Edmunds Gutāns - Labākais Latgales ģeogrāfs

Post date: Dec 15, 2012 7:19:48 PM

15. decembrī ar Latgales Atklāto olimpiādi LJĢS uzsāka 2012./2013.m.g. sezonu. Likmes bija augsas - jānoskaidro novada labākie jaunie ģeogrāfi! Uz olimpiādi ieradās 47 dalībnieki.

6 - 9.klašu grupā sīvā cīņā uzvaru izcīnīja Justīne Širina (RPVĢ), kas jau pērn divreiz pārspēja visus pamatskolas grupā. Otrajā vietā ierindojās pērnās sezonas Atklātās olimpiādes čempions un sezonas kopvērtējuma uzvarētājs Niklāvs Geidāns (R5V). Trešajā vietā Niklāva komandas biedrs - Edžus Romāns (R5V), kas pērnās sezonas sudraba pakāpienu nomainījis pret bronzas.

10. klašu grupā viss izšķīrās pēdējos 2 uzdevumos, kuros lielisks bija un par Latgales čempionu kļuva Edmunds Gutāns (R5V). Otro un trešo vietu sadalīja skolasbiedri no Daugavpils Krievu liceja - otrajā vietā ierindojās Maksims Mihailovs, bet trešajā - Dmitrijs Jaunzems.

11. klašu grupā par uzvaru sacentās pērnās sezonas līderi, kuru cīņā par Latgales čempioni kļuva Guna Barkāne (Nautrēnu vsk.). Līdzīgi kā pērn, arī šīs sezonas Atklātajā olimpiādē pavisam mazliet līdz uzvarai pietrūka Agritai Vindačai (R5V), savukārt trešais nopietnā konkurencē bija Ritvars Naumovs (Kārsavas vsk.).

12. klašu grupā diplomus sadalīja daugavpilieši, starp kuriem veiksmīgākais jaunais Latgales čempions Mstislavs Oprisņaks (DKL). Par mata tiesu (0,5 punkti) aiz viņa komandas biedrs Konstantins Franckevičs (DKL), savukārt trešā vieta ne mazāk sīvā cīņā Antonam Vilimanam (D12V).

Neticami sīva cīņa izvērtās arī absolūtajā vērtējumā, kur finiša spurtā labākais izrādījās jaunais Latgales absolūtais čempions - Edmunds Gutāns! Atšķirībā no pirmās sezonas uzvarētāja komandas biedra Ērika Zepa, Edmundam šo panākumu būs iespējams atkārtot.

Edmunds, Guna un Mstislavs var sākt gatavoties Valsts Ģeogrāfijas olimpiādei, pateicoties uzvarām savās klašu grupās ceļazīmes uz šo olimpiādi jaunie Latgales čempioni jau ir nodrošinājuši!

Nākošā tikšanās reize ne mazāk interesanta - 26. janvārī Latgales skolu komandu mači! Norises vietu un laiku, kā arī maču nolikumu publicēsim tuvākajā laikā.

Uz tikšanos!