LJĢS 5.sezonu ar uzvaru sāk Ineta Kruļeva!

Post date: Nov 04, 2015 9:22:18 AM

11.klašu grupā jau pērn Arturu Petrovu (DKL) apsteidza Ineta Kruļeva (D12V). Arī šogad Ineta sezonu sākusi ar uzvaru, turklāt Arturs otro vietu ieguva par nieka tiesu apsteidzot trešās vietas ieguvēju Daini Sondoru (RVPĢ). Vai Inetai izdosies atņemt Arturam Latgales čempiona titulu, uzzināsim jau šī mēneša laikā!

12.klašu grupā labāko 7-niekā veseli seši LJĢS veterāni! Arī šī klašu grupa šogad varētu kandidēt uz intriģējošākās statusu, turklāt starp ilggadējiem dalībniekiem jau pirmajā nodarbībā iespraucās Raivis Valters (DVĢ), iegūstot otro vietu. Latvijas jautājumos labākā šoreiz Justīne Širina (RVPĢ), bet trešā vieta Armandam Ostrovskim (R5V).

Nodarbības absolūtajā vērtējumā 10 punktu robežās finišēja 7 labākie dalībnieki. Par pirmās nodarbības absolūto uzvarētāju kļuva Ineta Kruļeva, kurai pirmais šāds panākums LJĢS karjerā!

Skolu kopvērtējumā skaidrs ir tikai tas, ka uzvarētāji noskaidrosies vien sezonas izskaņā. Šobrīd "lielais trijnieks" izkārtojies šādi: Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija par punktu apsteidz Rēzeknes 5.vsk. un par 5 punktiem Daugavpils Krievu liceju. Nekur tālu nav arī Daugavpils Valsts ģimnāzisti un Daugavpils 12.vsk.

Nākošā nodarbība 21.novembrī, kad noskaidrosim šī gada Latgales čempionus! Ir vērts pacīnīties, tāpēc - uz tikšanos!

10.klašu grupā sezonu ar uzvaru atklāja Liene Nitiša (DVĢ), pērnās sezonas pamatskolas grupas uzvarētāja. Lienei konkurenci sastādīja Ēriks Kasparenoks (R5V), iegūstot otrās vietas diplomu. Cīņā par trešo vietu šoreiz veiksmīgāks Ērika komandas biedrs Māris Jurāns (R5V).

Pamatskolas grupā, kā ierasts, kupls dalībnieku skaits. Stabils sniegums visas nodarbības laikā un sezonu ar uzvaru atklāja Alīna Jerjomena (DKL)! Otrā vietā Renārs Šķesters Kambals (RVPĢ), bet trešo vietu dalīja Madara Grunda (DVĢ) un Renārs Leiskins (D12V). Nieka punkts no labāko trijnieka šķīra Rihardu Koroševski (RVPĢ) un Elizabeti Rupo (RV1Ģ).

2011.gada 15.oktobrī LJĢS pirmās sezonas pirmajā nodarbībā pamatskolēnu grupā uzvaru izcīnīja Justīne Širina, tobrīd 8.klases skolniece. Arī 5.sezonas pirmajā nodarbībā savā klašu grupā Justīne uzvar, tikai šoreiz tā jau ir vecāko skolēnu, 12.klašu grupa. 4 gadu laikā LJĢS dalībnieku sastāvs ir pamatīgi mainījies, tikai dažiem pirmās sezonas dalībniekiem vēl startējot arī šosezon. Tikai pirmajā sezonā LJĢS bija izteikts līderis - Ēriks Zeps. Atšķirībā no pārējām Latvijas JĢS, Latgalē prognozēt uzvarētāju ir krietni vien grūtāk un rādās, ka arī šī sezona nebūs izņēmums, jo vesela virkne dalībnieku pamatoti cer uz uzvarām nodarbībās! Sāncensība vienmēr noder!Pirmās šīs sezonas nodarbības tēma, kā ierasts, tuvāko zemju izpēte. Šogad - viss par un ap Latviju. Nodarbību apmeklēja 77 dalībnieki no 10 skolām. Jautājumi skāra ļoti dažādas tēmas - dzelzceļa infrastruktūru, dabu, pilsētu simboliku un nosaukumus un pat svešvalodas!