Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija uzvar Komandu mačos!

Post date: Feb 27, 2019 12:0:55 PM

23.janvārī Latgales jauno ģeogrāfu komandas tradicionāli pulcējās Daugavpils 16.vidusskolā, lai noskaidrotu šī mācību gada spēcīgāko komandu. Uz sacensībām ieradās 30 komandas, turklāt žūrija pārsteidza ar jaunu sacensību formātu, kurš ļāva komandām pašām izvēlēties sacensību jautājumu tēmas! Izvēle bija gana plaša - komandas atbildēja gan uz ģeogrāfiskiem jautājumiem, piemēram, par Dienvidamerikas dzīvniekiem un valstu diktatoriem, gan, kā tas LJĢS bieži mantīts, arī uz jautājumiem, kas ar ģeogrāfiju nešķiet pilnībā savienojami - slavenības animācijās, zvēru pēdas sniegā utt. Sacensības sākās ar vienīgo saglabāto tradicionālo uzdevumu - darbu ar karti, kurā šoreiz pētīta tika Viduslatvija.

Jaunais formāts komandām punktus krāja ļoti līdzīgi, mainoties tēmām labākos rezultātus uzrādīja te viena, te cita komanda (labāko rezultātu kaut vienā kārtā sasniedza veselas 17 komandas!). Lai gan Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija iepriekš šajās sacensībās uzvarējusi nebija (pērn otrā vieta), zinot komandas līderi, bija uzskatāma par galveno favorīti, savu statusu arī apliecinot un izcīnot uzvaru sacensību noslēgumā! Komandas "Austrumtimoras izlase" sastāvā bez Huberta Zimacka arī Lauma Skarbinīka, Liene Bērziņa un Juris Siliņš. Pēdējās kārtās otrajā vietā nostiprinājās Daugavpils 12.vidusskolas komanda "Jūsu reklāma šeit!", diplomus saņemot Kristapam Jumim, Renāram Leiskinam, Danielam Daņilovam un Vitālijam Komarovam.

Vēl nebijis gadījums fiksēts sacensībā par trešo vietu, vienādu punktu summu iegūstot uzreiz trim komandām! Pārspēlē trešās vietas diplomus ieguva komanda "Zinātniskais kalkulators Citizen SR-135F" no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas (sastāvā Paula Vikaine, Katrīna Visocka, Vladislavs Visockis, Rudīte Gaidule), apsteidzot Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja komandas "Čaļi uz divām minūtēm" (Alekss Nokus, Teimurs Amirovs, Artjoms Promislovs, Boriss Kotovs) un "Chinatown" (Alisa Meļņikova , Kristiāns Čunčulis, Anna Turčenko, Deniss Zaļivskis), kuras abas kopvērtējumā arī saņems punktus par 3.vietu. Īpaši uzteicams ir "Chinatown" sniegums, jo komandu veidoja tikai pamatskolēni!

2018.gada komandu mači Daugavpils Krievu vidusskolai-licejam noteikti nebija veiksmīgi, bet šogad labāko sešu komandu skaitā finišēja veselas trīs komandas, jo turpat aiz godalgoto piecinieka, sestajā vietā arī šīs skolas komanda "Austrum-Timors". Septītie un astotie palika RVPĢ komandas "Gudrie poļi" un "Tetris", bet labāko 10 rezultātu skaitā iekļuva arī Daugavpils 9.vidusskolas komandas "Vilhelm XXX", kā arī "Vaboležžž" un "Kūpinātie" no DKVL.

Pateicoties veiksmīgam startam komandu mačos, 6.-7.klašu grupā līderos izvirzījies Vladislavs Visockis, tomēr pēdējo sezonas nodarbību otrās ailītes īpašnieks Egons Grabusts sagaidīs tikai punkta atstatumā! Arī trešajā vietā Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas skolniece - Estere Lempa, kura tāpat saglabā izredzes uz visas raudzes diplomiem.

8.-9.klašu grupā intriga par sezonas uzvarētāju ir izplēnējusi (Huberts Zimackis), bet Daugavpils 12.vsk. skolēnu Daniela Daņilova un Vitālija Komarova starpā atliek noskaidrot otro vietu (Daniels gan ieguvis ievērojamu handikapu).

Vidusskolas klašu grupā pirmā vieta ir zināma - Makss Soboļevs, tomēr uz otrās un trešās vietas diplomiem sezonas griezumā kandidē ne vien šī brīža pozīcijas turošie Alekss Norkus un Renārs Leiskins, bet vēl virkne citu jauno ģeogrāfu!

Pateicoties lieliskajam startam komandu mačos, stabilā otrajā vietā skolu kausa vērtējumā nostiprinājusies Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja komanda, par teju 100 punktiem apsteidzot Daugavpils 12.vidusskolēnus. Tiesa, tāds pats atstatums arī līdz sezonas līderiem - Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzistiem. Vienīgie, kas labāko trio var izjaukt, uzskatāmi Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas skolēni, kas šobrīd ierindojas 4.vietā.

Šī mācību gada noslēdzošās nodarbības datumu izziņosim tuvākajās dienās, jo skolēnu brīvlaika dēļ izskatām dažādus risinājumus!