska) no Daugavpils Valsts ģimnāzijas spēles pirmajā daļā nesa 3. vietu. 

2. vietā ierindojās komanda "Dzimtenīte" (Aleksandrs Koževņikovs, Vladimirs Bazans, Ivans Bočarovs, Edgars Trofimovs) no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, kas līdz spēles pēdējai kārtai bija pārliecinoši līderi.

Izraujoties vadībā, iegūstot maksimālo punktu skaitu pēdējā kārtā 'Kaujas' LJĢS 48. sezonas komandu mačos uzvarēja komanda, kurai nosaukuma nebija jeb "Bez nosaukuma" (Jānis Meškovskis, Aleksandrs Kiseļovs,  Daniels Volkovs) no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas. Sveicam labākos!


Absolūto rezultātu TOP 10:


1) "Bez nosaukuma"  (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola) - 58,5 p 

2) "Dzimtenīte" (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) - 58 p 

3) "Āfrikas tulpe" (Daugavpils Valsts ģimnāzija) - 57 p

4) "Cherry bullets" (Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzija) - 55,5 p

5) "Kvasa partija" (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) - 54 p

6) "Riekstiņš" (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) - 52,5 p

7) "Error 404"  (Daugavpils Valsts ģimnāzija) - 52 p

8) "G.E.R.A"  (Daugavpils Saskaņas pamatskola) - 47 p

9) "Bebri" (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola) - 43,5 p 

10) "Demokrātiķi" (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) - 40,5 p


Atgādinot, uz "Jaunības specbalvu" varēja pretendēt tikai komandas, kuru sastāvu pilnībā veidoja pamatskolēni, kas šoreiz bija septiņas. 

Labākie pamatskolēnu konkurencē pārliecinoši bija "G.E.R.A" (Aivis Vanagelis, Gļebs Derevjanko, Ričards Čalenko, Ervīns Rihards Gordijenko) no Daugavpils Saskaņas pamatskolas.


"Jaunības specbalva" rezultātu TOP 3:


1) "G.E.R.A"  (Daugavpils Saskaņas pamatskola) - 47 p

2) "Demokrātiķi" (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) - 40,5 p 

3) "kovboičiki" (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) - 35 pPar Komandu mačiem, kā arī citām nodarbībām rezultāti apskatāmi sadaļā "Rezultāti", izvēloties attiecīgo 2023./24. gada sezonas Google Sheets tabulu. Ja pamanāt kādas nepilnības rezultātos,  sūtiet labojumus uz - renars.leiskins@gmail.com

Tiksimies 20.aprīlī ģeoloģijas nodarbībā!

Atgādinām, ka operatīva informācija pieejama mūsu FB grupā https://www.facebook.com/groups/904617999619529, kā arī mājas lapā jgs.lv

Uz tikšanos aprīlī!


Klāt allaž populārie komandu mači! 

LJĢS ierastais formāts, kas nosaka individuālu dalību nodarbībās, ik gadu tiek reizi pabīdīts malā, dodot vietu komandu formātam. Un šajā formātā intrigas nekad nav trūcis! Komandu mačos uzvaras laurus bieži plūkuši negaidīti kolektīvi, kas ikmēneša nodarbībās ne vienmēr ir diplomu pozīcijās. Un tā arī ir šo maču burvība - pareiza ķīmija komandas biedru starpā, sabalansētas zināšanas un nedaudz veiksmes!

Komandu mači notiks 9.martā Iespēju vidusskolā (Valkas iela 4A). Lūgums ierasties uz korpusu, kas apvilts kartē, nevis ar tiešsaistes kartes atzīmi! 

Sākums 10:00, noslēgums ~14:00

Iepriekšēja pieteikšanās vēlama te: https://ej.uz/komandas-ljgs-23-24 , bet dalībniekus reģistrēsim arī uz vietas. Komandai jābūt komandas nosaukumam. 

Komandas drīkst veidot tikai no vienas skolas audzēkņiem. Tie var pārstāvēt dažādas klašu grupas, apbalvosim 3 labākās komandas, kā arī labāko tikai pamatskolēnu veidoto komandu! Komandu drīkst veidot līdz 4 skolēniem! 

Līdzi jāņem rakstāmpiederumi, noderēs arī 1 melns marķieris. 

Uz tikšanos!

Divi absolūtie uzvarētāji Dienvidaustrumāzijas nodarbībā!

17. februārī, Daugavpils Saskaņas pamatskolā, tēmā "Dienvidaustrumāzija" tika aizvadīta 48. sezonas 5. Latgales Jauno ģeogrāfu skolas nodarbība, kurā piedalījās 35 dalībnieki! Šosezon LJĢS savus dalībniekus apbalvo 3 klašu grupās (1-8., 9-10. un 11-12. klases).  

1-8. klašu grupā, turpinot sasniegt veiksmīgus panākumus, pārliecinoši augstāko punktu summu uzrādīja Gļebs Derevjanko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola). Otrās vietas panākums Nikitam Juņajevam (Daugavpils Iespēju vidusskola), kas ir augstākais panākums skolai šosezon 1-8. klašu grupā. Trešo vietu izcīnīja Darija Kuzminova no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja.

Šoreiz netipiski citām nodarbībām,  9-10. klašu grupā ir absolūtais uzvarētājs, un tādi ir veseli 2! - Iļja Balaško (Daugavpils Iespēju vidusskola) un Ervīns Rihards Gordijenko (Daugavpils Saskaņas pamatskola).  Abi skolēni 6 uzdevumu ieskaitē uzrādīja labāko sniegumu starp visiem, sasniedzot 51,5 punktus, līdz ar to arī ierindojas dalītajā 1/2. vietā klašu grupā (9-10.). Sasniedzot personīgu augstāko rezultātu šosezon, 3. vietu izcīnīja Edgars Trofimovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs).

11-12. klašu grupās labāko starpā jau otro nodarbību pēc kārtas novērojams Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja dalībnieku pārsvars. Atpaliekot tikai puspunktu no absolūtajiem uzvarētājiem (51 p) par labāko šajā klašu grupā kļuva Georgijs Timofejevs. Par punktu mazāk ieguva, un otro vietu izcīnīja Aleksandrs Koževņikovs no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja.  Savukārt TOP 3 pirmoreiz šosezon un 3. vietas ieguvējs - Nikita Anisko


Absolūto rezultātu TOP 5:


1/2.) Iļja Balaško (Daugavpils Iespēju vidusskola) - 51,5 p 

1/2.) Ervīns Rihards Gordijenko (Daugavpils Saskaņas pamatskola) - 51,5 p 

3) Georgijs Timofejevs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) - 51 p

4) Aleksandrs Koževņikovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) - 50 p

5/6.) Nikita Anisko (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) - 45 p

5/6.) Gļebs Derevjanko (Daugavpils Saskaņas pamatskola) - 45 p

Par DA-Āzijas, kā arī citām nodarbībām rezultāti apskatāmi sadaļā "Rezultāti", izvēloties attiecīgo 2023./24. gada sezonas Google Sheets tabulu.

Tiksimies jau 9.martā ikgadējos komandu mačos

Atgādinām, ka operatīva informācija pieejama mūsu FB grupā https://www.facebook.com/groups/904617999619529, kā arī mājas lapā jgs.lv

Uz tikšanos!

Pirmo reizi LJĢS dosies ceļojumā uz DA Āziju!

Jauno ģeogrāfu skolas kalendārā ik gadu vismaz kāda nodarbība tiek veltīta ārpus Eiropas esošam reģionam, šādā veidā gadu gaitā skatīti visi kontinenti. Arī Āzija nodarbībās pētīta gan vesela, gan atsevišķi izdalīti Tālie austrumi. Ņemot vērā, ka pērn pasaules ģeogrāfijas olimpiāde norisinājās Indonēzijā, kā arī dēļ DA Āzijas strauji augošās ekonomikas un popularitātes tūristu vidū, JĢS lēmusi šīs sezonas "izbraukumā" doties uz šo reģionu! Lielākā musulmaņu zeme pasaulē, TOP 1 valsts tūrismā ārpus Eiropas, lielākās kafijas un medicinīnas māsu eksportētājas, iespējams, lielākās privātās auto kolekcijas turētājs, Austrumtimora - kādus gan brīnumus nevar atrast šajā reģionā!

17.februāra nodarbība norisināsies Parādes ielā 7, Saskaņas pamatskolā

Nodarbības sākums: 10:00 

Līdzi ņemam: rakstāmpiederumu, 2 eur maksaspiederumu

Atgādinām, ka operatīva informācija pieejama mūsu FB grupā https://www.facebook.com/groups/904617999619529, kā arī mājas lapā jgs.lv

Uz tikšanos!

Klāt pašu skolēnu veidotā JĢS nodarbība!

Jauno ģeogrāfu skola pirmo reizi tās vairāk kā 40 gadu vēsturē pilnīgi visu nodarbības saturu uzticējusi tās dalībniekiem! Un dalībnieku atsaucība nav likusi vilties - JĢS saņēmusi 22 skolēnu iesūtītus 206 jautājumus! Vairāki skolēnu veidojuši pat ļoti tematiskas kārtas, turklāt, kā atzīst pasākuma koordinators Gatis Kampernovs, kopējais jautājumu saturs un kvalitāte ne pavisam nav tālu no žūrijas iespētā! Ļoti iespējams 20.janvārī aizsāksim jaunu tradīciju. JĢS saka lielu Paldies visiem jautājumu autoriem!  

Latgales JĢS dalībnieki laipni aicināti uz neparasto nodarbību Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolā (Aveņu ielā 40):

Nodarbības sākums: 10:00 

Līdzi ņemam: rakstāmpiederumu

Dalības maksa: 2 EUR


Atgādinām, ka operatīva informācija pieejama mūsu FB grupā https://www.facebook.com/groups/904617999619529, kā arī mājas lapā jgs.lv

Uz tikšanos!

