Jauno sezonu ar uzvaru atklāj Ēriks Kasparenoks!

Post date: Oct 24, 2016 10:34:43 AM

11.klašu grupā iztika bez pārsteigumiem, pirmajā trijniekā iekļūstot arī pērnās sezonas līderiem. Ēriks Kasparenoks (R5V) izcīnīja uzvaru, viņa skolasbiedrs Māris Jurāns - otro vietu, bet trešā Liene Nitiša (DVĢ).

Vecākā klašu grupā turpinājās pērnās sezonas duelis starp Daini Sondoru (RVPĢ) un Inetu Kruļevu (D12V), uzvarot Dainim. Trešo vietu ieguva Veronika Griņko (D16V).

Par šīs sezonas pirmās nodarbības absolūto uzvarētāju diezgan paredzami kļuva Ēriks Kasparenoks, tomēr tikai 3 uzdevumos Ērikam izdevās uzrādīt pašu labāko vai dalīti labāko rezultātu, kas vedina domāt, ka konkurenti būs spējīgi "iekost" sezonas turpinājumā!

Ērikam arī izdevās uzvarēt karšu cīņās par tēmu ASV un to tuvākā apkārtne, finālā pārspējot Daini Sondoru. Pusfinālos piedalījās arī Liene Nitiša un Raivis Garjāns.

Skolu kopvērtējumā pēc pirmās nodarbības pārliecinoši vadībā izvirzījusies pērnā čempione Rēzeknes 5.vsk., bet 2.-5.vietas tabulā blīvi ieņēmušas spēcīgākās Daugavpils skolas un šīs nodarbības mājiniece RVPĢ.

Nākošā nodarbība, kas paredzēta 26.novembrī, būs īpaša, jo noskaidrosim šī gada Latgales čempionus, kā arī pirmos latgaliešus, kas jau būs kvalificējušies Valsts ģeogrāfijas olimpiādei pavasarī. Uz tikšanos!

10.klašu grupā pie panākuma tika Daniels Rožko (DKL), kamēr par otro vietu sīvi cīnījās rēzeknietes Linda Daniela Anča (R5V) un Everita Lempa (RVPĢ), Lindai gūstot nelielu virsroku.

Latgales Jauno ģeogrāfu skolas 6.sezona tika atklāta 22.oktobrī, LJĢS pirmo reizi viesojoties Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijā. Dalībnieki no Daugavpils, Viļāniem un, protams, arī Rēzeknes ķērās pie uzdevumiem par un ap Ziemeļamerikas milžiem - ASV un Kanādu! Starp žūrijas sagatavotajiem jautājumiem daudzi bija saistīti par un ap abu valstu kultūru un dabas resursiem, bet nodarbību caurstrāvoja gaidāmās prezidenta vēlēšanas ASV, ne reizi vien žūrijai pieminot 2 no 6 šī amata pretendentiem!

Pamatskolas grupā, kā ierasts, lielākais dalībnieku skaits un arī blīvākā rezultātu tabula. Labāko rezultātu nodarbībā sasniedza Raivis Garjāns (R5V), kurš apsteidza daugavpiliešus Diānu Ņikiforovu (DVĢ) un Artjomu Promislavu (DKL), kuri tā arī nesadalīja otro pozīciju, finišējot ar identiskiem rezultātiem.