Ar jaunu LJĢS rekordu politiskās ģeorgāfijas nodarbībā uzvar Ēriks Kasparenoks!

Post date: Oct 15, 2017 6:44:55 AM

14. oktobrī Latgales jauno ģeogrāfu skola pirmo reizi šosezon viesojās Daugavpilī, kur Daugavpils 12.vidusskolas telpās ieradās ar mērķi noskaidrot zinošākos skolēnus politiskās ģeogrāfijas jautājumos. Astoņu uzdevumu garumā dalībniekiem nācās rast atbildes uz jautājumiem kā par slaveniem latviešu politiķiem, tā par degvielas cenām Saūda Arābijā.

Pamatskolas klašu grupā sīvu cīņu visa posma garumā aizvadīja Huberts Zimackis (R1VĢ) un Makss Soboļevs (RVPĢ). Nevienā uzdevumā abus dalībniekus nešķīra vairāk par diviem punktiem, taču summā šoreiz veiksmīgāks izrādījās Huberts, Maksam liekot samierināties ar otro vietu. Dalītu 3. vietu šoreiz izcīnīja Daniels Daņilovs (D12V) un Renārs Susejs (RVPĢ).

10. klašu grupā pirmajā sešiniekā iekļuva veseli pieci Daugavpils Krievu vidusskolas liceja skolēni, zinošākais no kuriem izrādījās Alekss Norkus. Otrajā vietā ierindojās Katrīna Visocka (RVPĢ), savukārt trešo vietu izcīnīja Aleksa skolas biedrs Roberts Druzs.

Šī nodarbība izcēlās ar to, ka žūrijai izdevās pašiem sev uztaisīt vairākas aizķeršanās, kas gan mūsuprāt tika veiksmīgi izlabotas uzreiz pēc to atklāšanas, tomēr lielākais pārsteigums atklājās jau pēc nodarbības. Lai gan par uzvarētāju 11.klašu grupā tika kronēts Daniels Rožko (DVKL), pēc nodarbības atklājās, ka Artūrs Kušķis no Daugavpils 9. vidusskolas reģistrācijas laikā sevi kļūdaini pieteica kā pamatskolnieku, kamēr patiesībā mācās 11.klasē. Lai gan pamatskolas grupā Artūrs pie godalgas netika, 11.klašu grupā viņa rezultāts viņam ļāva uzvarēt, tādēļ Danielam nāksies samierināties ar 2. vietu. Attiecīgi uz 3. vietu tiek nobīdīts Artis Gudriks no Rēzeknes 5.vidusskolas, bet Margaritai Mihailovai no Daugavpils 16. vidusskolas - 4. vieta.

12. klašu grupā savu 13. individuālo uzvaru izcīnīja Ēriks Kasparenoks (R5V), kas ir neapstrīdams Latgales JĢS rekords. Tāpat Ēriks savam kontam šodien pievienoja arī uzvaru absolūtajā vērtējumā. Otrā vieta šoreiz mājniekam Dainim Vērdiņam (D12V), savukārt trešais politikas jautājumos bija Māris Jurāns (R5V). Iegūstot 112 no 144 iespējamiem punktiem šajā nodarbībā, Ēriks uzstādījis jaunu LJĢS rekordu, atbildot uz teju 78% jautājumu! Nopietna latiņa gan Ērikam pašam, gan turpmākajiem LJĢS dalībniekiem!

Īpašu paldies LJĢS žūrija vēlas pateikt visiem, kas šodien nodarbību apmeklēja pirmo reizi. Ceram, ka ar saviem uzdevumiem jūs nenobiedējām un ceram jūs redzēt arī turpmāk.

Nākamo posmu aizvadīsim Lāčplēša dienā, kad noskaidrosim zinošākos Latgales skolēnus, kas izcīnīs iespēju aprīlī piedalīties Valsts ģeogrāfijas olimpiādē. Lai sniegtu iespēju piedalīties visiem gribētājiem, esam nolēmuši pasākumu rīkot vienlaicīgi 2 vietās – Rēzeknē un Daugavpilī. Par visām norises niansēm drīzumā ziņosim mūsu mājaslapā.

Tāpat tuvāko dienu laikā tiks publicēts to skolēnu saraksts, kas ir izcīnījuši iespēju startēt E.Birznieka Atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē 4.novembrī, Rīgā, kur arī būs iespēja nopelnīt biļeti uz Valsts olimpiādi aprīlī.

Uz tikšanos 11.novembrī!