Sākusies LJĢS 8.sezona!

Post date: Oct 01, 2018 10:3:39 AM

29. septembra rītā 72 skolēni mēroja ceļu uz Daugavpils Krievu vidusskolu-liceju, lai atklātu nu jau 8. Latgales jauno ģeogrāfu skolas sezonu. Pirmajā sezonas nodarbībā atskatījāmies uz lietām, kas notikušas Latvijā tās pirmajos 100 pastāvēšanas gados – pieminot gan slavenus Latvijas iedzīvotājus, gan atgādinot sev, kādas svētku un piemiņas dienas tiek svinētas mūsu valstī. Šajā sezonā piedzīvotas pārmaiņas klašu grupu sadalījumā, pirmo reizi atsevišķā grupā sacentās paši jaunākie dalībnieki – 6.-7.klases skolēni. Šajā reizē par uzvaru šajā grupā cīnijās 10 dalībnieki, visi pārstāvot Rēzeknes Valsts poļu ģimnāziju. Par pirmo šīs klašu grupas uzvarētāju kļuva Estere Lempa, aiz sevis atstājot Egonu Grabustu un Emīlu Taukuļu (visi trīs attēlā).

8.-9.klašu grupā skolu ģeogrāfija bija plašāka un tika pārstāvētas 8 dažādas skolas, taču šī lielā konkurece neliedza izcīnīt pārliecinošu uzvaru pagājušā mācību gada pamatskolas grupas līderim Hubertam Zimackim (Rēzeknes Valsts 1. Ģimnāzija), otrā vietā atstājot savu skolas biedru Juri Siliņu, savukārt trešo vietu izcīnīja Rēzeknes 5. vidusskolas pārstāvis Sandis Bulduris.

Viskuplāk pārstāvēta šajā reizē bija 10.-12. klašu grupa, kur par uzvaru cīnījās 40 dalībnieki. Labāko rezultātu sasniedza Makss Soboļevs no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas. Otrajā vietā Elizabete Rupā (Rēzeknes Valsts 1. Ģimnāzija), no kuras tikai par 1 punktu atpalika Daugavpils Valsts ģimnāzijas pārstāve Grēta Grunda.

Absolūtajā vērtējumā pirmo reizi uzvaru izcīnīja Huberts Zimackis, kā tuvāko sekotāju aiz sevis atstājot Maksu Soboļevu. Savukārt skolu kopvērtējumā pārlieconošā vadībā izvirzījās Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija, kas par 50 punktiem apsteidz Daugavpils Krievu vidusskolu-liceju.

LJĢS žūrija vēlas pateikties visiem, kas apmeklēja sezonas pirmo nodarbību un cer jūs visus un vēl jaunus dalībniekus satikt arī nākamajās nodarbībās, no kurām tuvākā jau 20. oktobrī, kad tiksimies Rēzeknē un noskaidrosim zinošākos skolēnus jautājumos par Eiropas Savienību.

Uz tikšanos!