Laiks jautājumus uzdot dalībniekiem!

Jauno ģeogrāfu skolas žūriju jau vairākās paaudzēs veido radoši un eksperimentēt gatavi ģeogrāfi, par ko JĢS dalībnieki var pārliecināties ik katru nodarbību. Pat nosacīti šaurās nodarbību tēmās žūrija ir spējusi palūkoties ārpus kastes, vienus uzjautrinot, bet citus, iespējams, samulsinot. Šogad žūrija ir lēmusi spert vēl vienu eksperimentālu soli veselai nodarbībai satura radīšanu uzticot JĢS dalībniekiem! Jā, dalībnieki paši sagatavos jautājumus un paši ar tiem cīnīsies!

Jautājumu iesūtīšana 20.janvāra JĢS nodarbībai ir sākusies – aicinām visus iesaistīties! Noteikumi ir sekojoši:

1) Jautājumus var radīt jebkurš JĢS dalībnieks, kurš ir piedalījies vismaz 1 nodarbībā šajā sezonā! 

2) Dalībnieki var brīvi izvēlēties jautājumu tematiku tikmēr, kamēr žūrija to spēs saredzēt ģeogrāfijas lauciņā (žūrijai, kā zināms, ir plaša perifērā redze)!

3) Iesūtīt drīkst gan veselas kārtas (viena stila jautājumus par kādu tēmu) līdz 10 jautājumiem, gan atsevišķus jautājumus par dažādām tēmām. Drīkst iesūtīt arī kārtu (teiksim 8 jautājumus) un 2 jautājumus par citām tēmām ārpus tās. Jautājumu formāts brīvi pēc paša autora izvēles – atvērts, testa, ar attēlu, ar audio/video, izvēlnes, ranža vai jebkāds, kas ir saprotams un izmantojams nodarbības ietvaros!

4) Jautājumi jāiesūta uz e-pastu g.kampernovs@inbox.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, skolu un dalībnieka numuru! Anonīmi iesūtīti jautājumi netiks izskatīti!

5) Jautājumi jāiesūta līdz 13.janvāra vēlam vakaram. 

6) Jautājumu un neskaidrību gadījumā vērsties pie Gata uz iepriekš minēto e-pastu vai FB: https://www.facebook.com/gatis.kampernovs 

7) Labāko jautājumu autori saņems pārsteiguma balvas! 


Aleksandrs Koževņikovs kļūst par labāko mežu ģeogrāfijas nodarbībā!

2. decembrī, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā, tēmā "Meža ģeogrāfija"tika aizvadīta 48. sezonas trešā Latgales Jauno ģeogrāfu skolas nodarbība, kurā piedalījās 53 dalībnieki! Šosezon LJĢS savus dalībniekus apbalvo 3 klašu grupās (1-8., 9-10. un 11-12. klases).  

Otro nodarbību pēc kārtas pārliecinoši augstāko punktu summu uzrādīja Gļebs Derevjanko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola). Atkārtots otrās vietas panākums Artūram Astam (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), kam sekoja nodarbības "Latvijas ģeogrāfija" čempione šajā vecuma grupā Ksenija Kazakeviča (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola).

9-10. klašu grupā teicams sniegums un ielaušanās pirmo reizi TOP 3 šosezon Katrīnai Kerimulajevai (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola). Otro vietu ieguva Dainis Bivka no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, kamēr 3. vietā ierindojās Ivars Punculis no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas.

Augstvērtīgāko punktu skaitu 11-12. klasēs ieguva Aleksandrs Koževņikovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), kuram šosezon šis ir augstākais panākums, iepriekšējos divos posmos ierindojoties 3. vietā. Čempions Latgales Atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē Rainers Timšāns (Daugavpils Valsts ģimnāzija) šoreiz sīvā cīņā, apsteidzot savu konkurentu,  Emīlu Pitrānu (Daugavpils Valsts ģimnāzija) par 1 punktu izcīnīja otro vietu. Emīlam šis ir atkārtots 3. vietas panākums.

Uz absolūtā čempiona titulu Latgalē ar blīvu punktu sadalījumu pretendēja vairāki dalībnieki, tomēr stiprākais izrādījās Aleksandrs Koževņikovs no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, par vienu punktu apsteidzot Katrīnu Kerimulajevu (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola). TOP 5 absolūtajos rezultātos iekļuvuši arī Gļebs Derevjanko no Daugavpils Saskaņas Pamatskolas, Rainers Timšāns un Emīls Pitrāns, abi no Daugavpils Valsts ģimnāzijas.

Par trešo, kā arī citām nodarbībām rezultāti apskatāmi sadaļā "Rezultāti", izvēloties attiecīgo 2023./24. gada sezonas tabulu.

LJĢS sveic labākos, vēlam priekpilnus Ziemassvētkus, laimīgu Jauno gadu!

Tiksimies Jaunajā, 2024. gadā, 20. janvārī, lai asinātu prātu un iegrimtu ģeogrāfijas zināšanu dziļumos! 

Atgādinām, ka operatīva informācija pieejama mūsu FB grupā https://www.facebook.com/groups/904617999619529, kā arī mājas lapā jgs.lv

Uz tikšanos!


Pirmo reizi LJĢS - Mežu ģeogrāfijas nodarbība 

2.decembra nodarbības tēma vienlīdz tuva un tāla - meži ir Latvijas bagātība, tomēr mūsdienu urbānajā kultūrā par mežiem vairums diskutē tikai attālināti. Ko slēpj Latvijas meži, kāda ir to vērtība - to noskaidrosim uzdevumos, kuru veidošanā līdzdarbojušies eksperti no Latvijas Valsts mežiem. Žūrija, protams, nebūs piemirsusi mežus arī citviet pasaulē, tādēļ ar Latviju vien neaprobežosimies!


Tiekamies: 4.novembrī 10:00 Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā (Tautas ielā 59).

Līdzi ņemam: rakstāmpiederumus (ar 1 pildspalvu būs gana, ja tajā ir gana tintes)

Dalības maksa: 2 EUR


Atgādinām, ka operatīva informācija pieejama mūsu FB grupā https://www.facebook.com/groups/904617999619529, kā arī mājas lapā jgs.lv

Uz tikšanos!

Rainers Timšāns - šīs sezonas Latgales absolūtais čempions!

4.novembrī aizvadīta tradicionālā Latgales Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde, kurā ar žūrijas sagatavotajiem uzdevumiem cīnīties ieradās 61 skolēns! Atklātajā olimpiādē LJĢS apbalvo labāko trijnieku visās klašu grupās no 7. līdz 12.klasei, savukārt kopvērtējumā iegūtie punkti tiek ieskaitīti atbilstoši šīs sezonas apvienotajām klašu grupām.

7.klašu grupā labāko punktu summu ieguva un pie panākuma tika Ernests Zālītis (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola). Otrā vieta LJĢS Atklātajā olimpiādē Nikitam Juņajevam (Daugavpils Iespēju vidusskola), bet trešā Danam Alenam Daņilovam (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola). 

8.klašu grupā par jauno Latgales čempionu kļuvis Gļebs Derevjanko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola)! Otrās vietas diplomu ieguvis Artūrs Asta (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), bet trešās - Taisija Pevcova (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs)

Par Latgales čempionu 9.klašu grupā kļuva Ervīns Rihards Gordijenko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola), kurš pamanījās uzrādīt labāko rezultātu arī apvienotajā 9./10.klašu grupas vērtējumā! Viktorija Gabrena (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) ieguvusi otro vietu šajā klašu grupā, bet trešo -  Dainis Bivka (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-licejs)

10.klašu grupā uzvaru izcīnīja Iļja Balaško (Daugavpils Iespēju vidusskola), otro vietu iegūstot Edvīnam Lavrinovičam (Daugavpils Valsts ģimnāzija), bet trešā vieta Edgaram Trofimovam (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs).

11.klašu grupā izcils sniegums un pelnīts Latgales čempiona tituls Raineram Timšānam (Daugavpils Valsts ģimnāzija), kura tuvākais sekotājs ir skolasbiedrs Emīls Pitrāns un Germans Mikulovs (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola). 

Vecākajā klašu grupā par Latgales čempionu kronējams Nikita Jeļeckis (Daugavpils Valsts ģimnāzija), diplomus iegūstot arī Aleksandram Koževņikovam un Ivanam Bočarovam (abi - Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs)

Par Latgales absolūto čempionu šogad kļuvis Rainers Timšāns, kura tuvākais sekotājs izrādījās devītklasnieks Ervīns Rihards Gordijenko! Trešo rezultātu absolūtajā vērtējumā uzrādīja Nikita Jeļeckis! 

LJĢS sveic visus labākos un aicina uz nākamo tikšanos decembrī, kad skatīsim mežu tēmu! 

Ar Vladimira Bazana uzvaru iesākusies jaunā LJĢS sezona!

Ar nodarbību par un ap Latviju tās 105.dzimšanas gadā iesākās jaunā Latgales Jauno ģeogrāfu skolas sezona. 7 uzdevumu maratonā piedalījās 61 skolēns! Šosezon LJĢS savus dalībniekus apbalvos 3 klašu grupās (7./8., 9./10. un 11./12.klases), ar izņēmumu LJĢS Latgales Atklātajā olimpiādē un Ģeoloģijas nodarbībā pavasarī.  

Jaunākajā grupā pirmajā nodarbībā labāko punktu summu sasniedza Ksenija Kazakeviča (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola), no kuras tikai punktu iepaliekot Gļebam Derevjanko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola). Neticami spraiga izvērtusies cīņa par trešo vietu, Taisijai Pevcovai (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) apsteidzot konkurentus!

