Arturs Petrovs kļūst par Latgales čempionu!

Post date: Dec 07, 2014 10:3:13 PM

10.klašu grupā Arturs Petrovs (Daugavpils Krievu licejs) bija gatavs revanšēties par neveiksmi pirmajās sezonas sacensībās un sīvā cīņā viņam tas arī izdevās! Ineta Kruļeva (Daugavpils 12.vsk.) kļuva par Latgales vicečempioni, bet Artura komandas biedrs Gļebs Gagarins noslēdza labāko trijnieku.

Pēc rezultātu izziņošanas, noskaidrojās, ka Madars Kozlovskis (Viļānu vsk.) bija drosmīgi pieteicies dalībai 11.klašu grupā, tomēr pārliekot Madaru uz 6.-9.klašu grupu viņš tajā ieguva vienādu punktu skaitu ar Lieni Nitišu (Daugavpils Valsts ģ.) un abi jaunieši dalīja pirmo vietu. Trešā vieta Renāram Škestenam-Kaurbalam no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas.

1.uzdevumā dalībniekiem bija no 4 piedāvātājām lietām jāizvēlas viena, kas šajā četriniekā neiederas. Lai iegūtu punktu, atbilde bija arī jāpamato.

2.uzdevums bija sava veida pārbaude tam, vai dalībnieki seko notikumiem medijos. Pēdējā laika aktualitātes Latvijā un pasaulē sagādāja daudz grūtību, tomēr vairāki dalībnieki sasniedza ļoti augstvērtīgus rezultātus!

3.uzdevms - problēmas šoreiz bija tematisks. Tēma latgaliešiem ne tā vienkāršākā - Kurzeme! Kādā virzienā tek jūras straumes un kur Liepājā būvēt rūpnīcu?

4.uzdevums pārbaudīja dalībnieku redzes atmiņu - dažādas valstis bija jāatpazīst pēc to kontūrām.

5.uzdevuma tēma bija "pasaules nozīmīgākās ostas". Uzdevums ietvēra gan faktoloģiskos jautājumus, gan tādus, kuros vajadzēja spriest un analizēt. Dalībniekiem šī tēma šoreiz izrādījās ļoti neparocīga..

6.uzdevumā attēlu mikslis. Jautājumi gan par dabu, gan politiskajām organizācijām un ģenētiski modificētām saulespuķēm.

7.uzdevumā jautājumu atbildes bija jāatrod kartē. Turklāt karte bija sadalīta 234 lauciņos, kas nozīmēja, ka iespēja uzminēt bija 1:234. Bija arī veiksminieki!

Noslēdzošais uzdevums bija veltīts pasaules pilsētām. No Parīzes līdz Lahorai un no Šanhajas līdz Losandželosai.

6.decembrī LJĢS jau ceturto reizi noskaidroja Latgales labāko jauno ģeogrāfu. 70 spēcīgākie novada ģeogrāfi bija gatavi cīnīties ne vien ar grūtības pakāpi augstākiem uzdevumiem, bet arī viens ar otru kā uzdevumos, tā karšu cīņās.Žūrijai uzdevumu veidošanā šoreiz bija iespējas izvērsties (ko žūrija arī ar vērienu izmantoja):

11.klašu grupā gana pārliecinoša uzvara Armandam Ostrovskim (Rēzeknes 5.vsk.), kurš cīņā par Latgales čempiona gidu pārspēja komandas biedru Edžu Romānu. Trešā šoreiz pirmā posma veiksminiece Justīne Širina (Rēzeknes Valsts poļu ģ.).

12.klašu grupā pērnās sezonas kopvērtējuma absolūtajam uzvarētājam Edmundam Gutānam (Rēzeknes 5.vsk.) nu ticis arī Latgales čempiona tituls. "Veterānu" klašu grupā abus atlikušos diplomus sadalīja Daugavpils Krievu liceja puiši - Dmitrijam Jaunzemam otrā vieta, bet Raimondam Bogdanovičam trešā.

Protams, ka nozīmīgākais bija panākums absolūtajā vērtējumā, par kuru cerēja lielākā daļa olimpiādes dalībnieki. Favorīti bija vairāki, tāpēc arī cīņa izvērtās sīva. Pateicoties stabilam sniegumam visas nodarbības laikā, par Latgales 4.absolūto čempionu kļuvis Arturs Petrovs!

Nākošā tikšanās reize februārī, kad aicināsim skolas veidot savas komandas! Šī mācību gada labākais ģeogrāfs ir zināms, bet kurā skolā ir labākā ģeogrāfu komanda?

Uz tikšanos!