Ieskats absolūto uzvaru statistikas ailēs

Post date: Oct 31, 2017 4:57:49 PM

Latgales Atklātā olimpiāde, kas 11.novembrī norisināsies vienlaikus Daugavpilī un Rēzeknē, būs LJĢS 35. nodarbība, kopš tās izveides 2011.gadā. Līdz šim aizvadītas 28 individuālās un 6 komandu sacensības, kā arī Sv.Brīvdabas olimpiāde, kura gan LJĢS oficiālās ieskaitēs tā arī netika iekļauta.

Līdzīgi kā trīs pārējās JĢS valstī, arī LJĢS nav noteikta standarta ne katrā nodarbībā uzdodamo jautājumu skaitam, ne to grūtības pakāpei – šie jautājumi tiek risināti žūrijas ietvaros pirms katras konkrētās nodarbības. Bet tādas nerakstītas vidējās nodarbības iezīmes gan ir manāmas. LJĢS žūrijas vadītājs Edmunds Gutāns veicis nelielu pētījumu par līdz šim aizvadīto nodarbību rezultātiem.

Rēķinot vidējos skaitļus, un statistika, kā zināms, nemelo, LJĢS individuālajās nodarbībās līdz šim vidēji iegūstami 137,5 punkti, no kuriem absolūtajam uzvarētājam vidēji pieticis ar 88. Procentuāli rēķinot, labākais rezultāts nodarbībā sasniedz 64% atzīmi jebšu ~2/3 no kopumā iegūstamajiem punktiem. Tomēr ir samērā ievērojamas atšķirības arī starp līdz šim aizvadītajām LJĢS sezonām – otrās sezonas absolūto uzvarētāju vidējie sasniegtie punkti sastādīja 59% no iespējamiem, kamēr pērnajā sezonā teju 69%! Zināmā mērā JĢS cenšas pieturēties pie formulas “2/3 absolūtam un 1/3 vidējam”, kuru gan pilnībā realizēt nav iespējams, jo dalībnieku skaits ir mainīgs un to spējas konkrētās tēmās - ne vienmēr prognozējamas.

Kā jau iepriekš ziņojām, Politiskās ģeogrāfijas nodarbībā Ēriks Kasparenoks ieguva 112 punktus, sniedzot atbildes uz 77,8% uzdoto jautājumu, kas ir jauns LJĢS rekords. Jāteic, ka arī iepriekšējais rekords 73,9% nebija sens – pērnās sezonas izbraukuma nodarbībā to iespēja jēkabpilietis Rihards Borskis. Trešais labākais absolūtā uzvarētāja rezultāts atrodams pirmās LJĢS sezonas pašā pirmajā nodarbībā, kad ar iegūtiem 71,9% punktu uzvarēja pirmās sezonas līderis Ēriks Zeps. Zemāk visas 6 reizes, kad uzvarētājs pārsniedzis 70% robežu:

Ērika Kasparenoka 4 ieraksti TOP 6 sarakstā noteikti nav pārsteigums, ņemot vērā, ka ar 12 absolūti uzvarētām nodarbībām viņš ir pārliecinošs LJĢS rekordists. Redzot, cik pārliecinoši Ēriks ir iesācis arī šo sezonu, iespējams, varam sagaidīt arī kādu rekorda uzlabojumu. Līdz absolvēšanai vēl visas iespējas!