9./10.klašu grupā gana pārliecinošs sniegums un panākums sezonas ievadā Edvīnam Lavrinovičam (Daugavpils Valsts ģimnāzija), bet otro vietu dalīja Edvīna skolasbiedrs Nikita Kiseļovs un Dainis Bivka no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja. 

Nodarbības absolūto TOP3 veidoja 11./12. klašu grupas dalībnieki, pie panākuma Latvijas tematikā tiekot Vladimiram Bazanam (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs). Otro vietu ieguva Rainers Timšāns (Daugavpils Valsts ģimnāzija), bet trešajā vietā ierindojās Aleksandrs Koževņikovs Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs)!

LJĢS aicina uz Latgales Atklāto ģeogrāfijas olimpiādi!

4.novembrī LJĢS organizē ikgadējo Latgales Atklāto ģeogrāfijas olimpiādi, aicinot visus Latgales 6.-12.klašu skolēnus samērīt zināšanas, lai noskaidrotu šī gada Latgales čempionus. Nodarbības laikā tās dalībniekiem būs iespēja sevi pārbaudīt plašajās ģeogrāfijas apakšnozarēs un vēl plašākajā žūrijas domu lidojumā uzdevumus veidojot. Radīsim svētkus kopā!


Tiekamies: 4.novembrī 10:00 Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā Kauņas ielā 8

Līdzi ņemam: rakstāmpiederumus (ar 1 pildspalvu būs gana, ja tajā ir gana tintes)

Dalības maksa: 2 EUR


Atgādinām, ka operatīva informācija pieejama mūsu FB grupā https://www.facebook.com/groups/904617999619529, kā arī mājas lapā jgs.lv

Uz tikšanos!

LJĢS jauno mācību gadu sāks ar Latvijas ģeogrāfijas nodarbību!

14.oktobrī tiks uzsākta jaunā LJĢS sezona, aicinot visus ģeogrāfiju cienošos Latgales skolēnus pulcēties vienuviet. Pirmā tikšanās reizē kārtu veltīsim mūsu pašu Latvijai, kura novembrī svinēs jau 105. dzimšanas dienu. Žūrija savos jautājumos ceļos pa dažādām mūsu valsts vietām, dažādiem vēstures un tagadnes posmiem gan pēdējos 105 gados, gan arī krietni senākā laika posmā. 


Tiekamies: 14.oktobrī 10:00 Daugavpils Valsts ģimnāzijā (Cietokšņa ielā 33)

Līdzi ņemam: rakstāmpiederumus (ar 1 pildspalvu būs gana, ja tajā ir gana tintes)

Dalības maksa: Žūrijas ceļa un drukāšanas izdevumu nosegšanai lūgsim 2 EUR dalības maksu no skolēna


Atgādinām, ka operatīva informācija pieejama mūsu FB grupā https://www.facebook.com/groups/904617999619529, kā arī mājas lapā jgs.lv

Uz tikšanos!

LJĢS atgriežas pie papīra formāta, tās norises vieta būs Daugavpils

Augusta nogalē Jauno ģeogrāfu skolas žūrijas kopsapulcē pieņemts lēmums atgriezties pie JĢS ilggadējā formāta - dalībniekiem uzdevumu atbildes aizpildot papīra formātā. Žūrija ņēma vērā saņemtās atsauksmes gan no dalībniekiem, gan pedagogiem, kurās dominēja viedoklis par vecā formāta priekšrocībām attiecībā pret google forms. Jāatzīmē, ka telefona atbilžu formāts tika ieviests covid-19 ierobežojumu iespaidā, tādēļ, situācijai atgriežoties normālās sliedēs, no tā arī iespējams atteikties. 

Kopsapulcē tika lemts par Rēzeknes JĢS slēgšanu, nodarbībām Latgalē norisinoties vienīgi Daugavpilī. Nodarbību organizēšana abās pilsētās arī bija zināms risinājums drošības uzlabošanai pandēmijas laikā, tādēļ atgriešanās pie vienotas JĢS Latgalē ir likumsakarīga. LJĢS pateicas visiem, kas atbalstīja un palīdzēja JĢS nodarbību organizēšanā Rēzeknē!

Ņemot vērā LJĢS žūrijas vairākuma izvēlēto dzīvesvietu - Rīgu, LJĢS ir spiesta atgriezties pie dalības maksas noteikšanas skolēniem par dalību nodarbībās, lai segtu transporta un citus ar nodarbību saistītos izdevumus, 2023./24.mācību gadā to nosakot 2 EUR apmērā no dalībnieka par nodarbību. LJĢS priecāsies, ja kāds atbalstītājs būs gatavs šos izdevumus segt, lai no dalības maksas varētu atteikties! 

Līdz mācību gada pirmajai nodarbībai tiks veiktas izmaiņas LJĢS nolikumā, par kurām izziņosim arī publiski! Atgādinām, ka operatīva informācija pieejama mūsu FB grupā https://www.facebook.com/groups/904617999619529

Uz tikšanos 2023./24. mācību gada nodarbībās!

Aleksandrs Koževņikovs kļūst par šīs sezonas labāko Latgales ģeogrāfu!

LJĢS 2022./23.mācību gads noslēdzies pēc 7 nodarbību maratona, kura laikā esam noskaidrojuši šī mācību gada spēcīgākos Latgales jaunos ģeogrāfus. Kopvērtējuma punkti rēķināti gan visas Latvijas mērogos, gan atsevišķi Latgales ieskaitē, tādēļ dalībnieku iegūtās punktu summas rezultātu tabulā atšķiras. 

12.klašu grupā panākums sezonas kopvērtējumā Līgai Somai (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola), kas apsteidza Maksimu Kirillovu un Ņikitu Zirjanovu (abi no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja). Vislatvijas 12.klašu ieskaitē Līgai trešā vieta šosezon!

11.klašu grupā šīs sezonas labāko punktu summu iekrāja Aleksandrs Koževņikovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), otro vietu ieguvis Ivans Bočarovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), bet trešo Rolands Geikins (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija).

Rainers Timšāns no Daugavpils Valsts ģimnāzijas kļuvis ne vien par Latgales, bet arī visas Latvijas labāko 10.klašu ģeogrāfu šosezon! Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas skolēni Adriana Vanagele un Jaroslavs Šeršņovs Latgalē ierindojās otrajā un trešajā vietā, bet valsts kopvērtējumā attiecīgi trešajā un ceturtajā!

Nieka tiesa kopvērtējuma tabulā šķīra abus labākos devītos, par sezonas uzvarētāju kļūstot Edgaram Trofimovam (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), bet otro vietu ieņemot Rolandam Eisānam (Daugavpils Valsts ģimnāzija). Abi arī ieguvuši attiecīgi otrās un trešās vietas diplomus Latvijā! Edvīns Lavrinovičs (Daugavpils Valsts ģimnāzija) sakrāja trešo labāko punktu summu Latgalē šajā klašu grupā!

8.klašu grupā visi Latvijas TOP4 skolēni mācās Daugavpilī! Par sezonas uzvarētāju kļuva Dainis Bivka (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), otro vietu ieguva Olegs Ivanovs, bet trešo - Mihails Bakumecs (abi Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola). Jāuzteic arī Ervīns Rihards Gordijenko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola), kas gan reģionā, gan valstī finišēja turpat aiz labāko trio!

Gļebs Derevjanko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola) kļuvis par uzvarētāju 7.klašu grupā, turklāt arī visas Latvijas mērogos Gļebam otrā vieta! Ričards Cakuls (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija) kopvērtējumā sakrāja otro labāko punktu summu, bet Artūrs Asta (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) šo sezonu noslēdzis kopvērtējuma trešajā vietā!

Sesto klašu grupā šosezon savus spēkus izmēģināja vien Dans Alens Daņilovs (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola). 

Par šīs sezonas labāko Latgales jauno ģeogrāfu kļuva Aleksandrs Koževņikovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), kas sakrāja 521 kopvērtējuma punktu. Rainers Timšāns (Daugavpils Valsts ģimnāzija) ar 514 punktiem šo sezonu noslēdzis Latgales otrajā vietā, bet trešā punktu augstākā punktu summa Līgai Somai (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola) - 507 punkti! Par šī mācību gada labāko ģeogrāfu valstī kļuvis Rojas vidusskolas 11.klases skolnieks Mārtiņš Vīksne!

Latgales skolu kauss nonācis Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja komandas rokās, kas visas Latvijas mērogos sakrāja pārliecinoši 2.labāko punktu summu, piekāpjoties vien Rīgas Valsts 2.ģimnāzijai! Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas komanda šosezon uzrādīja 2. labāko punktu summu Latgalē (4. valstī), bet Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas komanda ieguva sezonas trešo vietu (valstī piektie)!

LJĢS novēl visiem, kam tā nepieciešama, veiksmi eksāmenos, veiksmi vasaras prieku baudīšanā un aicina par mums neaizmirst jau nākamajā - 2023./24. mācību gada LJĢS sezonā!

Ar Maksima Kirillova uzvaru noslēgusies ģeoloģijas nodarbība!

2022./23.mācību gada pēdējā nodarbībā nu jau tradicionāli veltīta ģeoloģijai, aplūkojot dažādos mūsu planētas attīstības posmus un to sekas. No tik specifiskas tēmas nenobijās 56 reģiona ģeogrāfi (sākotnēji drosmīgo skaits bija nedaudz lielāks, bet pec pirmajiem uzdevumiem bailes tomēr piezagās). 

12.klašu grupā savā pēdējā nodarbībā dalībnieka statusā panākumu izcīnīja ilggadējais LJĢS dalībnieks Maksims Kirillovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), kas uzrādīja absolūti labāko rezultātu Latgalē, bet Latvijas mērogos piekāpās vien 3 citiem dalībniekiem! Otrā vieta Līgai Somai (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola), bet trešā Maksima skolasbiedrenei Jeļizavetai Gorinai. 

