Ēriks Kasparenoks uzvar Militārās un sakrālās ģeogrāfijas nodarbībā!

Post date: Jan 16, 2016 5:19:39 PM

16.janvārī Daugavpilī LJĢS piedāvāja pilnīgi nebijušas nodarbības tēmas - jautājumi sekoja par militāriem notikumiem un sakrālām tēmām. Militārie jautājumi cauri gadsimtiem lika atrast kopsakarības starp rokas kauliem un maķedoniešu armijas vienībām, prātot, cik lieli personāli ir dažādu valstu kara flotēs. Dalībnieki saskārās ar pirmo rakstīto brīnumu, kad Senajā Ēģiptē zosij esot norauta galva un pielikta atpakaļ, nācās prātot, kur mitinās mormoņi un Jehovas liecinieki, tāpat bija jāmin, cik reizes Dalailama XIV bijis Latvijā. Nodarbība tika sākta ar latviešu folkloru un mitoloģiju, bet noslēdzās ar zoroastrismu un scientoloģiju.

Visā šajā plašajā jautājumu lokā visgrūtāk gāja pamatskolēniem, kuru starpā gan cīņa izvērtās tik sīva, ka uzvarētāju tā arī nenoskaidrojām. Pirmo vietu ieguva gan Linda Novika (RVPĢ), gan Valdemārs Felcis (DVĢ). Trešais šajā nodarbībā Rihards Koroševskis (RVPĢ), kuram izdevies saglabāt pirmo vietu sezonas kopvērtējumā.

10.klašu grupā pārliecinošs sniegums Ērikam Kasparenokam (R5V), kurš izcīnīja 2 uzvaru pēc kārtas. Līdzīgi kā pamatskolas grupā, arī 10-iem dalītās vietas, šajā reizē otro labāko punktu summu savāca gan Māris Jurāns (R5V), gan Dainis Vērdiņš (D12V). Pateicoties panākumam, Ēriks kļuvis par pārliecinošu kopvērtējuma līderi!

11.klašu grupā cīņa punkts punktā, otro reizi šosezon uzvarot Inetai Kruļevai (D12V). Otrajā vietā Gļebs Gagarins (DKL), bet trešais Ervīns Malahovskis (R5V). Līdzīgi kā Ēriks, arī Ineta ar šo uzvaru attālinājusies no sekotājiem sezonas kopvērtējumā.

12.klašu grupā diezgan negaidīti pārliecinoša uzvara Armandam Ostrovskim (R5V), kurš apsteidza sezonas līderi Justīni Širinu (RVPĢ) un Edžu Romānu (R5V). Panākums ļāvis Armandam pietuvoties Justīnes līderpozīcijām.

Absolūtajā nodarbības vērtējumā pārliecinoša divvadība - par uzvarētāju jau otro reizi šosezon kļuva Ēriks, bet viņam konkurenci spēja sastādīt vien Armands. Ēriks nostiprinājies ari sezonas absolūtajā kopvērtējumā. Skolu kopvērtējumā Rēzeknes 5.vidusskolai izdevies apsteigt RVPĢ, tomēr sezona vēl tikai pusē!

Februārī ikgadējie komandu mači, kuri notiks Daugavpils 16.vidusskolā. Uz tikšanos!