Daugavpilī aizvadīta pirmā LJĢS izbraukuma kārta!

Post date: Mar 17, 2013 2:33:43 PM

16.martā Latgales Jauno ģeogrāfu skola pirmo reizi 2 sezonu laikā organizēja nodarbību ārpus Rēzeknes. Par norises vietu izvēlēta Daugavpils, kas ir liels nopelns aktīvi un veiksmīgi startējošajiem šīs pilsētas ģeogrāfiem. Nodarbība Daugavpilī pulcēja 43 dalībniekus no Daugavpils, Rēzeknes, Kārsavas un Viļāniem, kas sacentās gana eksotiskos jautājumos par Āzijas ģeogrāfiju un kultūras īpatnībām.

Mājinieki šoreiz nebija "viesmīlīgi", pelnīti uzvarot visās klašu grupās. Žūrijai radās aizdomas, ka Daugavpils Krievu licejā Āzijas ģeogrāfija ir kā atsevišķs mācību priekšmets, jo DKL skolēni šajā tēmā jutās kā zivis ūdenī.

6.-9.klašu grupā lieliska debija padevās Arturam Petrovam (DKL), kas uzvarēja savā klašu grupā un nokļuva līdz finālam karšu cīņās! 2.vietu ieguva Edžus Romāns (R5V), kam iegūtie punkti kopvērtējumā ļauj izvirzīties līderpozīcijās! Tomēr droši var apgalvot, ka pamatskolas sezonas kopvērtējuma uzvarētājs noskaidrosies aprīlī, jo līderu trio šķir vien daži punkti. Vēl viena lieliska debija padevās Sergejam Jaunzemam (DKL), kas Āzijas jautājumos trešajā vietā!

10.klašu grupā pārsteigumi izpalika - līderu trio sadalīja diplomus savā starpā. Pēc panākuma februārī, Aleksandrs Vasiļjevs (DKL) nepārspēts palika arī šoreiz, apsteidzot komandas biedru Maksimu Mihailovu (DKL) un Edmundu Gutānu (R5V). Tā vien šķiet, ka tieši šie trīs puiši maijā sadalīs sezonas kopvērtējuma diplomus!

11.klašu grupā vēl viens dubultpanākums Daugavpils 16.vidusskolai. Šoreiz uzvara Jānim Lapkovskim, bet otrā vieta iepriekšējās nodarbības absolūtajam uzvarētājam Jurijam Kiseļovam! Ritvars Naumovs (Kārsavas vsk.) noslēdza labāko trijnieku. Šie trīs puiši arī atrodas vadībā sezonas kopvērtējumā, tomēr prognozēt kāda panākumu vēl pāragri.

12.klašu grupā joprojām lielisks Mstislavs Oprisņaks (DKL), kam trešais panākums sezonā! Dmitrijs Palamarčuks (D16V) otrajā vietā, bet Konstantins Franckevičs (DKL) - trešais. Šajā klašu grupā kopvērtējumā pārliecinošā vadībā Mstislavs, tikpat droši otrais Konstantins, bet, pateicoties lieliskam sniegumam Āzijas nodarbībā, stabilāku trešo vietu ieguvis Dmitrijs.

Karšu cīņās dalībnieki mērojās spēkiem jautājumos par mums tik "labi zināmo" Dienvidaustrumāziju. Daugavpils Krievu liceja puiši arī te izgrieza pogas pārējiem, pusfinālā iekļūstot 3 šīs skolas puišiem! Finālā labāks izrādījās Mstislavs, kas pārspēja savu krietni jaunāko komandas biedru Arturu.

Nodarbības absolūtajā vērtējumā viens uzvarētājs netika noteikts - Aleksandrs Vasiļjevs un Mstislavs Oprisņaks uzrādīja vienādu rezultātu! Abi puiši ieguva noderīgu dāvanu, kas lieliski noder darbam rīsu laukā saulainā dienā! Apgalvojumu kārtā labākie rezultāti Ritvaram Naumovam, Nadeždai Maļinovskai un Mārtiņam Mozgam, attēlos Arturam Petrovam, valdnieku dinastijas vislabāk pārzin Jurijs Kiseļovs, robežu garumus - Aleksadrs Vasiļjevs un Maksims Mihailovs, kurš arī lielisks karogos un aziātu tērpos. Tērpus labi pazīst arī Konstantins Franckevičs, Dmitrijs un Sergejs Jaunzemi.

Skolu vērtējumā nopietnu pieteikumu uzvarai sezonā pieteikusi Daugavpils Krievu liceja komanda, aiz kuras vietām samainījušās Rēzeknes 5.vsk. un Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija.

Nākošā nodarbība Rēzeknē - 20.aprīlī!