Brīvdabā uzvar Jānis Lapkovskis, sezonā - Mstislavs Oprisņaks un Daugavpils Krievu licejs!

Post date: May 19, 2013 9:23:57 PM

Dūku ezera krastā noslēgusies 2012./13.gada LJĢS sezona. 28 Vidzemes un Latgales vidusskolēni tikās aci pret aci ar nebeidzamajiem dabas pārbaudījumiem un pievarēja tos (līdzīgi kā žūrijas uzdotos jautājumus)!

10.klašu grupā pirms Svarīgās Brīvdabas bija vislielākā intriga - kurš šo sezonu noslēgs kopvērtējuma pirmajā vietā. Panākums Sv.Brīvdabā uzvaru nodrošināja Aleksandram Vasiļjevam (DKL), kam šosezon 3 panākumi 6 nodarbībās. Otro vietu lāstu arī Sv.Brīvdabā neizdevās lauzt Maksimam Mihailovam (DKL), bet trešais jau ceturto reizi šosezon - Edmunds Gutāns (R5V). Šādā pat secībā puiši ierindojās sezonas kopvērtējumā.

Arī 11.klašu grupas kopvērtējuma uzvarētājs līdz Sv.Brīvdabai nebija noskaidrots. Tieši panākums absolūtajā vērtējumā nodrošināja nieka punkta pārsvaru Jānim Lapkovskim (D16V), kas apsteidza komandas biedru Juriju Kiseļovu. Sv.Brīvdabā trešā vieta Irinai Smirnovai (DKL), bet sezonu trešajā vietā noslēdza Ritvars Naumovs (Kārsavas vsk.).

12.klašu grupā intriga par pirmo vietu kopvērtējumā bija sarukusi līdz minimumam. Lielisks arī noslēdzošajās sezonas sacensībās un pārliecinoši pirmais kopvērtējumā Mstislavs Oprisņaks (DKL), aiz kura komandas biedrs Konstantins Franckevičs. Trešā vieta kopvērtējumā senioru grupā Dmitrijam Palamarčukam no D16V. Jāpiebilst, ka Mstislavs vienīgais šogad uzvarēja savas grupas visas individuālās sacensības!

Absolūtajā kopvērtējumā sezonas fināls solīja spraigu cīņu! Tā arī bija, Sv.Brīvdabā par nieka tiesu Mstislavam apsteidzot konkurentus un izcīnot sezonas absolūtā čempiona titulu! Krietni mazāka intriga skolu kopvērtējumā, kurā šosezon pārliecinoši labākā ir komanda no Daugavpils Krievu liceja! Otro vietu Sv.Brīvdabā nodrošināja Daugavpils 16.vsk., bet trešie ierindojās pērnās sezonas uzvarētāji - Rēzeknes 5.vsk. ģeogrāfi!

Latgales ģeogrāfiem laiks atpūtai, tomēr drīz jau būs jāsāk gatavoties - pēc nepilniem 5 mēnešiem sāksies jaunā 2013./14. gada sezona!