11.klašu grupā labākie ģeologi izrādījās Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja puiši - uzvaru izcīnīja Adrians Formanickis, pārspējot tuvākos sekotājus Ņikitu Iznovu un Grigoriju Gridasovu. 

10.klašu grupā dubultuzvara Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas skolēniem - pirmo vietu izcīnīja Veronika Kazakeviča, bet dalīto otro ieguva Germans Mikulovs. Pie otrās vietas diploma ticis arī Rainers Timšāns no Daugavpils Valsts ģimnāzijas. 

Mārtiņš Niks Jurāns kļuvis par uzvarētāju 9.klašu grupā, retu diplomu nodrošinot Kārsavas vidusskolai. Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja skolēni ieguva abus pārējos diplomus, otrajam finišējot Edgaram Trofimovam, bet trešajai - Karolīnai Vasiļjevai.

8.klašu grupā labākais ģeologs izrādījās Mihails Bakumecs (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola), pārspējot gan skolasbiedru Olegu Ivanovu, gan Viktoriju Gabrenu no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja. 

Deniss Matusevičs un Ksenija Kazakeviča no Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas ieguva pirmās divas vietas 7.klašu grupā, kamēr Ričards Cakuls (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija) vienu diplomu nogādāja arī Rēzeknē. 

Attālināti šoreiz piedalījās vien Roberts Zelčs no Kārsavas vidusskolas. 

Sezonu noslēgsim ar ģeoloģiju!

2022./23.mācību gada LJĢS sezona aizvadīta klātienē ar neklātienes žūrijas prezentācijām. Šāds risinājums nodarbībās izmantots pirmo reizi, saņemot gan pozitīvas atsauksmes par visas Latvijas vienotību, gan negatīvas, par žūrijas komentāru sarukumu. Kā būs nākamajā mācību gadā tiks lemts JĢS galotņu tikšanās laikā, bet krietni tuvāka kalendāram ir mācību gada noslēdzošā nodarbība par un ap ģeoloģiju. "Tie visi ir akmeņi" - teiks mazāk gudrie, bet žūrija punktus dos par gudrākām atbildēm! Lai tādas iesniegtu, atliek ierasties kādā no norises vietām!

Laiks: 22.aprīlis 10:30 (ar finišu līdz 15), reģistrācija no 10:00

Vietas: 

Daugavpils Valsts ģimnāzija (Cietokšņa iela 33)

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā (Lubānas iela 49)

Līdzi jāņem: Uzlādēts mobilais telefons, uzlādētas prāta pelēkās šūnas

Vairāk informācijas: jgs.lv 

Uz tikšanos!

Noskaidroti Latgales labākie polārie un urbānie eksperti!

Februārī atbilstoši šīs ziemas laikapstākļiem žūrija bija izvēlējusies polāro apgabalu pētīšanu, kas izrādījās ļoti uzrunājoša tēma, jo klātienē sapulcēja 67 dalībniekus! Vēl 6 dalībnieki pieslēdzās nodarbībbai tiešsaistē. 

12.klašu grupā dubultuzvara jaunkundzēm no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas - Līga Soma iekrāja labāko punktu summu, viņai sekoja Elizabetes Lispuhas rezultāts. Trešā vieta Ņikitam Zirjanovam no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja. Šīs skolas audzēknis Aleksandrs Koževņikovs toties uzvarēja 11.klašu grupā, kļūstot arī par nodarbības absolūto uzvarētāju. Otrā vieta klašu grupā un nodarbībā kopumā Rolandam Geikinam (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija). Rolanda skolasbiedrs Vladislavs Visockis šoreiz trešajā vietā. 

10.klašu grupā nieka punkts izšķīra vietu secību, par polārās nodarbības uzvarētāju kļūstot Raineram Timšānam, bet otro vietu iegūstot Arnim Ozolam. Aiz abiem Daugavpils Valsts ģimnāzijas puišiem trešajā vietā Germans Mikulovs no Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas. 9.klašu grupā arī pirmās divas vietas Daugavpils Valsts ģimnāzijas puišiem - Rolandam Eisānam un Edvīnam Lavrinovičam. Trešās vietas diploms pienākas Patrikam Upeniekam no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja. 

Ļoti kupli pārstāvētajā 8.klašu grupā arī rezultāti punkts punktā, panākumu izcīnot Ervīns Rihards Gordijenko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola). Otrajā vietā ierindojās Olegs Ivanovs (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola), bet trešā vieta Dainim Bivkam (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs). Daugavpils Saskaņas Pamatskolas audzēknis izrādījās labākais arī 7.klašu grupā - Gļebs Derevjanko apsteidza vienādu punktu summu uzrādījušos Artūru Astu (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) un Ričardu Cakulu (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija). Attālināti labāko punktu summu iekrāja Edgars Trofimovs no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja 9.klases. 


Martā aizvadītajā urbānajā ģeogrāfijā klātienē startēja 62 dalībnieki, kā arī Karolīna Vasļjeva (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) pieslēdzās attālināti.

12.klašu grupā  Līga Soma iekrāja pārliecinoši labāko punktu summu, viņai sekoja Elizabetes Lispuhas rezultāts. Abas meitenes no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas. Trešā vieta Andrim Krasovskim no Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijas. Viktorija Ivanova (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola) un Daniils ZIls (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) dalīja pirmo vietu 11.klašu grupā, bet tikai punkts mazāk Daniila kolēģim Artjomam Kalmašņikovam. 

Nodarbības absolūtajā vērtējumā abi labākie rezultāti šoreiz 10.klašu grupā, uzvarot Jaroslavs Šeršņovs (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola), bet otro vietu iegūstot Raineram Timšānam (Daugavpils Valsts ģimnāzija). Trešā vieta vēl vienam Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas audzēknim Andrejam Lalinam. 

9.klašu grupā pirmā vieta Rolandam Eisānam no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, otrais Edgars Trofimovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), bet trešais Edvīns Lavrinovičs (Daugavpils Valsts ģimnāzija).  

8.klašu grupā vēl viens panākums Ervīnam Rihardam Gordijenko (Daugavpils Saskaņas Pamatskola). Otrajā un trešajā vietā ierindojās Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas skolēni Olegs Ivanovs un Mihails Bakumecs. Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas audzēknis Deniss Matusevičs uzvarēja 7.klašu grupā, apsteidzot Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzijas skolēnus Evu Šesleri un Ričardu Cakulu. 


Šī mācību gada noslēdzošā nodarbība būs 22.aprīlī, kad tiksimies ierastajā ģeoloģijas pasaulē!

Marta nodarbībā iegrimsim pilsētu džungļos!

Šajā mācību gadā esam viesojušies savannās un prērijās, zemes aukstākajos apgabalos ap poliem, bet par marta nodarbības tēmu esam izvēlējušies pavisam cita veida dzīvotni - pilsētas vidi. Kas tādā mitinās, kā šī vide funkcionē? No Dagdas kultūras nama līdz pat Empire State Building Ņujorkā - tik plašs būs žūrijas skatu punkts šajā tēmā! 

Laiks: 11.marts 10:30 (ar finišu līdz 15), reģistrācija no 10:00

Vietas: 

Daugavpils Universitāte (Parādes iela 1A)

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā (Lubānas iela 49)

Līdzi jāņem: Uzlādēts mobilais telefons, uzlādētas prāta pelēkās šūnas

Vairāk informācijas: jgs.lv 

Uz tikšanos!

Polārpētnieki: "Sniega apēšana, kad paliek auksti, nav prātīgākais lēmums!"

Ikmēneša nodarbības tēmu februārim esam izvēlējušies gadalaikam atbilstošu jeb visaukstāko iespējamo - Polāro ģeogrāfiju. Žūrijas sagatavotajos uzdevumos tiks skatītas teritorijas ap planētas poliem, pētot tur mītošos dzīvniekus, augus, cilvēkus. Veiksim ieskatu arī nākotnē, kad polārie apgabali solās pakust un atklāt vēl neapgūtas zemes un ūdeņu platības. Un, vai zinājāt, ka somu uzņēmums Polar Electro radījis pirmo bezvadu sirds testēšanas monitoru? 

Laiks: 18.februāris 10:30 (ar finišu līdz 15), reģistrācija no 10:00

Vieta: Daugavpils Valsts ģimnāzija (Cietokšņa iela 33) un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā (Lubānas iela 49)

Līdzi jāņem: Uzlādēts mobilais telefons, uzlādētas prāta pelēkās šūnas

Vairāk informācijas: jgs.lv 

Uz tikšanos!

Pēc gara pārtraukuma Daugavpilī un Rēzeknē tiekas 38 komandas, uzvaru svin Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzisti! 

Ja ikmēneša nodarbības covid-19 gados turpināja notikt, tad komandu mači to formāta dēļ tika izlaisti, tādēļ ar prieku tos atjaunojām šogad, kad JĢS atkal norisinās klātienē. Jau pirms pandēmijas darbs komandās vienmēr piesaistīja ievērojamu dalībniekus skaitu, un par laimi nekas nav mainījies arī pēc dīkstāves, jo Daugavpilī sacensties gatavas ieradās 30 komandas, bet vēl 8 tikās Rēzeknē! Atšķirībā no iepriekšējiem komandu mačiem, šajos komandas veidoja trīs dalībnieki, turklāt nebija vairs obligāti komandā jāpiedalās vismaz vienam pamatskolēnam. 

Par 2023.gada komandu maču uzvarētājiem apvienotajā Latgales JĢS vērtējumā kļuva Rolands Geikins, Katrīna Kambala un Eva Šeslere no Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas, kas apvienojās komandā ar nosaukumu "Šreks, Ēzelītis un Fiona". 

