Intriga izpaliek, Rēzeknes 5.vidusskola pārliecinoši uzvar Komandu mačos!

Post date: Feb 18, 2018 9:41:59 PM

Nākamo vietu izspēlē tabula kļuva pavisam blīva, trīs Daugavpils skolām un Rēzeknes 5.vidusskolas otrai komandai finišējot dažu punktu robežās. Trešās vietas diplomus ieguva Daugavpils Valsts ģimnāzisti (Paula Vucena, Agnese Romanovska, Mareks Kupšāns un Liene Nitiša) no komandas "Nosaukums". Komanda "Vilhelms XXX" no Daugavpils 9.vidusskolas ieguva 4.vietu (Jekaterina Potalujeva, Elīza Malinovska, Andrejs Rucko, Arturs Kušķis), bet R5V komanda "Spicīte <3" (Jānis Zagorskis, Dins Pujats, Raivis Garjāns, Dāvids Vanags) ierindojās piektajā vietā. Labāko sešinieku noslēdza komanda "Vieta jūsu reklāmai" no Daugavpils 12.vidusskolas (Rimants Badins, Daniels Daņilovs, Renārs Leiskins, Dainis Vērdiņš). Labāko 6 komandu starpā šoreiz neiekļuva komandas no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas un Daugavpils Krievu liceja-vidusskolas.

Šosezon atlikusi vairs viena nodarbība - 24.martā tiksimies Rēzeknē, lai iedziļinātos pasaules lauku iedzīvotāju ikdienas dzīvē kārtā "Rurālā ģeogrāfija". Tad arī apbalvosim sezonas izcilniekus!

Ērika Kasparenoka, Māra Jurāna, Austra Mazura un Sanda Smeiļa veidotā komanda "Balts ir stalts" pirmo starta satraukumu pārvarēja ātri, piecos no 8 uzdevumiem uzrādot labāko punktu summu, kā rezultātā ļoti pārliecinoša uzvara favorītiem no R5V. Tikpat droši otro pozīciju ieņēma Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzistu komanda "Austrumtimoras izlase", kuras sastāvā Rihards Koroševskis, Juris Siliņš, Elizabete Rupā un, protams, Huberts Zimackis.

Šīs sezonas LJĢS pēdējā vizītē Daugavpilī noskaidrojām Latgales spēcīgāko ģeogrāfu komandu šajā mācību gadā. Kā ierasts, komandu skaits bija liels (24), arī noskaņojums bija kaujiniecisks. Par izteiktiem favorītiem bija uzskatāma pēdējo gadu čempione Rēzeknes 5.vidusskola, tomēr Komandu mači ar to ir īpaši, ka tajos mēdz notikt dažādi pārsteigumi.

Par nelielu pārsteigumu parūpējās žūrija, uzticot dalībniekiem vienu no dīvainākajiem LJĢS uzdevumiem - lielo labirintu. Par acu mežģīšanu parūpējās arī dīvainos virzienos sagrieztās kartes, bet prātu mežģīja gan virkne problēmjautājumu, gan bieži redzēto logotipu atpazīšana. Neiztika bez ierastajiem uzdevumiem - darba ar karti (šoreiz Maskavas pilsētas), kā arī lielo testu maču noslēgumā.