Komandu mačos pārliecinoši uzvar R5V!

Post date: Feb 08, 2016 2:36:51 PM

110 dalībnieku veidotās 29 komandas sacentās par šīs sezonas spēcīgākas Latgales komandas godu 6.februārī Daugavpils 16.vidusskolā notikušajos komandu mačos!

Žūrija šoreiz uzdeva salīdzināt Latgali, tās novadus un dabas objektus ar citiem Latvijā, sekoja ierastais uzdevums - darbs ar karti, pēc kura tika pārbaudītas dalībnieku latīņu valodas prasmes. Liekā meklēšana šoreiz izrādījās gana piņķerīga, līdzīgi kā koordinātu atlikšana kartē, bet saldajā ēdienā, protams, tests, ar visiem ārkārtīgi tuvām tēmām, piemēram, Etiopijas daba un Igaunijas sports!

Apkopojot rezultātus, žūrija pārbaudīja veselu 5 komandu iespēto, jo tās punkts punktā sarindojās no 2.līdz 5.vietai. Par pirmo vietu šoreiz šaubu nebija - par uzvarētājiem kļuva Rēzeknes 5.vidusskolas skolēnu komanda "Pičiņu-pačiņu bēglītis", kuras sastāvā Ēriks Kasparenoks, Linda Daniela Anča, Armands Ostrovskis un Edžus Romāns.

Pērnās sezonas panākumu neizdevās atkārtot Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzistiem, kam šogad cienījamā otrā vieta. "GeoAdams2" sastāvā Justīne Širina, Linda Novika, Sarmīte Gaidule un Dainis Sondors. Ļoti iespējams, ka vieta iegūta tieši pateicoties veiksmīgam finiša spurtam testā.

Trešās vietas ieguvēji pierādīja, ka labas bioloģijas zināšanas lieti noder arī ģeogrāfu skolā! R5V komandā "Vēzis" startēja Dins Rozentāls, Viktorija Panova, Austris Mazurs un Artis Gudriks.

Turpat aiz rēzekniešu aizņemtā pirmā trijnieka arī divas Daugavpils komandas - Daugavpils Valsts ģimnāzisti no komandas "Gandrīz", kuras sastāvā Raivis Valters, Anastasija Kursiša, Madara Grunda, Liene Nitiša, kā arī komanda "Orange Juice" no Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja ar Glebu Gagarinu, Alīnu Jerjomenko, Arturu Petrovu un Pāvelu Mackeviču-Manko. Labāko sešiniekā izdevās iekļūt veselām 3 Rēzeknes 5.vidusskolas komandām, jo sestie šajos komandu mačos bija komanda "Hardcore BDSM", kuru veidoja Māris Jurāns, Raivo Smirnovs, Niklāvs Geidāns un Līga Pentjuša.

Nākošie komandu mači gaidāmi 2017.gada ziemā, tomēr jau pēc mēneša tiekamies Rēzeknē, kur skatīsim divus kaimiņu kontinentus - Āfriku un Antarktīdu!

Uz tikšanos!