Otro vietu ieguva komanda "Everests", kurā apvienojās Rainers Timšāns, Emīls Pitrāns un Toms Priedītis no Daugavpils Valsts ģimnāzijas. Šim trio līdz uzvarai pietrūka nieka punkts. 

Trešā vieta komandu mačos pienācās uzreiz divām komandām - "VaboleŽŽŽ", kuru veidoja Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja puiši - Aleksandrs Kočevņikovs, Ņikita Zirjanovs un Maksims Kirillovs, un "Žurkas", kurā apvienojās Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas jaunkundzes Līga Soma, Elizabete Lispuha un Ieva Trokša. 

Turpat arī finišēja piektā un sestā labākā komanda - "Ezernieki" (Grigorijs Gridasovs, Artjoms Kalmašņikovs, Antonijs Dacjuks no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja) un "12" (Mārtiņš Vaikuls un Ervīns Stūrītis no Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas).

Spēcīgākā Latvijas komanda šogad nāk no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas - "Anabāze", kuras sastāvu veidoja Linards Lūsis, Dārta Urbanoviča un Hilda Mikšus.     

Nākamie komandu mači būs tieši pēc gada, bet JĢS uz tikšanos aicinās jau februārī, kad plānota nākamā ikmēneša nodarbība! 

Laiks noskaidrot spēcīgāko ģeogrāfu skolu!

Ja kovid laikā ikmēneša nodarbības un pat Atklātās olimpiādes tika rīkotas attālināti, tad vienmēr tik populārajiem Komandu mačiem nācās ņemt ievērojamu pauzi, jo pulcēšanās un gūzmēšanās vienuviet nebija prātīgākais risinājums. Beidzot pienācis brīdis, kad ierobežojumi vairs nepastāv, tādēļ šajā mācību gadā esam atgriezušies ne vien klātienē pie nodarbību soliem, bet arī gatavi ap vienu galdu sēdināt vairākas kūpošas galvas, tādēļ ar prieku ziņojam par Komandu mačiem 2023! 

21.janvārī tiksimies gan Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas (Tautas ielā 11), gan Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas (Lubānas ielā 49) telpās, maču sākums 10:30, noslēgums ne vēlāk kā 15:00. Šoreiz rakstīšana notiks tikai oldskūlīgajā versijā - ar pildspalvu un uz papīra, tādēļ telefonus var ne vien atstāt neuzlādētus, bet pat neņemt līdzi. Katrai komandai jāizdomā nosaukums, kuru tā izmantos maču laikā! 

Komandas veidošanā šoreiz nosakam 3 vienas skolas skolēnu izmērus, neatkarīgi no to pārstāvētās klases. Protams, apbalvosim spēcīgākās komandas katrā no pilsētām, neaizmirstot uzslavēt arī labākās komandas, ko veidos vienīgi pamatskolas skolēni (ja tādas būs). Komandām būs jāizvēlas pašām jautājumi, kuras tās vēlēsies atbildēt no žūrijas piedāvātajām tēmām, dodot iespēju mačus padarīt pašiem saistošākus. Nedaudz plašāka informācija te: https://www.jgs.lv/2023/01/2023-gada-21-janvari-riga-un-regionos.html

Komandu mačiem nepieciešami drukātie materiāli un balvas, tādēļ lūgsim katram dalībniekam veikt nelielu dalības iemaksu 1,50 eur apmērā!

Uz tikšanos!

Aleksandrs Koževņikovs labākais arī zālāju biomā!

3.decembrī Daugavpils un Rēzekne uzņēma Latgales jaunos ģeogrāfus ikmēneša nodarbībā, kuras tēma šoreiz ļoti plaša - pasaules zālāji. Žūrija lūkoja uzdevumos iekļaut gan to atrašanās vietas, gan dzīvniekus un augus, kas tajos sastopami.

12.klašu grupā uzvarēja Maksims Kirillovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), otro vietu iegūstot Līgai Somai (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola). Abi visas Latvijas ieskaitē uzrādīja otro un trešo labāko rezultātu starp divpadsmitajiem. Latgales čempions Ņikita Zirjanovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), zālāju ģeogrāfijā ieguva trešo vietu. 

11.klašu grupā uzvarēja Latgales absolūtais čempions Aleksandrs Koževņikovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), otro vietu ieguva Viktorija Ivanova (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola), bet trešo vietu - Kristers Zelčs (Daugavpils Valsts ģimnāzija)

10.klašu grupā labāko punktu summu iekrāja Emīls Pitrāns (Daugavpils Valsts ģimnāzija), bet otro vietu ar vienādu punktu summu dalīja Adriana Vanagele un Irina Zenkova (abas Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola). Emīlam otrā vieta visas Latvijas ieskaitē!

9.klašu grupā uzvara Edgaram Trofimovam, bet otrā vieta Patrikam Upeniekam (abi no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas - liceja). Edvīns Lavrinovičs (Daugavpils Valsts ģimnāzija) ierindojās trešajā vietā. Edgara uzrādītā punktu summa izrādījās otrā augstākā starp visiem Latvijas devītajiem!

Atkal lieliski visas Latvijas mērogos bija Latgales astotklasnieki. Sofija Mogorite (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs) uzvarēja nodarbībā Latgalē un ieguva otro vietu valstī, bet Latvijas astotklasnieku čempions kļuvis Dainis Bivka (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs) zālāju nodarbības otrās vietas diplomam Latgalē pieplusojis trešās vietas diplomu valstī! Henrijs Kaširskis (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola) ierindojās trešajā vietā Latgalē.

Par Latgales un visas Latvijas labāko zālāju ekspertu 7.klašu grupā kļuvis Ričards Cakuls (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija)! Gļebs Derevjanko (Daugavpils Saskaņas pamatskola) ieguva otro vietu Latgalē, bet šoreiz trešais finišēja Latgales čempions Artūrs Asta (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), šo vietu dalot ar Denisu Matuseviču no Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas. 

Neklātnieku grupā šoreiz vien četri latgalieši, Jānim Meškovskim (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola, 11.klase) pārspējot Iļju Balaško (Daugavpils Iespēju vidusskola, 9.klase) un Eināru Kozačkovu (Ludzas pilsētas vidusskola, 9.klase). 

Absolūti labāko rezultātu nodarbībā Latgalē sasniedza pirms pāris nedēļām par Latgales čempionu kronētais Aleksandrs Koževņikovs! Par Zālāju nodarbības absolūtajiem uzvarētājiem visā Latvijā dalīti kļuva Artūrs Supe no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Mārtiņš Vīksne no Rojas vidusskolas! 

Aleksandrs Koževņikovs - šī gada Latgales čempions!

19.novembrī norisinājās JĢS Atklātā olimpiāde, kuras ietvaros tika noskaidroti gan spēcīgākie Latvijas jaunie ģeogrāfi, gan Latgales čempioni šajā mācību gadā. Sacensības norisinājās vienlaikus divās pilsētās - Daugavpilī un Rēzeknē, kopā pulcējot kuplu 92 dalībnieku skaitu! Žūrija, kā ierasts, bija sagatavojusi ļoti plašu jautājumu klāstu, lai dalībniekiem savas zināšanas būtu iespēja parādīt pēc iespējas labāk.

12.klašu grupā par Latgales čempionu kļuva Ņikita Zirjanovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), kurš apsteidza savu skolasbiedru Maksimu Kirillovu un Līgu Somu (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola). Visas Latvijas vērtējumā Ņikita ieguva 3.vietas diplomu, bet Maksims palika turpat aiz pjedestāla!

11.klašu grupā uzvarēja Aleksandrs Koževņikovs, otro vietu ieguva Daniils Zils, bet trešo - Vitālijs Papšs. Visi trīs labākie mācās Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā - licejā. 

10.klašu grupā jaunais Latgales čempions ir Rainers Timšāns (Daugavpils Valsts ģimnāzija), par otrās vietas ieguvēju kļuva Adriana Vanagele (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola), bet trešā vieta Artūram Mateļonokam (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs). Raineram otrā vieta visas Latvijas ieskaitē!

9.klašu grupā par Latgales čempionu kļuvis Iļja Balaško (Daugavpils Iespēju vidusskola), bet otrās un trešās vietas diplomi ceļos pie Rolanda Eisāna (Daugavpils Valsts ģimnāzija) un Mihaila Puhova (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola). 

Latgales labākie astotklasnieki izrādījās arī labākie trīs visā Latvijā! Par Latvijas čempionu kļuvis Dainis Bivka (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), bet otro un trešo vietu ieguva Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas puiši Mihails Bakumecs un Olegs Ivanovs. 

Arī Latgales čempions 7.klašu grupā Artūrs Asta (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs) kļuvis par Latvijas čempionu starp septītajiem! Gļebs Derevjanko (Daugavpils Saskaņas pamatskola) savam Latgales vicečempiona titulam pievienos Latvijas 3.vietas diplomu, bet Ksenija Kazakeviča (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola) saņems Latgales 3.vietas diplomu. 

6.klašu grupā šoreiz viens dalībnieks - Dans Alens Daņilovs (Daugavpils Valstspilsētas vidusskola), kurš līdz ar to arī var lepoties ar Latgales čempiona nosaukumu. 

Neklātnieku grupā par Latgales čempionu saucams Armands Ūdris (Daugavpils Valsts ģimnāzija, 10.klase), otro labāko punktu summu iekrāja Renārs Grudinskis (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija, 10.klase), bet trešo - Akims Meņšikovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs, 10.klase). 

Par šī mācību gada Latgales čempionu kļuvis Aleksandrs Koževņikovs! Bet visas Latvijas čempions šogad ir Mārtiņš Vīksne no Rojas vidusskolas! 

