2016.gada Latgales čempions - Ēriks Kasparenoks!

Post date: Nov 27, 2016 1:20:9 PM

Pirms nodarbības par nešaubīgu favorītu uzvarai absolūtajā vērtējumā tika minēts Ēriks, tomēr sīvu konkurenci bija gatavi izrādīt vairāki novadnieki. Sasummējot visu 8 uzdevumu punktus, par Latgales absolūto čempionu Ēriks Kasparenoks kļuva, saņemot ovācijas un balvu! Ērikam jau bija izdevies kvalificēties valsts olimpiādei, startējot JĢS sacensībās Rīgā, līdz ar to Latgale valstī ir pārstāvēta jau ar 4 ģeogrāfiem - 10.klašu čempione Ennata, 11.klašu grupas 2.v. ieguvējs Māris un 12.klašu čempions Dainis ir pievienojušies Ērikam. Februārī arī pārējiem novadniekiem būs vēl viena iespēja iekļūt valsts nozīmīgākajās sacensībās novadu olimpiāžu laikā!

2016.gadā atlikusi vēl viena nodarbība, kad šīs sezonas ietvaros pirmo reizi viesosimies Daugavpilī. Uz tikšanos!

12.klašu grupā ierastais duelis starp Daini Sondoru (RVPĢ) un Inetu Kruļevu (D12V) noslēdzās ar nelielu rēzeknieša pārsvaru, kas viņam atnesa čempiona titulu un, protams, ceļazīmi uz valsts olimpiādi. Trešajā vietā šajā olimpiādē Maksims Latkovskis (DKVL).

11.klašu grupā par Latgales čempionu atkārtoti kronēts Ēriks Kasparenoks (R5V), kuram šoreiz nopietnu konkurenci sastādīja paša komandas biedri. Māra Jurāna otrā, un Austra Mazura trešā vieta atnesa Rēzeknes 5.vidusskolai visu šīs grupas medaļu komplektu!

Ņemot vērā, ka atklātajās olimpiādēs vairs nebūs iespējams neizšķirts rezultāts līderu trijniekos, 10.klašu grupā talkā bija jāņem fotofinišs. Pārlūkojot Ennatas Viļumas (DKVL) un Līgas Pentjušas (R5V) darbus, žūrija secināja, ka abas dāmas šķir vien niecīgs puspunkts, kas Ennatai dāvinājis ne vien Latgales čempiones titulu, bet arī ceļazīmi uz Valsts olimpiādi! Lūk, cik svarīgs ir katrs olimpiādes jautājums! Jāteic, ka arī trešajā vietā esošais Daniels Rožko (DKVL) ar savu rezultātu turpat tuvumā vien bija.

Šī mācību gada svarīgākās LJĢS sacensības tika aizvadītas 26.novembrī, kad Rēzeknes 5.vidusskolas telpās tikās novada spēcīgākie, ar mērķi noskaidrot pašu, pašu spēcīgāko! Atbilstoši atklāto olimpiāžu standartiem, LJĢS žūrija uzdevumu sastādīšanā nevadījās ne pēc kādiem principiem, jautājumu tēmas un ģeogrāfijas apakšnozares miksējot vienā laidā! Eiropas politika, pasaules zemesdzīļu resursi un dižākie tilti, Tālie austrumi un tuvākas lielpilsētas, karogu un dabas procesu atpazīšana - piekritīsiet, atklātajā olimpiādē tika aplūkots plašs jautājumu loks! Un tieši tādēļ jaunajiem ģeogrāfiem bija jāpierāda sava vispusība, lai kļūtu par Latgales čempioniem!

Pirmo reizi ģeogrāfu skolu vēsturē labāko rezultātu īpašnieki tika apbalvoti ne vien ar diplomiem un ierastajām balvām, bet arī ar medaļām! Pirmās vietas medaļu pamatskolas klašu grupā ieguva Huberts Zimackis no Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas, kurš, loģiski, uzrādīja arī labāko rezultātu 7.klašu grupā! Otrās vietas ieguvējs Makss Soboļevs (RVPĢ) bija labākais savā 8.klašu grupā, bet trešās vietas ieguvēja Daniela Plasa (R5V) - labākā 9.klasniece. Tāda šogad apgrieztā matemātika!