Ar Ērika Zepa uzvaru atklāta Latgales JĢS!

Post date: Oct 16, 2011 7:37:36 AM

15. oktobra drēgnajā rītā bariņš skolu jaunieši tikās Rēzeknes Augstskolas mājīgajās telpās, lai svinīgi iesāktu Jauno ģeogrāfu skolas kustību Latgalē. Vismazāk nobijušies izrādījās tieši jaunākās klašu grupas - pamatskolas skolēni, kas bija sapulcējušies krietnā skaitā, kamēr vidusskolnieki aizdomu pilni snauda mājās.

6.-9. klašu grupā vislabākos rezultātus zināšanās par Latviju uzrādīja Justīne Širina (Rēzeknes valsts poļu ģimn.), kurai sekoja Anatolijs Kauškals (Rēzeknes 3. vsk.). Ar 135 jautājumiem bija par maz, lai noskaidrotu 3. vietas ieguvēju, tādēļ šoreiz to dalīja Sarmīte Gaidule (Rēzeknes VPĢ) un Dailis Langovskis (Baltinavas vsk.).

10. klašu grupā šoreiz tikai divas dalībnieces, tomēr kas par cīņu! Pēdējā uzdevumā 1. vietu izdevās iegūt Beatrisei Loginai (Baltinavas vsk.), savukārt, otrā - Agrita Vindača (Rēzeknes 5. vsk.).

11. klašu grupā svaru kausus par labu sev pēdējos uzdevumos nosvēra Edgars Tabors (Baltinavas vsk.), apsteidzot Guntaru Pužuli (Balvu Valsts ģimn.). Trešā vieta Ričardam Grišānam (Rēzeknes 3.vsk.).

12. klašu grupā lielisku rezultātu uzrādīja Ēriks Zeps (Rēzeknes 5.vsk.). Otro vietu ieguva Vilhelms Balodis (Rēzeknes 1.vsk.), bet trešā vieta jautājumos par Latviju- Madarai Pastarei (Baltinavas vsk.).

Šī brīža titulētākais Latgales ģeogrāfs Ēriks Zeps kļuva par pirmo Latgales JĢS nodarbības absolūto uzvarētāju, pārliecinoši apsteidzot tuvākos sekotājus rezultātu ailītēs. Vai viņam tik labi veiksies arī Latgales Atklātajā olimpiādē pēc mēneša? To tad arī noskaidrosim 26. novembrī!

Uz tikšanos! Un - asiniet erudīciju :)