Ar Justīnes Širinas uzvaru sākusies jaunā sezona!

Post date: Nov 09, 2014 11:24:15 PM

Latgales Jauno ģeogrāfu skolas 4.sezonas pirmā nodarbība norisinājās Daugavpils 12.vidusskolas telpās, kurās sapulcējās 112 jaunie Latgales ģeogrāfi! Šāds dalībnieku skaits individuālajās nodarbībās vēl nebija redzēts, tikai komandu mačos! LJĢS žūrija šoreiz piedāvāja 7 uzdevumus:

1. Ziemeļeiropas daba bildēs bija uzdevums, kurā nācās atpazīt ziemeļbriedi un kadiķu audzi, kā arī noteikt Gaiziņa augstumu, kas optimistiskākajiem dalībniekiem sasniedza cienījamos 5000 metrus!

2. Brendu, izgudrojumu un atklājumu kārtā dalībnieki tika iepazīstināti ar Ziemeļeiropas dižgaru veikumu un atstātajām pēdām zinātnē. Bija arī jāpalauza galva par ikdienā redzēto zīmolu izcelsmes zemēm.

3. Savienošanas uzdevumā šoreiz fiziskā ģeogrāfija. Kādas jūras apskalo Ziemeļeiropu, kādas salas un pussalas te atrodamas, kuri ir augstākie kalni un dziļākie ezeri!

4. Apgalvojumu kārtā dalībniekiem bija diezgan vienkāršs uzdevums - dotajam apgalvojumam jānorāda Skandināvijas valsts, kura tam atbilst. Vai tu zini kā sauc Islandes policijas profilu Instagramā?

5. Problēmu uzdevumā tēmas plašas un jautājumi kā parasti negaidīti. Kāds labums sāmiem no kolektivizācijas kolhozos un kāpēc Būtiņģes nafta vienmēr izskalojas Latvijas piekrastē?

6. Ziemeļeiropas karte šoreiz tematiska. Miksētos jautājumos par sportu un kultūru dalībnieki uzzināja gan par Olimpisko spēļu norises vietām, gan sīpolu gadatirgiem Peipusa krastos. Un, protams, nedrīkst aizmirst arī sacensības ar iedomātām ģitārām!

7. Nodarbību uz lustīgas nots ļāva noslēgt muzikālā kārta, kurā labi zināmajiem un radio simtsreiz dzirdētajiem gabaliem bija jāatceras izpildītāji un to izcelsmes zemes. Pie tik sarežģītiem nosacījumiem žūrija nepaskopojās arī ar Reinika un Puzikova izpildītām dziesmām lietuviski!

6.-9.klašu grupā milzīgā konkurencē veiksmīgākās izrādījās daiļā dzimuma pārstāves. Uzvarētāja bija Liene Nitiša (Daugavpils Valsts ģimnāzija), otrā vieta, pārspējot daudzus vecākus dalībniekus, 8.klases skolniecei Madarai Grundai (Daugavpils Vienības pamatskola), bet trešā Madaras skolasbiedrene Arianda Jonāne.

10.klašu grupā par pārsteigumu parūpējās Ineta Kruļeva (Daugavpils 12.vsk.), iegūstot 1.vietu un aiz sevis atstājot Dinu Rozentālu (Rēzeknes 5.vsk.) un Arturu Petrovu (Daugavpils Krievu licejs).

11.klašu grupā sīvā cīņā uzvarēja Justīne Širina (Rēzeknes Valsts Poļu ģimn.),kura izrādījās erudītākā Ziemeļeiropas jautājumos. Aiz viņas otro un trešo vietu sadalīja Rēzeknes 5.vsk. audzēkņi Armands Ostrovskis un Niklāvs Geidāns.

12.klašu grupā sezonu ar uzvaru sācis Dmitrijs Jaunzems (Daugavpils Krievu licejs). Arī šajā klašu grupā Rēzeknes 5.vsk. skolēni sadalīja atlikušos diplomus - otrais Kaspars Vogulis, bet trešais Edmunds Gutāns.

Neticami blīva bija absolūtā vērtējuma tabula, kurā piekto vietu no uzvarētājas šķīra nieka 3,5 punkti. Par sezonas pirmās nodarbības uzvarētāju kļuva Justīne Širina (attēlā)!

Decembrī LJĢS dodas uz Rēzekni, kur noskaidrosim šī mācību gada novada labākos ģeogrāfus. Arī šogad Atklātās olimpiādes uzvarētāji dosies uz aprīlī Rīgā paredzēto Valsts olimpiādi! Uz tikšanos!