Komandu mačos uzvar Rēzeknes 5.vidusskolas skolēni!

Post date: Jan 26, 2014 2:29:52 PM

Pēc pērnās sezonas 4.vietas, noteikti augstāku vietu par piekto cerēja iegūt komanda "Ķazis" no R5V, kurai šoreiz 5.vieta un priekšā palaistas ne vien spēcīgākās Daugavpils komandas, bet arī 2 pašu skolas blices. Par pārsteigumu parūpējās komanda "Ģeogrāfu mafija" (R5V), no kuras 4.vietu konkurenti noteikti negaidīja!

Labāko trijnieks šogad finišēja ar ievērojamu atrāvienu no pārējiem. Pērnās sezonas rezultātu atkārtoja komanda "Daugava" no Daugavpils 16.vidusskolas ar Janu Lapkovski, Juriju Kiseļovu, Rišardu Šidlovski un Veroniku Griņko sastāvā. Ja pērn komanda varēja priecāties par sīvā cīņā izkaroto diplomu, tad šoreiz pirmā vieta bija krietni tuvāka nekā sekotāji.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad otro vietu ieņēma spēcīgākā Daugavpils Krievu liceja komanda. Šogad komandā "Gatisa fanklubs" startēja Dmitrijs Jaunzems, Maksims Mihailovs, Aleksandrs Vasiļjevs un Sergejs Jaunzems. Salīdzinot ar pērn iegūto 5.vietu, komanda spērusi lielu soli uz priekšu!

Visbeidzot 3.komandu sacensībās jau atkal uzvar komanda no Rēzeknes. Pirmās sezonas panākumus atkārtot izdevās 5.vidusskolas skolēniem, kuru komanda "Kvadrātveida lode" pierādīja, ka neapjūk pat vissarežģītākajos labirintos! Uzvarētāju sastāvs: Edžus Romāns, Raivo Smirnovs, Armands Ostrovskis un Elizabete Gorbunova (attēlā komanda kopā ar žūrijas pārtsāvjiem)!

LJĢS žūrija cer, ka Komandu mači to dalībniekiem gāja pie sirds un aicina visus Latgales jaunos ģeogrāfus uz nākamo tikšanos martā - Daugavpilī!

Pēc pērnā gada uzvaras, par nosacītu neveiksmi var nosaukt RVPĢ komandas startu šogad - 6.vieta komandai "Zilās lidvāvers", turklāt vienāds rezultāts ar skolasbiedriem no RVPĢ - "Jaunajiem ģeogrāfiem".

Trešie LJĢS komandu mači notika 25.janvārī, Rēzeknes 5.vidusskolas (R5V) telpās. Pirmajā LJĢS sezonā sīvi var uzvaru cīnījās R5V un Viļānu spēcīgākās komandas, gala rezultātā uzvarot pirmajiem. Pērn diezgan negaidīti, bet pelnīti pirmo vietu ieņēma Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzisti, aiz sevis atstājot Daugavpils spēcīgākās komandas. Šogad noskaidrot, kura ir spēcīgākā Latgales komanda, ieradās 16 komandu no Rēzeknes un Daugavpils. Acīmredzot lielais sals bija šķērslis kuplākam dalībnieku pulkam, jo abos iepriekšējos mačos komandu skaits sasniedza acīti - 21!Šogad dalībnieki saskārās gan ar redzētiem un pazīstamiem uzdevumiem, kā ranžēšana, tests un kontūru atpazīšana, gan arī ar jauniem žūrijas gara lidojumiem - koordināšu meklēšanas un labirinta (redzes) pārbaudes. Vieniem veicās labāk, citiem ne tik labi, tomēr kopumā rezultāti bija augstvērtīgi!