2017.gads noslēdzas ar Ērika Kasparenoka uzvaru Krievijas jautājumos!

Post date: Dec 10, 2017 2:59:2 PM

Šī mācību gada LJĢS nodarbību tēmu lokā kā ik katru gadu aplūkota kāda lielāka zeme. Šogad decembrī tas gods atrasties LJĢS jautājumu krustugunīs bija pasaules lielākajai valstij - Krievijas Federācijai! Daugavpilī meklēt atbildes par vienlaikus tuvo, un tajā pašā laikā līdz pat Čukotkas pussalai tālo Latvijas kaimiņu ieradušies bija vairāk kā 70 skolēni. Žūrija jau tā plašo un neprognozējamo tēmu loku palielināja jaunā uzdevumu formātā, skatot 7 dažādus uzdevumus vienlaikus! 9.decembra nodarbības laikā jaunieši saskārās ar Padomju dīvainībām, Krievijas kultūras darboņiem, plašo reģionu klāstu un lielākajiem bendija stadioniem, kā arī daudz ko citu.

Jaunāko klašu grupā nevainojamu sezonu turpina aizvadīt Huberts Zimackis (Rēzeknes Valsts 1. ģimn.), kuram šoreiz nopietnāko konkurenci sastādīja Makss Soboļevs (Rēzeknes Valsts poļu ģimn.). Trešā vieta šoreiz Jūlijai Zabrodinai (Daugavpils krievu vsk-licejs). Makss visus pārsteidza karšu cīņās, tiekot galā ar visiem pretiniekiem, tai skaitā arī Ēriku Kasparenoku!

10.klašu grupā pie panākuma tika Iļja Volkovs (Daugavpils krievu vsk-licejs), kura skolas biedrs Alekss Norkus dalīja otro vietu ar Elizabeti Rupo (Rēzeknes Valsts 1.ģimn.). Savukārt, 11.klašu grupā sezonas pirmais starts lielisks padevās Ernestam Grabustam (Rēzeknes Valsts poļu ģimn.), kurš pēdējos divos uzdevumos izrāva uzvaru! Daniels Rožko (Daugavpils krievu vsk-licejs) ieguva otro vietu, bet labāko trijnieku noslēdza Andrejs Rucko (Daugavpils 9.vsk.). Šajā klašu grupā pirmajās 4 nodarbībās bijuši 4 dažādi uzvarētāji!

Vecāko klašu grupā pārsteigumi izpalika un perfekti startējošais Ēriks Kasparenoks (Rēzeknes 5.vidusskola) pārliecinoši uzvarēja arī Krievijas ģeogrāfijas konkursā. Līdzīgi kā kopvērtējumā, arī 9.decembra nodarbībā tuvākie sekotāji Ērikam bija komandas biedrs Māris Jurāns un Dainis Vērdiņš no Daigavpils 12.vidusskolas.

Par nodarbības augstvērtīgāka rezultāta īpašnieku kļuva Ēriks Kasparenoks, kuram šoreiz vissīvāko konkurenci negaidīti sastādīja Iļja Volkovs un Ernests Grabusts, abiem dalot otro labāko punktu summu. Skolu kausā Daugavpils krievu vidusskola-licejs krietni pietuvojušies Rēzeknes 5.vidusskolas komandai, solot interesantu duelēšanos arī sezonas otrajā pusē 2018.gadā!

LJĢS novēl visiem priecīgus svētkus, izdevušās pirmā semestra liecības, un cer, ka 2018.gada apņemšanās sarakstā daudzi atzīmēs jaunas tikšanās ģeogrāfu skolās!