Latgales Atklātajā olimpiādē triumfē Ēriks Kasparenoks un RVPĢ!

Post date: Dec 01, 2015 2:46:8 PM

Novembrī tradicionāli LJĢS noskaidrojusi šīs sezonas Latgales čempionus ģeogrāfijā. Rēzeknes 5.vsk. telpās pulcējās 58 skolēni no Rēzeknes, Daugavpils un Viļāniem, gatavi atbildēt uz vissarežģītākajiem žūrijas sagatavotiem jautājumiem!

Pamatskolēnu grupā konkurentu spēki bija tik līdzīgi, ka trešo vietu dalīja uzreiz 3 jaunie ģeogrāfi - Linda Novika, Renārs Šķesters-Kambals (abi RVPĢ) un Grēta Grunda (DVĢ). Otrā vieta olimpiādē Jeļizavetai Kļimanovai (Viļānu vsk), bet par Latgales čempionu izdevās kļūt Rihardam Koroševskim (RVPĢ)!

10.klašu grupā uzreiz divas dominances - tikai vienā no 9 uzdevumiem neuzrādot labāko rezultātu, pārliecinoši par Latgales čempionu kļuva Ēriks Kasparenoks. Visus diplomus šajā klašu grupā ieguva R5V ģeogrāfi, jo arī otrajā un trešajā vietā šīs skolas dalībnieki Māris Jurāns un Austris Mazurs.

11.klašu grupā gaidītā cīņa starp Inetu Kruļevu (D12V) un Arturu Petrovu (DKL) šoreiz bija vien par 3.vietu, kuru ieguva Ineta. Negaidīti uzvaru izcīnīja jaunais Latgales čempions Dainis Sondors (RVPĢ), tikpat negaidīti otro vietu ieguva Gļebs Gagarins (DKL).

12.klašu grupā cīņa par čempiona titulu risinājās punkts punktā, noslēgumā lielāko punktu skaitu savācot Justīnei Širinai (RVPĢ). Otro un trešo vietu ieguva R5V skolnieki Niklāvs Geidāns un Armands Ostrovskis.

Absolūtajā kopvērtējumā rezultāti negaidīti, tomēr pelnīti par šīs sezonas Latgales absolūto čempionu kļuvis Ēriks Kasparenoks, kuram būs 2 gadi, lai beidzot lauztu LJĢS lāstu un izcīnītu vismaz vēl vienu absolūtā čempiona titulu! Dainis Sondors un Gļebs Gagarins šīs olimpiādes uzvarētājam bija tuvākie sekotāji.

Skolu kopvērtējumā Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzija un Rēzeknes 5.vidusskola joprojām sacensības aizvada punkts punktā, iekrājot pārsvaru pār tuvākajām sekotājām. Vai Daugavpils skolām izdosies pārsvaru atspēlēt savās mājās, uzzināsim jau pēc jaungada, kad LJĢS pārcelsies uz Latgales lielāko pilsētu!

Uz tikšanos janvārī! Lai izdevušies svētki!