Decembrī pētīsim pasaules zālājus

Kamēr žūrija turpina apgūt modernās tehnoloģijas, dalībniekiem decembrī tā lēmusi piedāvāt apgūt vienu no pasaulē populārām, bet Latvijā krietni mazāk skatītām biomām - zālājus. Pampas, prērijas, stepes un savannas varētu būt dzirdētākās dabas zonas dažādās pasaules malās. Kas mitinās zālājos, ko tajos dara cilvēks?  

Norises vietas: 

Daugavpils Universitātes dabaszinātņu fakultātes korpusā, Parādes ielā 1a.  Žūrijas vadītājs Renārs (28301810)

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā Lubānas ielā 49. Žūrijas vadītāja Rudīte (25414063)

Laiks: 3.12. no 10:30 līdz 15:00

Dalībnieki: ikviens Latgales skolēns

Līdzi jāņem: uzlādēts mobilais tālrunis ar skārienjutību

Vairāk informācijas: jgs.lv 


Uz tikšanos!

Klāt sezonas nozīmīgākā nodarbība! 

Katrā LJĢS sezonā pienāk tā īpašā diena, kurā tiek kronēti (tiesa – bez kroņiem) paši labākie Latgales ģeogrāfi. Arī šis gads nebūs izņēmums, tādēļ 19.novembrī visi tiek aicināti piedalīties Latgales Atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē – nodarbībā, kuras rezultātu nozīmīgumu nav iespējams pārvērtēt! Šogad, žūrijas izveidotā projekta “JĢS seko skolēnam” ietvaros šī nodarbība norisināsies vienlaikus 6 pilsētās, tostarp Daugavpilī un Rēzeknē. Kā ierasts, Atklātā olimpiāde nepiedāvā noteiktu tēmu, tādēļ būsim gatavi visiem izaicinājumiem!


Norises vietas: 

Daugavpils Universitātes dabaszinātņu fakultātes korpusā, Parādes ielā 1a.  Žūrijas vadītāja Paula (25639900)

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā Lubānas ielā 49. Žūrijas vadītāja Sarmīte (26634736)

Laiks: 19.11. no 10:30 līdz 15:00

Dalībnieki: ikviens Latgales skolēns

Līdzi jāņem: uzlādēts mobilais tālrunis ar skārienjutību

Vairāk informācijas: jgs.lv 


Uz tikšanos!

Ar Maksima Kirillova uzvaru iesākusies jaunā LJĢS sezona! 

Latgales Jauno ģeogrāfu skola šajā mācību gadā atgriezusies klātienē, Daugavpils Universitātes un Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas telpās pulcējot reģiona ģeogrāfijas entuziastus. Pirmā nodarbība sapulcēja veselus 77, turklāt vairāki latgalieši piedalījās arī attālināti!

Šogad klašu grupas vairs netiek apvienotas, labākos katrā klašu grupā atzīmējot visas Latvijas ietvaros. LJĢS diplomus iespējams iegūt arī labāko 3 rezultātu īpašniekiem Latgales reģiona ietvaros.

7.klašu grupā labākā punktu summa Ričardam Cakulam (Rēzeknes valsts poļu ģimn.), turpat aiz viņa otrās vietas ieguvēja Valērija Vasiļjeva (Rēzeknes Valsts 1. ģimn.) un dalītās trešās vietas ieguvēji Deniss Matusevičs (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vsk.) un Annemarija Novika (Rēzeknes Valsts 1. ģimn.). Visas Latvijas mērogā Ričardam 5.labākā punktu summa šajā klašu grupā! 

8.klašu grupā panākums Ervīnam Rihardam Gordijenko (Daugavpils Saskaņas psk.), kurš turklāt uzrādīja labāko sniegumu starp visiem Latvijas astotklasniekiem! Arī Sofija Mogorite (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs) sezonu iesāka ar 2 diplomiem par otro vietu LJĢS un visas Latvijas ieskaitē, bet Ričards Čelenko (Daugavpils Saskaņas psk.) ieguva trešo vietu reģionā un ceturo valstī! 

9.klašu vērtējumā labākais Rolands Eisāns (Daugavpils Valsts ģimn.), apsteidzot Mihailu Puhovu (Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vsk.) un Edgaru Trofimovu (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs). 

10.klašu grupā labākā punktu summa Raineram Timšānam (Daugavpils Valsts ģimn.), kas apsteidza Jeļizavetu Dubovsku un Andreju Žogotu no Rēzeknes 2.vsk. Rainers turklāt uzrādīja labāku rezultātu visas Latvijas 10.klašu ieskaitē, bet Jeļizaveta tajā ierindojās 3.vietā!

11.klašu grupā pirmās vietas diploms reģionā pienākas Ivanam Bočarovam (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs), otrās - Rolandam Geikinam (Rēzeknes valsts poļu ģimn.), bet trešās - Vladimiram Bazanam (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs). 

12.klašu grupā par pirmās nodarbības LJĢS absolūto uzvarētāju kļuva Maksims Kirillovs (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs), kurš šajā klašu grupā apsteidza Ņikitu Zirjanovu (Daugavpils Tehnoloģiju vsk.-licejs) un Līgu Somu (Daugavpils Valstspilsētas vsk.). Maksims visas Latvijas 12-klasnieku vērtējumā uzrādīja otro augstāko punktu summu!  

Par pirmās nodarbības absolūtajiem uzvarētājiem kļuva Artūrs Supe no Cēsu Valsts ģimnāzijas, Nikolas Henrijs Kunce no Rīgas Hanzas vidusskolas un Linards Lūsis no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas, visiem finišējot ar identisku 75 punktu summu.  Pirmajā nodarbībā klātienē visā Latvijā tikās 261 ģeogrāfs. Lauris Mizišs (12.klase, Ludzas Pilsētas vsk.) uzrādīja augstāko punktu summu Latgales neklātnieku grupā! Aleksandrs Ziļs (11.klase, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vsk.) sakrāja otro labāko punktu summu, bet trešo - Guntars Ulāns (12.klase, Ludzas Pilsētas vsk.). 

Jauno ģeogrāfu skola šajā mācību gadā startēs 8.oktobrī!

Latgales Jauno ģeogrāfu skola arī 2022./23. mācību gadā piedāvās nodarbības reģiona skolēniem, sadarbībā ar E.Birznieka Rīgas JĢS, kā arī Vidzemes un Kurzemes reģionālajām JĢS organizējot nodarbības vienlaikus. Šajā mācību gadā ceram uz regulāru tikšanos klātienē, lai atgrieztu tikšanās prieku, plecu pie pleca sacenšoties jauniešiem ar kopīgām interesēm. 

Pirmās nodarbības datums būs 8.oktobris, kurā tiksimies 10:30, nodarbības paredzamais laiks būs ne vēlāk kā 15:00.

Nodarbība norisināsies vienlaikus:

Daugavpils Universitātes dabaszinātņu fakultātes korpusā, Parādes ielā 1a.  Žūrijas vadītāja Paula (25639900)

Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijā Lubānas ielā 49. Žūrijas vadītājs Edmunds (26572616)

Sīkāka informācija par reģistrēšanos, jauno JĢS formātu, kā arī noteikumu izmaiņām sekos tuvākajā laikā!

Ieplānojam tikšanos 8.oktobrī!

Ar panākumu ģeoloģijas nodarbībā savu izcilo JĢS dalībnieka karjeru noslēdz Huberts Zimackis!

LJĢS 2021./2022.mācību gads 5.martā noslēdzās ar ģeoloģijas nodarbību. Žūrijas uzdevumu klāstā gan pavisam ikdienišķas lietas (kā laukšpats), gan sarežģīta ķīmija, bez kuras, diemžēl, ģeoloģijā nekas daudz nav iespējams. Lai nu kā, pēc 138 jautājumu aizpildīšanas esam noskaidrojuši gan reģiona zinošākos ģeologus, gan izcilniekus sezonas kopvērtējumā!

Jaunākajai klašu grupai vairāki uzdevumi noteikti varēja šķist neatrisināmi, jo skāra vidusskolas tēmas, tomēr arī šādos jautājumos izdevās neapjukt. Par ģeoloģijas nodarbības uzvarētāju kļuva Dainis Bivka (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs), kas apsteidza Denisu Matusevicu (Daugavpils 16.vidusskola) un Ivaru Punculi (Daugavpils 12.vidusskola). Mācību gada noslēgumā Ivaram pirmā vieta, Dainim otrā, bet kopvērtējuma trešo vietu ieguva Sofija Mogorite (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs). 

8./9.klašu grupā labāko trijnieks ietilpa trīs punktos, panākumu gūstot Adrianai Vanagelei, kas apsteidza Veroniku Kazakeviču un Germanu Mikulovu. Viss labāko trijnieks līdz ar to Daugavpils 16.vidusskolas komandai! Arī sezonas kopvērtējuma diplomus sadalīja šis pats trio, Adrianai kļūstot par sezonas uzvarētāju, bet Germanam iegūstot otro vietu. Starp citu, arī ceturtajā vietā sezonas kopvērtējumā aiz Veronikas ir šīs pašas skolas dalībniece Irina Zenkova!

Vidusskolas klašu grupā savu pēdējo LJĢS nodarbību kā dalībnieki aizvadījuši abi sezonas līderi, arī šoreiz ieņemot pirmo un otro vietu. Huberts Zimackis (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija) ieguva pirmās vietas diplomu, bet Daniels Daņilovs (Daugavpils 12.vidusskola) ieguva otro vietu. Šādi pat abi finišējuši arī sezonas kopvērtējumā. Mārtiņš Vaikuls (Daugavpils 12.vidusskola) ģeoloģijas nodarbībā ierindojās trešajā vietā, bet Maksims Kirillovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) to paveica kopvērtējumā. 

