Ēriks Kasparenoks kļūst par trīskārtēju Latgales čempionu!

Post date: Nov 14, 2017 12:48:0 PM

Lāčplēša dienā notika līdz šim vēl nepieredzēta Atklātā ģeogrāfijas olimpiāde, kas norisinājās vienlaicīgi gan Rēzeknē, gan Daugavpilī. Žūrijas mērķis bija šādā veidā sniegt iespēju pasākumā piedalīties pēc iespējas vairāk gribētājiem, kas arī izdevās, jo kopā cīņā par Latgales labākā ģeogrāfa titulu un biļetēm uz valsts olimpiādi iesaistījās 108 dalībnieki no 14 dažādām skolām.

Viskuplākais dalībnieku pulks pulcējās pamatskolas grupā, kur ieradās 42 skolēni. Lai gan pamatskolnieki necīnījās par biļeti uz valsts olimpiādi, tas nebūt nenozīmēja, ka cīņa nebūs sīva. 3. Vietu ar 68,5 punktiem izcīnīja Daniels Daņilovs no Daugavpils 12. vidusskolas. Gan 10., gan 11. klašu grupā ar to būtu pieticis uzvarai, kas liecina par to, ka cīņa pamatskolas grupā ir pavisam nopietna. Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latgales JĢS apciemoja dalībnieki no Baltinavas vidusskolas. Sekmīgākais no baltinaviešiem bija Ilmārs Bleidels, kurš izcīnīja 2. vietu pamatskolas grupā. Savukārt jau trešo uzvaru šosezon izcīnīja Huberts Zimackis no Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas.

Arī 10.klašu grupā uzvaru izcīnīja RV1Ģ, biļeti uz valsts olimpiādi izcīnot Elizabetei Rupajai. Aiz viņas palika kungi no Daugavpils, otro vietu izcīnot Teimuram Amirovam no DKVL, kurš tikai par punktu apsteidza trešās vietas ieguvēju Renāru Leiskinu no D12V.

11. klašu grupā ar 3.vietu nācās samierināties pērnās sezonas uzvarētājai Ennatai Viļumai no DKVL, kuru šogad apsteidza divi Daugavpils 9. vidusskolas skolēni. Otrajā vietā ierindojās Arturs Kušķis, savukārt, uzvaru un biļeti uz valsts olimpiādi izcīnīja Andrejs Rucko.

12. klašu grupā bez īpašiem pārsteigumiem uzvarēja Ēriks Kasparenoks no R5V, taču Ēriks pavasarī paredzētajai valsts olimpiādei kvalificējās jau nedēļu iepriekš, kad izcīnīja 3. vietu 42. Latvijas atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē absolūtajā vērtējumā. Tā kā 2 biļetes Ērikam nav vajadzīgas, tad šādā gadījumā valsts olimpiādei kvalificējas viņa tuvākais sekotājs. Tāpat kā pirms gada, otro vietu izcīnīja Ērika skolasbiedrs Māris Jurāns, kurš tikai par vienu punktu apsteidza Daugavpils 12. vidusskolas skolnieku Daini Vērdiņu, kuram trešā vieta.

Absolūtajā vērtējumā savācot 114,5 no 140 punktiem par uzvarētāju kļuva Ēriks Kasparenoks, kurš pārspēja savu pirms mēneša uzstādīto rekordu iegūstot 81,8% no maksimāli iegūstamajiem punktiem. Savu rekordu Ēriks laboja par 3%, bet absolūtā uzvarētāja titulu izcīnīja jau 13. reizi.

Balvas, diplomus un medaļas šīs nodarbības labākajiem sadalīsim nākamajā LJĢS nodarbībā, kas norisināsies decembrī, tāpēc visiem augstāk minētajiem būtu vēlams šo nodarbību apmeklēt. Tāpat kā pārējiem ģeogrāfiju mīlošajiem novadniekiem!

Uz tikšanos!