1. Latgales Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde

Post date: Nov 17, 2011 10:52:55 AM

Novembris Jauno ģeogrāfu skolu kustībā ir Atklāto ģeogrāfijas olimpiāžu mēnesis. Šogad par 14. Vidzemes absolūto čempionu tika "kronēts" madonietis Mārcis Šķēls, savukārt, 12.novembrī Latvijas Universitātes telpās notikušajā E.Birznieka JĢS 36. Latvijas Atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē negaidīti, bet pelnīti par Latvijas absolūto čempionu kļuva valmierietis Silvestrs Tīrons.

26. novembrī Latgales JĢS organizē pirmo Latgales Atklāto ģeogrāfijas olimpiādi, kas nozīmē, ka jau pavisam drīz uzzināsim, kurš ir 2011.gada Latgales novada labākais jaunais ģeogrāfs. 10. decembrī kā pēdējā sava novada čempionu nosauks arī Kurzemes JĢS.

Ko dos panākumi LJĢS Atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē?

Pirmām kārtām, šis ir veids, kā skolnieki var kvalificēties Valsts (slēgtajai) ģeogrāfijas olimpiādei, kas notiks 16.martā. Katras LJĢS vidusskolas grupas uzvarētājs varēs izvairīties no iespējamiem starpgadījumiem novadu olimpiādēs un mierīgi gatavoties Valsts ģeogrāfijas olimpiādei. Uz LJĢS grupu uzvarētājiem neattiecas skolu, novadu ierobežojumi (kvotas), kādus dažkārt mēdz lietot izvēloties dalībniekus pēc novadu olimpiāžu rezultātiem. Spēcīgākās Vidzemes skolas katru gadu, pateicoties Jauno ģeogrāfu skolām, uz Valsts ģeogrāfijas olimpiādēm spēj deleģēt pat 3-4 skolēnu komandas.

Otrkārt, LJĢS atbalstītāji ir sarūpējuši balvas trīs labākajiem LJĢS Atklātās ģeogrāfijas olimpiādes dalībniekiem katrā klašu grupā. Turklāt 12.klašu skolēniem šajā olimpiādē iegūtie kopvērtējuma punkti var izrādīties ļoti noderīgi sezonas noslēgumā, kad tiks sadalītas budžeta vietas JĢS atbalstošajās augstskolās.

Treškārt, kļūt par Latgales čempionu ir gods. Tieši tāpat, kā citu novadu vai valsts. Un tieši tāpēc Atklātajās olimpiādēs vienmēr startē liels dalībnieku skaits - cīņā par Vidzemes čempiona titulu šosezon iesaistījās vairāk kā 70 skolēnu no 16 skolām, par Latvijas čempiona titulu Rīgā cīnījās 109 kvalifikācijas kārtu pārvarējušie, bet Kurzemē pērn sacentās pat 133 jaunie ģeogrāfi!

Svarīga informācija:

Latgales Atklātās ģeogrāfijas olimpiādes sākums: 11:00 (noslēgums ne vēlāk kā 16:00)

Norises vieta: Rēzeknes Augstskola (Atbrīvošanas aleja 90.)

Dalības maksa: 0,80 Ls

Tēma: ģeogrāfija visās tās izpausmēs

Dalībnieki: jebkurš Latgales 6.-12.klašu grupas skolas audzēknis.

Līdzi jāņem: pildspalva un visas pelēkās smadzeņu šūnas!

Kontaktinformācija: LJĢS žūrijas vadītājs Gatis Kampernovs (draugos, facebook vai gatis@impro.lv)

Uz tikšanos!