Par sezonas absolūto uzvarētāju kļuva Huberts Zimackis, bet skolu kausā Daugavpils 12.vidusskolas komandai izdevās pirmo reizi iegūt LJĢS ceļojošo kausu! Turpat arī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs un Daugavpils 16.vidusskola, visām trim skolām aizvadot aizraujošu sezonas sacensību!

Ceram, ka rudenī varēsim tikties jau klātienē!

Klāt sezonas noslēgums!

LJĢS 2021./2022.mācību gada ietvaros aizvadījusi jau 4 nodarbības, bet noslēdzošo aizvadīs 5.martā, kad nodarbības tēma (tāpat kā pērn) būs ģeoloģija. Zemes veidošanās procesi, ieži un to īpašības, pasaulē pazīstamākie un unikālākie ģeoloģiskie veidojumi - tas viss un vēl vairāk sagaidāms žūrijas sagatavotajos materiālos! Žūrijas kolektīvs cer, ka šī būs pēdējā attālinātā nodarbība LJĢS vēsturē, nākamajā mācību gadā jau tiekoties tikai un vienīgi klātienē.  

Uz tikšanos!

Daniels Daņilovs uzvar politiskās ģeogrāfijas nodarbībā!

Šī mācību gada priekšpēdējā LJĢS nodarbība tika veltīta vienai no ģeogrāfijas pamatvērtībām - politiskajai ģeogrāfijai. Žūrijas sagatavotajos uzdevumos netrūka politisko (administratīvo) karšu materiālu, valstu simboliku un citu šīs tēmu jautājumu, kas noteikti iepriecināja daudzus ģeogrāfijas entuziastus.  LJĢS ieskaitē nodarbībā piedalījās 74 skolēni! 

6./7.klašu vērtējumā šoreiz uzvara krietni sīvākā cīņā tika Ivaram Punculim (Daugavpils 12.vidusskola), kuram ļoti līdzvērtīgu sniegumu rādīja Dainis Bivka (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs). Abus pēc 137 punktu izspēles šķīra nieka punkts! Arī trešās vietas ieguvējs Deniss Matusevicš (Daugavpils 16.vidusskola) bija turpat netālu rezultātu ailēs. Kopvērtējumā Ivars droši soļo pretī panākumam arī sezonas vērtējumā. 

8./9.klašu grupā otrā uzvara šosezon Germanam Mikulovam (Daugavpils 16.vidusskola). Otro vietu politiskajos jautājumos ieguva Adriana Vanagele (Daugavpils 16.vidusskola), saglabājot līderpozīcijas kopvērtējumā. Trešais šoreiz Georgijs Timofejevs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs), tiekot pie šīs sezonas pirmā diploma! 

Līdzīgi kā 6./7.klašu, arī vidusskolas grupā uzvarētāja godu noteica viens punkts. Otrais panākums šosezon Danielam Daņilovam (Daugavpils 12.vidusskola), kas par mata tiesu pārspēja daudzkārtējo LJĢS čempionu Hubertu Zimacki (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija). Daniela sakrātā punktu summa nodrošināja viņam arī nodarbības absolūtā uzvarētāja godu! Ļoti negaidīti trešo vietu ieguva Kristiāna Seržane (Viļānu vidusskola), vienu šīs nodarbības diplomu nodrošinot arī viļāniešiem. Gan klašu grupas, gan sezonas absolūtajā kopvērtējumā pārliecinošā vadībā ir Latgales čempions Huberts, kuram ģeoloģijas nodarbībā gaidāms spožs dalībnieka karjeras noslēgums! 

Skolu kausā vēl vienu soli pretīm pirmajai LJĢS uzvarai spērusi Daugavpils 12.vidusskola. Pēdējā nodarbībā uz panākumu joprojām reāli var cerēt arī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola - licejs un Daugavpils 16.vidusskola. Būs interesanti!

Šī mācību gada noslēdzošā nodarbība paredzēta 5.martā, tās tēma - ģeoloģija. Ieži, atsegumi, zemes veidošanās procesi un vēl daudz dažādu tēmu, kuras žūrija piedāvās risināt! Uz tikšanos!

Huberts Zimackis - Latvijas labākais bioģeogrāfs!

4.decembra nodarbības tēma bioģeogrāfija deva iespēju žūrijai apvienot iekrātos jautājumus par floru un faunu, kā arī izlikties, ka īsti ģeogrāfi labi pārzina bioloģiju. Kā jau tas bija gaidāms, jautājumos ne vienmēr bioloģijas zināšanām bija liela nozīme, tādēļ vairums vadošie ģeogrāfi, salīdzinot ar citām nodarbībām, rezultātu tabulās lielas izmaiņas nepiedzīvoja. 

6./7.klašu grupā prātam neaptveramu nodarbību aizvadīja Ieva Rutkovska (Daugavpils 12.vidusskola), kas savā pirmajā dalības reizē pamanījās iegūt pat otro vietu absolūtajā vērtējumā! Aiz uzvarētājas diplomus ieguva arī Marta Bruzgule (Viļānu vidusskola) un Ivars Punculis (Daugavpils 12.vidusskola), kurš saglabā drošas līderpozīcijas grupas kopvērtējumā.

8./9.klašu grupā neizšķirti rezultāti ik uz soļa, uzvaru dalot Adrianai Vanagelei (Daugavpils 16.vidusskola) un Gatim Vulānam (Viļānu vidusskola). Arī trešās vietas diplomi būs divi, tos iegūstot Betijai Elizabetei Cauņai (Rēzeknes 5.vidusskola) un Irinai Zenkovai (Daugavpils 16.vidusskola). Lieki piebilst, ka dalītas bija arī 5., 7. un 9.vietas!

Vēl negaidītāks izvērtās vidusskolas klašu grupas noslēgums, jo uzreiz 6 dalībnieki tiks pie LJĢS diplomiem! Uzvaru, turklāt ļoti pārliecinošu, izcīnīja Huberts Zimackis (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija), kurš turklāt pārliecinoši uzvarēja visas Latvijas kopējā absolūtajā ieskaitē! Mārtiņš Vaikuls (Daugavpils 12.vidusskola) ieguva otro vietu. Par trešās vietas ieguvējiem kļuva Vladislavs Gaiļevskis (Daugavpils 16.vidusskola), kā arī Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja trio - Boriss Kotovs, Jeļizaveta Gorina un Arnis Pirožoks! 10 gadus garajā LJĢS vēsturē šī ir pirmā reize, kad kāda kaluma diplomu iegūtu uzreiz 4 dalībnieki! 

Absolūtajā kopvērtējumā Huberts dara savas Huberta lietas, bet skolu kausā trīs Daugavpils skolām liela sāncensība atstāta uz 2022.gada sezonas pusi. 

Janvāra zinātnisko darbu konference būs vienīgi E.Birznieka JĢS ieskaitē, bet nākamā LJĢS nodarbība plānota 5.februārī!

Lai visiem izdevušies svētki!

Bioģegrāfija jeb dzīvā daba no ģeogrāfa skatu punkta!

Ar nodarbību 4.decembrī Jauno ģeogrāfu skolas noslēgs 2021.gada nodarbību programmu, iezīmējot pārtraukumu arī 2021./22. mācību gada ietvaros. LJĢS ieskaitē nākamā tikšanās reize būs 4.februārī (Zinātnisko darbu konference ir pēc brīvas izvēles un ies Rīgas E.Birznieka JĢS ieskaitē). 

Bioģeogrāfija ir hibrīdtēma, kas sevī ietver izpratni par dzīvās dabas daudzveidību, apmēriem un citiem rādītājiem ģeogrāfiskā griezumā - atrašanās vietām, izvēlēto dzīvotņu iemesliem, klimata pārmaiņu radītām problēmām un spēju līdzāspastāvēt ar cilvēku. 

Provizoriskā darba kārtība:

~11:00-11:15 Video instruktāža: https://www.youtube.com/channel/UC8qz14ndOy4grCBSARmZSGg/live

Uzdevumu laiki var mainīties, jāklausās vadītāju tiešraidē, kas dos startu un finišu katram:

~11:15-11:40 1.uzdevums: https://forms.gle/i31of72bpxhHzv4s8

~11:50-12:05 2.uzdevums: https://forms.gle/VgC8XbCZMRLd6t3G8

~12:15-12:30 3.uzdevums: https://forms.gle/BtLDw8jNXCVrYEMd8

~12:40-13:00 4.uzdevums: https://forms.gle/eifZ4aVa2KC6mT416

~13:20-13:50 5.uzdevums: https://forms.gle/Py6QnnPjcy5ZNKrQ7

~14:05-14:20 6.uzdevums: https://forms.gle/UfDXMYvgo89Ce4G47

~14:30-14:45 7.uzdevums: https://forms.gle/NseFEW4TdqG84HoH8

~15:00 Provizorisko rezultātu paziņošana: https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTQN-8-bXwH1aqkCwdF3ZrKYFMPGJs01pXPw2x4TSm-oM3uOICkR4Fyq6hnEM5T1o4k-WxIjmaumzLQ/pubhtml

Nodarbību atbalsta: Valmieras pilsēta, Jāņa sēta, Latvijas Valsts meži

Tiem, kas šosezon vēl nav JĢS piedalījušies, nepieciešams reģistrēties mājas lapā jgs.lv, iegūstot dalībnieka numuru! Telefona numurus norādīt nav nepieciešams!!!

Uz tikšanos sestdien!   

Par Latgales čempionu kļūst Huberts Zimackis!

Latgales Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde arī šajā mācību gadā norisinājās tiešsaistē, pulcējot ļoti kuplu dalībnieku skaitu - 105! Žūrija dalībniekus nežēloja - uzdevumu bija daudz, tie bija plašu tēmu loku skaroši, punkti daudziem krājās lēnām. 

