LJĢS 5.sezona noslēdzas ar Rēzeknes 5.vsk. uzvarām!

Post date: Apr 12, 2016 7:33:30 AM

10.klašu grupā kārtējo reizi pārliecinošs starts Ērikam Kasparenokam (R5V), kurš uzrādīja šīs klašu grupas labākos rezultātus visos 8 uzdevumos! Stabils sniegums Jūlijai Gornostajevai (DKL), kura ieguva otro vietu, bet trešā vieta urbānās vides jautājumos Mārim Jurānam (R5V). Arī sezonas kopvērtējuma TOP 3 diplomus sadalīja šie paši jaunieši - Ēriks pārliecinoši pirmais, Māris otrais, bet Jūlija trešā!

11.klašu grupā beidzot panākums šajā sezonā ilggadējam LJĢS dalībniekam Arturam Petrovam (DKL), bet aiz viņa muguras ļoti sīvs duelis starp Pāvelu Mackeviču Maņko (DKL) un Daini Sondoru (RVPĢ) noslēdzās ar Pāvela 2.vietu. Bet sezonas kopvērtējumā sīvā cīņā panākums Dainim, kurš par nieka tiesu apsteidza Inetu Kruļevu (D12V). Trešais šosezon starp 11-ajiem bijis Gļebs Gagarins (DKL).

Arī 12. klašu grupā intriga par sezonas uzvarētāju vēl bija saglabājusies. Urbānās ģeogrāfijas nodarbībā ļoti pārliecinoša uzvara Armandam Ostrovskim (R5V), otrā vieta Raivim Valteram (DVĢ), bet trešā Justīnei Širinai (RVPĢ). Ar trešo vietu bija gana, lai Justīne nosargātu uzvaru šajā sezonā, Armandu atstājot otrajā vietā. Trešais šosezon Edžus Romāns (R5V).

Pamatskolēnu grupā šogad 6 nodarbībās 6 dažādi uzvarētāji! Urbānās vides izzināšana vislabāk padevās Grētai Grundai (DVĢ), neslikti gāja arī Renāram Šķesteram Kambalam (RVPĢ) un Alīnai Jerjomenko (DKL). Nosacītā neveiksme pēdējā posmā (4.vieta) gan neliedza sezonas kopvērtējumā uzvarēt Lindai Novikai (RVPĢ), bet sezonas rezultātu nākošās ailes ieņēma Renārs un Alīna.

Latgales Jauno ģeogrāfu skola noslēgusi savu 5.sezonu ar pirmo nodarbību Daugavpils Krievu liceja telpās! Saulainā aprīļa svētdienā sapulcējās 58 urbānās vides pētnieki, lai sacenstos ar lielpilsētu vidi saistītos jautājumos. Vairāku ģeogrāfu prātus nodarbināja arī pozīcijas kopvērtējumā, katrā klašu grupā saglabājoties lielākām vai mazākām intrigām par trim apbalvojamajiem!Žūrija šoreiz sagatavoja klasiskus pilsētvides uzdevumus, kā, piemēram, terminu skaidrošanu, urbāno ranžēšanu un pilsētu seno nosaukumu atpazīšanu, bet dalībniekiem, kā vienmēr, tika arī pa kādam ļoti negaidītam uzdevumam, šajā reizē par Rīgas blokmājām un cunftēm! Pāri visam arī lielpilsētas Rīgas fakti!

Šajā sezonā vēl atlikusi Sv.Brīvdabas nodarbība, kas gan LJĢS sezonas ieskaitē netiks ņemta vērā, tomēr dalībnieki aicināti sekot informācijai un pievienoties pārējo Latvijas Jauno ģeogrāfu skolu dalībniekiem pārgājienam Ikšķiles pusē! Jūnijā Daugavpils uzņems Baltijas ģeogrāfijas olimpiādi, bet 6.LJĢS sezona sāksies tālajā oktobrī!

Skolu kopvērtējumā šogad spēcīgākā komanda izrādījās Rēzeknes 5.vidusskolai! Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija ziemā izlieto ūdeni nesasmēla un finišēja stabilā otrajā pozīcijā, bet trešo vietu ieguva ģeogrāfu komanda no Daugavpils Krievu liceja.

Par nodarbības absolūto uzvarētāju šoreiz kļuva uzreiz 2 jaunie ģeogrāfi, kuri uzrādīja absolūti vienādu rezultātu - Armands Ostrovskis un Ēriks Kasparenoks! Turklāt Armands sevi pierādīja kā jauno mākleru skolas potenciālais veidotājs, uzrādot fantastisku rezultātu blokmāju sēriju atpazīšanā! Sezonas absolūtajā kopvērtējumā gan intrigas bija mazāk un pārliecinoša uzvara tajā Ērikam, kurš uzvarējis 4 no 5 šīs sezonas individuālajām nodarbībām. Urbānās ģeogrāfijas karšu cīņās LJĢS noskaidrojusi jaunu karšu cīņu čempionu, pēc 4 uzvarētiem gadiem pusfinālā izstājoties Arturam Petrovam. Finālā ar 4:2 panākums Raivim Valteram (attēlā), kurš pieveica Ēriku Kasparenoku Eiropas jautājumos!