Maksims Mihailovs kļūst par Latgales čempionu!

Post date: Nov 24, 2013 11:54:41 AM

Drēgnajā 23.novembrī pussimts Latgales skolēnu mēroja ceļu uz Rēzeknes Augstskolu, kurā norisinajās trešā Latgales Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde. Iepriekšējās reizēs par absolūtajiem čempioniem bija kļuvuši Rēzeknieši, tāpēc bija intriga, vai daugavpilieši spēs šo "tradīciju" lauzt! Izdevās - par čempionu šogad kļuvis Maksims Mihailovs!

6.-9.klašu grupā pēc "klusās" pirmās nodarbības šoreiz 22 dalībnieki, tādēļ Arturs Petrovs (DKL) var būt divtik priecīgs par uzvaru! Turklāt šis pamatskolēns pārsteidza visus ar uzvaru arīkaršu cīņās, kas tikai pierādīja pērn iegūtās otrās vietas šajā disciplīnā likumsakarības. Cīņā par otro vietu līdzīgi rezultāti uzreiz 4 dalībniekiem, starp kuriem maķenīt veiksmīgāks izrādījās Sergejs Jaunzems (DKL), apsteidzot Dinu Rozentālu (R5V), Renāru Šķesteru (RVPĢ) un Lauru Neicinieci (Rožupes psk.).

10.klasu grupā par pārsteigumu parūpējās Armands Ostrovskis (R5V), uzvarot sacensības un kvalificējoties startam Rīgā. Otrā vieta šoreiz Justīnei Širinai (RVPĢ), bet trešā - Niklāvam Geidānam (R5V).

11.klašu grupā šoreiz visaugstvērtīgākie rezultāti, par kuriem parūpējās Daugavpils Krievu liceja komandas biedri, sīvā savstarpējā cīņā sadalot diplomus. Pērnās sezonas otro vietu ieguvējs Maksims Mihailovs beidzot izcīnīja uzvaru, turklāt paveica to vissvarīgākajā nodarbībā, kvalificējoties startam martā! Punkts punktā aiz Maksima Aleksandrs Vasiļjevs un Dmitrijs Jaunzems (visi DKL).

12.klasu grupā meiteņu duelis, kurā šoreiz veiksmīgāka izrādījās Agrita Vindača (R5V), apsteidzot Renāti Sahani (DKL). Daugavpils 16.vsk. diplomu sarūpēja Jans Lapkovskis.

Absolūtajā vērtējumā pārliecinoši 11.klašu grupas trio, bet par Latgales čempionu kļūst Maksims Mihailovs!

Interesanti, ka pirmajās divās nodarbībās nevienam ta arī nav izdevies uzvarēt abās, tādēļ visu klašu grupu kopvērtējumi ir blīvi. Savukārt, skolu kopvērtējumā skolas palēnām izretojās, drošākās līderpozīcijās iekārtojoties Daugavpils Krievu liceja komandai.

Nākošajā tikšanās reizē janvāra beigās noskaidrosim spēcīgāko Latgales komandu! Uz tikšanos!