Rihards Borskis viesojas LJĢS un pārtrauc Kasparenoka uzvaru sēriju!

Post date: Mar 28, 2017 11:22:1 AM

Marta beigās LJĢS nodarbība pirmo reizi norisinājās Preiļos, kur to uzņēma Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzija. Dalībnieku ģeogrāfiju gan šis izbraukums neiespaidoja, jo 21.gadsimta ģeogrāfijas jautājumus atkost gatavi kā vienmēr bija daugavpilieši, rēzeknieši un viļānieši. Žūrijas sagatavotie uzdevumi aptvēra gan šajā gadsimtā jau pieredzētos notikumus, gan arī nākotnes prognozes. Tāpat mūsdienu aktualitātes, piemēram, sociālie tīkli un vides problēmas lieliski iederējās šajā tēmā!Pamatskolēnu grupā labāko rezultātu sasniedza Huberts Zimackis (RV1Ģ), kurš tieši pēc pusdienu pauzes, acīmredzot, uzņēmis pareizās vielas, vairs nebija apturams un uzrādīja vislabākos rezultātus! Raivis Garjāns (R5V) ieguva otro vietu, bet labāko trijnieks šoreiz četru skolēnu skaitā, jo dalīta trešā vieta gan Jurim Siliņam (RV1Ģ), gan Sandim Buldurim (R5V).

10.klašu grupā Daniels Rožko (DKL) pieveica visus Rēzeknes 5.vsk. skolēnus, uzvarot šajā nodarbībā. Otrā vieta Artim Gudrikam, bet trešā - Lindai Danielai Ančai.

Toties Rēzeknes 5.vidusskolai dubultuzvara 11.klašu grupā! To sarūpēja šosezon šajā klašu grupā joprojām nepārspētais Ēriks Kasparenoks un Māris Jurāns. Sīvā fotofinišā trešā vieta Dainim Vērdiņam (D12V).

Lai gan jēkabpiliešiem ir visas tiesības piedalīties LJĢS nodarbībās, tie tās nekad nebija izmantojuši, regulāri dodoties uz Rīgas E.Birznieka JĢS. Preiļi izrādījās pietiekami kārdinošs galamērķis, lai šo tradīciju lauztu, tādēļ pēdējo sezonu Latvijas līderis Rihards Borskis (J3V; attēlā) ieradās viesos LJĢS. Jāteic, ka gatavi cīņai ar ranga līderi nebija ne 12.klašu grupas otrās un trešās vietas ieguvējas (attiecīgi - Ineta Kruļeva no D12V un Patrīcija Benislavska no RVPĢ), ne arī šīs sezonas neapstrīdamais līderis Ēriks Kasparenoks, Rihardam samērā viegli iegūstot gan pirmo vietu vecāko klašu grupā, gan absolūtajā vērtējumā. Arī karšu cīņās pusfinālā Rihards pieveica Ēriku, bet finālā tika galā ar Elizabeti Rupo no RV1Ģ.

LJĢS šīs sezonas kalendārā atlikusi tikai viena nodarbība, kad aprīļa beigās Rēzeknē tiks skatīti dabas ģeogrāfijas jautājumi. Tad arī apbalvosim sezonas labākos. Preiļos iegūtie punkti gaisinājuši intrigu 6.-9.klašu grupā, kurā uzvaru šosezon nodrošinājis Huberts Zimackis. Arī 10.klašu grupā Daniels Rožko ir tālu prom no konkurentiem, bet 11.klašu grupā bez pārsteigumiem uzvaru sezonas kopvērtējumā jau ir nodrošinājis Ēriks Kasparenoks. Lielākā intriga atlikusi 12.klašu grupā, kurā Daini Sondoru joprojām var noķert Ineta Kruļeva.

Lai priecīgas Lieldienas un uz tikšanos 22.aprīlī!