Nodarbībā par tropu dabu līderpozīcijas saglabā Huberts Zimackis

Post date: Nov 20, 2019 10:11:57 AM

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latgales Jauno ģeogrāfu skola atgriezās Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 90, lai pulcētu novada zinošākos skolēnus, kuru mērķis šajā nodarbībā bija parādīt savas zināšanas kādā pavisam karstā tēmā – dabā starp tropu lokiem.

Kā jau ierasts, visinteresantākās cīņas norisinājās jaunākajā, 6.-7. klašu grupā, kurā pirmo uzvaru šosezon izcīnīja Domenika Ducsaliete (RVPĢ), par puspunktu apsteidzot šībrīža kopvērtējuma līderi Ingūnu Bulduri (R5V). Trešo vietu tropu jautājumos ieguva Zigmārs Litovnieks (RVPĢ). Šīs nodarbības godalgoto vietu ieguvēji, tiesa gan, jauktā secībā, ieņem arī pirmo trijnieku sezonas kopvērtējumā.

Otro uzvaru pēc kārtas 8.-9. klašu grupā izcīnīja Maksims Kirillovs (DKVL), kuram šis panākums ļāva pacelties uz pirmo vietu arī klašu grupas kopvērtējumā. Arī otrās vietas diploms ceļo uz Daugavpili, to izcīnot Ksenijai Cvetinskai (D16V). Savukārt trešās vietas gods šoreiz tika dalīts starp diviem dalībniekiem – Katrīnu Geidāni (R5V) un Vladimiru Bazanu (DKVL).

Vidusskolēnu grupā nemainīgās līderpozīcijas saglabāja Huberts Zimackis (RV1Ģ). Slavējams sniegums LJĢS jaunpienācējam Jānim Platacim no Austrumlavijas Tehnoloģiju vidusskolas – otrā vieta vidusskolas klašu grupā, kā arī otrs labākais rezultāts absolūtajā kopvērtējumā. Par 2,5 punktiem atpaliekot no Jāņa, trešo vietu gan savā klašu grupā, gan absolūtajā vērtējumā izcīnīja Raivis Garjāns (R5V).

Skolu kopvērtējumā trīs labākās šīssezonas skolas (Rēzeknes valsts poļu ģimnāziju, Rēzeknes 5. vidusskolu un Daugavpils Krievu vidusskolu-liceju) šajā nodarbībā šķīra vien 7,25 punkti, labāko rezultātu uzrādot RVPĢ.

LJĢS žūrijas kolektīvs iesaka dalībniekiem skatīties augšā, jo nākamajā nodarbībā apskatīsim debesis un visu, kas ar tām saistīts.

Uz tikšanos!