Latgale šokā – Makss Soboļevs pārtrauc Huberta Zimacka uzvaru sēriju

Post date: Jan 28, 2020 6:23:27 PM

Jau par tradīciju kļuvusī Latgales Jauno ģeogrāfu skolas Atklātā olimpiāde arī šogad norisinājās divās pilsētās vienlaicīgi – Rēzeknē un Daugavpilī, kur skolēni varēja parādīt savas zināšanas dažādos ar ģeogrāfiju saistītos jautājumos. Valstu kontūru un robežu noteikšana, cilvēku brīvības mērīšana, kultūras notikumi un sakaru vēsture – tik dažādu jautājumu klāsts tika piedāvāts šajā nodarbībā.

Šī nodarbība ieies vēsturē ar savu negaidīto iznākumu – vidusskolas grupā un absolūtajā vērtējumā pirmo vietu ir izcīnījis Makss Soboļevs (RVPĢ), par diviem punktiem apsteidzot iepriekšējo čempionu Hubertu Zimacki (R1VĢ). Atpaliekot par diviem ar pusi punktiem, trešo vietu ieguva Ilmārs Bleidels no Baltinavas.

8.-9. klašu grupā uzvaras laurus plūca Vladimirs Bazans (DTVL), otrajā vietā palika Maksims Kirillovs (DTVL), bet trešajā – Ivans Bočarovs (DTVL).

Savukārt jaunākajā, 6.-7. klašu grupā, pirmajā vietā Egons Grabusts (RVPĢ), otrajā – Gatis Vulāns no Viļānu vidusskolas, bet trešajā – Georgijs Timofejevs (DTVL).

Uzvarētāji tiks apbalvoti nākamajā nodarbībā – Komandu mačos.