Ēriks Kasparenoks LJĢS sezonu noslēdz perfekti!

Post date: Mar 26, 2018 8:43:51 PM

11.klašu grupā šosezon vērojama interesantākā sacensība, jo vēl pēdējos rurālās ģeogrāfijas jautājumos sezonas TOP 3 nebija noskaidrots. Nodarbības uzvarētājas laurus plūca Margarita Mihailova (Daugavpils 16.vidusskola), apsteidzot Danielu Rožko (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs) un Džūliju Bubnovu (Daugavpils Valsts ģimnāzija). Līdzīgi kā rurālajā ģeogrāfijā, arī sezonas kopvērtējumā šajā grupā dominējuši daugavpilieši, par sezonas uzvarētāju kļūstot Danielam Rožko, kurš pēdējos metros apsteidza Andreju Rucko no Daugavpils 9.vidusskolas. Andreja skolasbiedrs Artūrs Kušķis šosezon trešais labākais Latgalē.

Arī 10.klašu grupā šaubas par sezonas uzvarētāju nebija - lieliska sezona Elizabetei Rupajai (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija), kura pārliecinoši labākā arī šajā nodarbībā. Rurālās ģeogrāfijas eksperti šajā klašu grupā arī Teimurs Amirovs (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs) un Renārs Leiskins (Daugavpils 12.vidusskola), kas ieguva attiecīgi otrās un trešās vietas diplomus. Pēdējās nodarbības izlaišana gan netraucēja sezonu otrajā vietā noslēgt Aleksam Norkum (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs), bet trešā labākā punktu summu šosezon Renāram Leiskinam.

Pamatskolas grupā lieliska sezona Hubertam Zimackim (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija), kurš izcīnījis uzvaras visās sešās individuālajās nodarbībās! Šoreiz viņam spēja turēt līdzi Agnese Romanovska (Daugavpils Valsts ģimnāzija), bet trešo vietu izcīnīja Sandis Bulduris (Rēzeknes 5.vidusskola). Sezonas kopvērtējumā aiz Huberta vietas labāko trijniekā ieņēma Makss Soboļevs (Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija), kā arīJuris Siliņš (Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija).

24.martā Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija uzņēma šī mācību gada noslēdzošo LJĢS nodarbību, kurā noskaidrojām gan labākos rurālās ģeogrāfijas pārzinātājus, gan arī sezonas izcilniekus. Tāpat apliecinājumus saņēma šīs sezonas aktīvākie nodarbību apmeklētāji.Žūrija šoreiz uzmanību vērsa uz lauksaimniecību, tomēr arī citas nozares netika pilnībā piemirstas. Ķīnas rīsu audzēšanas tradīcijas, novadu ģerboņu detaļas, pat bijušie kolhozi un cūku mēris tika pieminēti uzdevumos.

LJĢS savu nākamo sezonu uzsāks septembrī, kad būs arī ievērojamas formāta izmaiņas, par kurām drīzumā ziņosim. Bet šajā atlikušajā mācību gadā LJĢS novēl saņemt vislabākās liecības, kā arī veiksmi eksāmenu pildīšanā, kam tie vēl priekšā! Un, protams, vislabākos rezultātus valsts olimpiādē aprīlī!

Skolu kausa (attēlā) kopvērtējumā otrajā semestrī ļoti stabili punktus ieguva un arī sezonu ar uzvaru noslēdza Rēzeknes 5.vidusskolas komanda, stabilā otrajā pozīcijā Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolēni, bet vietu labāko triju skolu vidū nosargāja Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija.

Lai gan sezonas gaitā 12.klašu grupā dalību ņēmuši 26 skolēni, uz pēdējo nodarbību ieradās vien divi - Ēriks Kasparenoks (Rēzeknes 5.vidusskola) un Diāna Breidaka (Daugavpils 12. vidusskola). Līdzīgi kā iepriekšējās nodarbībās, arī šajā Ērikam konkurenci nespēja sastādīt ne Diāna, ne arī kāds citu klašu grupu dalībnieks, kā rezultātā 6 individuālajās nodarbībās Ērikam 6 absolūtā uzvarētāja diplomi, turklāt panākums arī komandu mačos! Izcila sezona! Pārliecinoši otrajā vietā vecākajā klašu grupā šosezon Māris Jurāns (Rēzeknes 5.vidusskola), bet Diāna panāca Lieni Nitišu (Daugavpils Valsts ģimnāzija) un abas dalīja sezonas trešo labāko punktu summu.