Apkopojot rezultātus pēc 8 uzdevumiem, par Latgales čempionu 6./7.klašu grupā kļuva Ivars Punculis (Daugavpils 12.vidusskola), kurš konkurentiem neatstāja nekādas cerības. Marta Bruzgule (Viļānu vidusskola) ieguva otro vietu, bet Deniss Matusevicš (Daugavpils 16.vidusskola) ierindojās trešajā vietā, uzrādot labāko rezultātu starp 6.klašu skolēniem. 

8./9.klašu grupā augstvērtīgāko punktu summu ieguva Germans Mikulovs (Daugavpils 16.vidusskola), kļūstot par Latgales čempionu. Bogdans Bogdanovs (Daugavpils 3.vidusskola) iegūs 2.vietas diplomu, bet trešās vietas diploms ceļos uz Viļānu vidusskolu Gatim Vulānam. Labākais starp 8.klašu skolēniem šajā reizē bija Deniels Derjugins (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs). 

Vidusskolas klašu grupā kārtējais čempiona tituls vienam no visu laiku izcilākajiem Latgales ģeogrāfiem Hubertam Zimackim (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija). Pirmās nodarbības uzvarētājs Daniels Daņilovs (Daugavpils 12.vidusskola) ieguva otro vietu, bet trešās vietas diploms ceļos pie Rūdolfa Modnika (Jēkabpils Valsts ģimnāzija). Jānis Meškovskis (Daugavpils 12.vidusskola) uzrādīja labāko rezultātu 10.klašu grupā, bet Maksims Kirillovs (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) bija labākais starp 11.klašu skolēniem. 

Absolūtajā kopvērtējumā plecu pie pleca līderi Huberts un Daniels, bet skolu kausā līderu trijniekā nedaudz priekšgalā izvirzījusies Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja komanda. 

Vēl viena nodarbība šajā gadā atlikusi - decembrī skatīsim bioģeogrāfiju! 

Klāt Atklātā olimpiāde!

Pandēmijas laikā jau otro reizi Latgales Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde norisināsies attālinātajā formātā, kopā ar pārējām Latvijas JĢS.  Pārceltā darba diena būs īpaši darbīga, jo jānoskaidro Latgales čempioni! Piedalīties drīkst ikviens Latgales skolas skolēns no 1. līdz 12.klasei (jaunākos apvienosim klašu grupā līdz 7.klasei).

Olimpiāde notiks 13.novembrī, tiešraides sākums 11:00. 

Uzdevumu laiki var mainīties, jāklausās vadītāju tiešraidē, kas dos startu un finišu katram:

Tiešraide meklējama te: https://www.youtube.com/channel/UC8qz14ndOy4grCBSARmZSGg/live

~11:15-11:30 1.uzdevums: https://forms.gle/XQJTGFRNrXQhMYEU6

~11:40-11:55 2.uzdevums: https://forms.gle/qs7B1vyPG43k7fPX8

~12:05-12:20 3.uzdevums: https://forms.gle/pa7EFW2UN1oZya4e9

~12:30-12:45 4.uzdevums: https://forms.gle/39EWAwoKoN2YXW2Q6

~12:55-13:10 5.uzdevums: https://forms.gle/tnr8Ueb64F1XkRUu8

~13:20-13:35 6.uzdevums: https://forms.gle/PGs7P1AbBQpxwNAz7

~13:45-14:00 7.uzdevums: https://forms.gle/NCt8RWv6oeAm3kQf7

~14:10-14:25 8.uzdevums: https://forms.gle/3xmVjMWdRRC1NBcq5

~14:35 Provizorisko rezultātu paziņošana

Dalībniekiem, kas jau piedalījušies kādā mūsu attālinātajā nodarbībā, īpaša reģistrācija nav nepieciešama. Dalībniekiem, kas pirmo reizi piedalīsies JĢS, lūgums reģistrēties, iegūstot numuru - jgs.lv

Jautājumu un neskaidrību gadījumā vērsties pie Gata Kampernova - g.kampernovs@gmail.com vai Facebook https://www.facebook.com/gatis.kampernovs/

Uz tikšanos

Ar Daniela Daņilova uzvaru sākas jaunā LJĢS sezona!

Ar nodarbību par Latvijas ģeogrāfiju 9.oktobrī visās Latvijas JĢS uzsākām jauno 2021./22. mācību gadu. Latgalē savas zināšanas nolēma pārbaudīt 64 skolēni, kas sacentās ierasto 3 klašu grupu ieskaitē. 

6.-7.klašu grupā lielisks pirmajā nodarbībā bija Ivars Punculis (Daugavpils 12.vidusskola), bet līdzīgā cīņā par otro vietu Dainis Bivka apsteidza Sofiju Mogoriti (abi (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs). 

8./9. klašu grupā pie pirmā panākuma tika Laura Zuģicka (Daugavpils Vienības pamatskola), otro un trešo vietu ieguva Daugavpils 16.vidusskolas skolēni Germans Mikulovs un Adriana Vanagele. 

Vidusskolas klašu grupā par pārsteigumu parūpējās Daniels Daņilovs (Daugavpils 12.vidusskola), apsteidzot ilggadējo LJĢS līderi Hubertu Zimacki (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija). Trešo vietu ieguva Marita Vulāne (Viļānu vidusskola). 

Ja Daniela un, jo īpaši, Huberta pirmās divas vietas nodarbības absolūtajā vērtējumā nebija liels pārsteigums, tad par tādu kļuva Ivara Puncuļa trešā vieta! Bet Ivara un Daniela pārstāvētā Daugavpils 12.vidusskola pēc pirmās nodarbības izvirzījusies vadībā LJĢS skolu kausā! Savukārt, tikai četrus punktus vairāk kā Daniels ieguva šīs nodarbības absolūtais uzvarētājs valsts mērogā - Mārtiņš Prokuratovs (RTU Inženierzinātņu vidusskola).  

Nākamā nodarbība - Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde jau novembrī!

9.oktobrī uzsāksim jauno sezonu!

Ar nodarbību par Latvijas ģeogrāfiju uzsāksim 2021./22. mācību gadu.  JĢS žūrija lūdz dalībniekus nodarbībās piedalīties godīgi un pēc labākās sirdsapziņas, jo tieši tā žūrija veic savu ikdienas darbu, lai šīs nodarbības nodrošinātu!  

Līdz olimpiādes sākumam jums šeit jāatrod/jāiegūst savs NUMURS: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Gad5gbn51J61OQ0UHvrYtsCfCY0jYD1seOakDP0BLZY/edit?fbclid=IwAR3AmestqLhLnY4GyNpZ89wfvv5Uyxb2QfclhY4Wd8zyas0tJojNsEpVcmY#gid=356004485 .... Ja sevi tabulā neatradi, tad norullē tabulu līdz pirmajam brīvajam numuram un pieraksti tur savu Vārdu Uzvārdu (tieši šādā secībā), skolu, klasi, LJĢS, izvēlieties "PIEDALĪŠOS". Ja pamanīji savā vārdā, skolā, klasē kļūdu - pieraksti izlaboto variantu blakus ailītēs (pa labi).

Šis dalībnieka numurs būs jāieraksta katra uzdevuma 2.ailītē - vienmēr raksti to precīzi bez atstarpēm un citiem simboliem!

Katra uzdevuma 1.ailītē būs jāieraksta arī, vēlams, funkcionējoša e-pasta adrese. Pēc katra uzdevuma izlabošanas uz to nosūtīsim ziņu ar Tavu rezultātu un pareizajām/nepareizajām atbildēm, Bet, ja pamanīta kļūda pašā uzdevumā, nekavējoties jāsūta atbildi uz to pašu e-pastu - izlabosim. Ja e-pasta nav, tad ailītē varēsiet ierakstīt arī izdomātu adresi.

Rezultāti būs apskatāmi mājaslapās: www.jgs.lv, vidzeme.jgs.lv, latgale.jgs.lv

Meklējiet informāciju mājaslapā: www.jgs.lv

2021./2022. mācību gads Latgales Jauno ģeogrāfu skolā norisināsies attālināti


Pēc garām apspriedēm ar ģeologiem un  meteorologiem, LJĢS žūrija pieņēmusi lēmumu jauno mācību gadu aizvadīt tāpat kā iepriekšējo - tiešsaistē. Ļoti labprāt žūrija tiktos ar dalībniekiem klātienē, tomēr esošie apstākļi šādu iespēju nepieļauj nedz šobrīd, nedz arī pārskatāmā nākotnē. Jaunajā sezonā visas 4 jauno ģeogrāfu skolas norisināsies vienlaikus, esot vieniem un tiem pašiem uzdevumiem. Žūrija ieplānojusi 3 nodarbības līdz jaunajam gadam, kā arī 3 pēc tā.  

LJĢS kopā ar pārējām JĢS jauno mācību gadu uzsāks ar Latvijas izzināšanu!


9.oktobrī tiešsaistē norisināsies pirmā šī mācību gada LJĢS nodarbība, kura vienlaikus paredzēta arī pārējās Latvijas JĢS. Par pirmās nodarbības tēmu izvēlēta vienīgā valsts, kuru pēdējā pusotra gada laikā varēja iepazīt nepārtraukti - Latvija. Kā ierasts, žūrijas domu lidojums jautājumu radīšanā var sniegties arī ārpus klasiskās ģeogrāfijas robežām, tādēļ arī piedalīties aicināsim ne vien rūdītus ģeofīlus, bet arī entuziastus, erudītus un vienkārši labus cilvēkus no 6. līdz 12.klasei!

Nodarbības sākums paredzēts 11:00, nodarbība norisināsies 3h. 

Nodarbības tiešsaistes adreses tiks izziņotas īsi pirms nodarbības sākuma! 

Nodarbībai būs nepieciešams reģistrēties vienīgi līdz šim ne reizi JĢS nestartējušiem dalībniekiem! Reģistrācija tiks atvērta vairākas dienas pirms nodarbības.