Sezonas pēdējā nodarbībā uzvar Edmunds Gutāns!

Post date: Apr 28, 2014 7:58:45 AM

26.aprīlī noslēdzās Latgales Jauno ģeogrāfu skolas 3.sezonas ieskaites nodarbības. Šosezon ģeogrāfi bija sacentušies jautājumos par savu kultūrvēsturisko reģionu, pasaules virtuves labumiem, noskaidrojuši LJĢS čempionus Atklātajā olimpiādē un spēcīgāko komandu komandu mačos. Pēdējās nodarbības tēma gana plaša - puse zemeslodes, tomēr tāla un sveša..

6.-9.klašu grupā jau pēc 2 uzdevumiem pārsteigumu gaidīšana nebija aktuāla, jo Latgales čempions Arturs Petrovs (DKL) uzņēma kursu uz 3. uzvaru šosezon. Krietni sīvāka cīņa izvērtās par otro vietu, kurā tikai pēdējā uzdevumā Sergejam Jaunzemam (DKL) izdevās apsteigt Armandu Rancānu (R5V).

10.klašu grupā šoreiz vienas skolas sacensības, jo visi 4 dalībnieki pārstāvēja Rēzeknes 5.vsk. Uzrādot labāko rezultātu 4 no 7 uzdevumiem, pārliecinoša uzvara Latgales čempionam Armandam Ostrovskim. Otrais šoreiz Edžus Romāns, bet trešais - Raivo Smirnovs.

11.klašu grupā otro uzvaru sezonā izcīnīja Edmunds Gutāns (R5V), kurš šogad uzvarējis abās diametrāli pretējās tēmās - jautājumos par savu reģionu Latgali un otrā pasaules malā esošo dienvidu puslodi. Otro vietu ieguva Kaspars Vogulis (R5V), bet trešais šoreiz Latgales čempions Maksims Mihailovs (DKL).

12.klašu grupā intriga saglabājās no pirmā līdz pēdējam uzdevumam. Līderim mainoties teju pēc katra uzdevuma, pēdējais uzdevums veiksmīgākais izrādījās Latgales čempionei Agritai Vindačai (R5V). Turpat soļa attālumā Jurijs Kiseļovs (D16V), bet trešā vieta eksotiskajā tēmā Janam Kiseļovam (D16V)!

Absolūtā uzvarētāja noteikšanā šoreiz iesaistījās komandas biedri no R5V, kā rezultātā Edmundam Gutānam otrais panākums sezonā arī šajā vērtējumā!

Karšu cīņās par pārsteigumu vairs netiek uzskatīta kārtējā Artura Petrova uzvara - DKL pamatskolnieks jau atkal izgrieza pogas visiem vidusskolēniem! Šīs reizes tēma bija Ziemeļeiropa.

Sezonas ieskaite līdz ar to ir noslēgusies - šosezon esam aizvadījuši 5 nodarbības, kurās kaut reizi piedalījušies 96 skolēni no 9 skolām. LJĢS dalībnieki tiek aicināti piedalīties arī VJĢS Sv.Brīvdabas nodarbībā, kas maija vidū paredzēta Gulbenes pusē!